Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę odświeżyć lakier w BMW pewnie carbonschwarz (albo inny czarny '06). Nie mam czasu na korektę. Jest sens przejechać po jednym przejeździe Menzerną FF i na to SRP? Czy już lepiej na szybko po jednym przejeździe FG i potem FF bez SRP? Lakier jest mocno zniszczony. Chodzi o to czy FF zadziała coś na tym lakierze, czy tylko wyciągnie hologramy po FG? Dodam, że auta jest sporo, a czasu niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak jest mocno zniszczony to trzeba mu trochę czasu poświęcić. Nie da się szybko i dobrze :)

 

Z tego co wiem na BMW jest bardzo twardy lakier, więc FG 500 jak najbardziej wskazana, ale najlepiej spróbować od słabszej pasty - standardowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam pytanie - dla większości pewnie banalne.

Posiadam APC Shiny Garage... w instrukcji jest informacja, że zanim wyschnie, trzeba wytrzeć wodą.

 

Przy myciu plastików wewnątrz auta (1:10) mam po chwili to myć jeszcze raz wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie mam bo im więcej czytam i szukam tym niej wiem... :o

Jutra mam zamiar nałożyć AG SRP przed Coli476, ale zastanawiam się czy lepszy efekt będzie po nałożeniu ręcznie aplikatorem gąbkowym czy maszynowo miękkim padem. Jak dotąd nakładałem ręcznie, ale może maszynowo jest lepiej??

Jeżeli maszynowo jest ok to do jakiego momentu, aż do połysku czy później poleruję fibrą?

No i po jakim czasie mogę nakładać wosk po SRP? Czytałem o nakładaniu kilku warstw w znacznych odstępach później wosk po 12h, ale na takie zabawy kilkudniowe nie mam czasu i warunków. Więc jak maksymalnie i optymalnie mogę to skrócić mięszy SRP a woskiem?

 

Z góry dziękuję! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy czytać forum :P

czytam i czytam o fibrach, tylko czasu na to brakuje i trzeba zarywać nocki, ale dzięki za chęci na udzielenie odpowiedzi :P właśnie przedtem rzuciły się w oczy eurow za ok15zł i crystaldetail w podobnej cenie, czy nie porysują lakieru po korekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aplikatory/pady/etc., które wykorzystamy przy polerewaniu lakieru akrylowego można będzie później wykorzystać przy lakierze metalizowanym czy jak się zabarwią to nie doczyści się ich i nie będą się nadawały do innych lakierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój debiut w autodetalingu rozpoczął się porażką... Użyłem APC 1:10 na kokpit i właściwie odrazu wycierałem mikrofibrą. Lekkie pory na desce zrobiły sie białe :-/ próbuje działać samą wodą ale to znika tylko na chwilę. Da się to jakoś naprawić jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym usunąć wosk z lakieru, wczoraj gamoń (czyt. ja) na rozgrzany jakier nałożyłem natty's red i ni cholery nie mogę go spolerować mikrofibrą, zostały cholerne smugi jakbym smalcem auto natarł. apc zejdzie czy cleanerem trzeba auto jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.