Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, mój debiut w autodetalingu rozpoczął się porażką... Użyłem APC 1:10 na kokpit i właściwie odrazu wycierałem mikrofibrą. Lekkie pory na desce zrobiły sie białe :-/ próbuje działać samą wodą ale to znika tylko na chwilę. Da się to jakoś naprawić jeszcze?

APC, wysusza plastik, rozcieńczenie o jakim piszesz nie powoduje odbarwienia. Tak jak napisał kamilgt nałóż dressing, który odżywi plastik i zniknie "biały nalot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dziś samplerki zymola atlanique i destinity. Proszę Kolegów o kilka zdań w sprawie sposobu ich aplikacji. Rozumiem, że różnica w wyglądzie to raczej kwestia magicznego "1 procenta"? I od którego z nich warto zacząć woskowanie?:) Czy to woski twarsze niż np. Glasure

Dziękuję.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Jeżeli wypracowałem powierzchnię lakieru do lustra bez żadnej ryski menzerną pg500, to mogę przejechać potem menzerna sf 4000 dla lepszego wygładzenia? czy muszę przejechać jeszcze menzerna 2500? Bo skoro nie ma hologramów i rys się zacząłem nad tym zastanawiać. Z góry wielkie dzięki za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest możliwe, ale odrywając taśmę 3M z listwy na drzwiach, zerwałem kawałek bezbarwnego lakieru :cry: czemu tak sie stało ? przyczyną może być źle pomalowana listwa ?. Co mogę z tym fantem zrobić ? oddać do malowania czy jest szansa inaczej rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaml! Proszę się nie śmiać, ale jak mam stosować IPA przed nałożeniem AF Tripple i potem wosku? Planuję wlać do aplikatora IPA z wodą destylowaną w proporcjach 1:1, następnie spryskiwać karoserię i od razu rozprowadzać i wycierać mikrofibrą. Czy takie postępowanie będzie właściwe? Czy też spryskać lakier i czekać na odparowanie (wyschnięcie) preparatu, ale boję się że zostaną plamy i zacieki po roztworze IPA....

 

--

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba ipy..

 

Jak samochód jest brudny to:

1. mycie

2. osuszanie

3. tar&glue remover i czekasz okolo 5-10min

4. spłukiwanie

5. glinkowanie

6. mycie

7. AF Tripple

8. wosk

 

Jak samochód jest w miare czysty to zaczynasz od

-tar&glue remover na 5-10min

I lecisz dalej tak jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IPA:

Czy też spryskać lakier i czekać na odparowanie (wyschnięcie) preparatu, ale boję się że zostaną plamy i zacieki po roztworze IPA....

Tak na pewno nie rób ;)

Roztwór 1:3 w zupełności wystarczy

 

Reszta tak jak napisał Kamil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, dzięki za szybką odpowiedź. Wykonałem dziś po południu wszystkie czynności opisane przez Ciebie z dodatkiem Iron-x. Jestem właśnie przed etapem kładzenia Tripple i wosku Natty's Red i sądziłem, że konieczne jest IPA aby dokładnie odtłuścić i przygotować lakier. Pominę więc ten etap i jutro zabiorę się za nałożenie AIO i wosku.

 

Aby jednak zakończyć moje pierwotne pytanie proszę o informację, jak stosować IPA. Może przyda się ta wiedza w przyszłości :)

 

--

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno nie rób ;)

Roztwór 1:3 w zupełności wystarczy

 

Nie chciałem tak robić, stąd moja wątpliwość. Dzięki za potwierdzenie i sugestię.

 

Paweł

 

[ Dodano: 9 Czerwiec 2012, 22:39 ]

samochód stoi w garażu :o ??

 

Tak, stoi w garażu. Całe popołudnie w pocie czoła myłem, glinkowałem i cudowałem, więc nie chciałbym aby jutro auto było nieprzygotowane do kolejnych etapów. W sumie liczyłem, że jeszcze dziś zdążę z nałożeniem Trippla i wosku, ale zrobiło się już szaro, a nie mam dobrego oświetlenia i przy nakładaniu miałbym problem z dostrzeżeniem, gdzie już jest położona warstwa AIO.

 

Jutro pochwalę się po zakończeniu procesu upiękniania samochodu.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było teraz nałożyć Tripple, spolerować, dać mu parę godzin, jeszcze raz spolerować i dopiero wtedy wosk ;)

 

Probowalem nakladac AIO, ale w garazu mam bardzo marne swiatlo i nie bardzo widzialem gdzie juz jest wypracowana warstwa, a gdzie jeszcze nie.... Musze kupic lampe, ale dzis wieczorem nie mialem takiej mozliwosci.

 

Czy Twoja sugestia, aby dzis nalozyc Tripple wynika z obawy przed zakurzeniem sie samochodu przez noc, czy tez z faktu, ze noca AIO dobrze wchloneloby sie przed kolejnym etapem?

 

PS pisze teraz z tabletu be polskich liter, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.