Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - 2 pytania początkującego.

 

1. Czy "od biedy" można posłużyć się małą gąbką (taką co są sprzedawane po 5-10 sztuk) zamiast firmowego aplikatora? Nie chcę zamawiać samych aplikatorów teraz i czekam, aż będę robił większe zamówienie.

 

2. Czy podczas usuwania utlenionego lakieru (ręcznie) normalnym jest, że "kolor" zostaje na fibrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze jedno pytanie... po czym poznać, że klar jest uszkodzony (albo go już nie ma)?

Jeśli aplikator zabarwia się na kolor lakieru tzn że nie ma klaru

 

czy APC usuwa wosk?

jeżeli tak to czy można użyć go w rozcieńczeniu na samochód?

Usuwa, można użyć do dokładnego doczyszczenia zakamarków ale trzeba się liczyć z tym że LSP spłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aplikator zabarwia się na kolor lakieru tzn że nie ma klaru

 

No to mnie nie pocieszyłeś... ale dzięki za pomoc ;) Myślałem, że być może jest to zwyczajnie utleniony lakier. W ogóle jest to możliwe, że w przeszłości (bo zakładam, że w takim razie auto było malowane) było coś lakierowane i lakiernik nie położył klaru? W życiu auta nie polerowałem... :oops::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podobno preparat z DG nie rusza wosku, ostatnia formuła Shiny Garage podobno mniej narusza wosk.

Jak ja mam nawoskowane auto, robale nie są problemem, rękawica z szamponem zbiera wszystko - nawet po jeździe autostradowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

sebek0720, Czyli to pewnie lakier niemetaliczny, jednowarstwowy i barwienie aplikatora jest normalne w tym przypadku - działaj śmiało, na takich wyblakło-czerwonych kolorach można fajne efekty uzyskać ;)

 

Carire, Szczerze to kiedyś miałem jakiś środek do usuwania owadów ale jak poznałem woski z tego forum, to już 2 lata nie korzystałem. Nawet jak wyjeżdżałem na kilka dni i auto myłem dopiero po powrocie, to nie było problemu.

Ale gdybym miał coś kupić, to do takiego sporadycznego stosowania, wygrałbym SG. Nawet jak naruszy wosk, to jest powód żeby sobie przedni pas na nowo nawoskować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie które specyfiki są do kokpitu żeby uzyskać matowy efekt? Może jakieś przetestowaliście i polecacie? Mam PB NL jast ok ale chcę też coś matowego bo satynowy na niektórych za bardzo połyskuje.

 

Z góry dziękuję

 

Pzdr

 

Zerknij tutaj :-]

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.