Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzierzaGST, Zrób pół na czysty lakier (po FF3000 dajesz ipa, potem jakiś kiler typu surfex 1:4, potem mycie) i pół na VP, procedura jak przed chwilą ale zakończone vp. I zrobisz test dla siebie i potem opiszesz na forum spostrzeżenia bo wiele osób zadaje podobne pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbe o pomoc. Gdzies w otchłani Forum czytałem o preparacie,który usuwa biologiczne wydaliny z tapicerki. Koledzy pisali o usunięciu moczu kota i o usunieciu wymiocin. Szukam tego wątku a właściwie nazwy preparatu już dwie godziny i nie mogę znaleźć a bardzo jest ten środek potrzebny. Może ktos pomóc? Pamietam,że on likwiduje bakterie a nie tylko zapach,że nalezy nim zmoczyc ubrudzone miejsce i zostawic. Kurde nie wpisałem nazwy i teraz panika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozcieńczenie CarPro Perl stosujecie do plastików wewnątrz auta? Niby podane rozcieńczenie to 1:5 , ale to już prawie sama woda :)

 

ja takie stosuje z powodzeniem :) deska jest ładnie odświeżona, nabiera koloru no i nie jest tłusta :good:

 

ps. psikam też 1/5 na nadkola :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Perla znalazłem coś takiego:

 

" Najnowszy produkt marki słynącej z nowoczesnych, japońskich, długowiecznych zabezpieczeń.

PERL to produkt przeznaczony do plastików, gum, a nawet skórzanej tapicerki.Pozostawia satynowe, eleganckie wykończenie, nie błyszczy się. Ogromnie wydajny produkt, na oponach może pozostać nawet 3 miesiące!

 

W zależności od zabezpieczanej powierzchni, można go stosować z wodą 1:1 - 1:3.

Uwaga - pięknie kropelkuje na oponach - efekt jak po wosku na lakierze :-) "

 

Póki co mam Nielsena Finesse i zastanawiam się czy warto dołożyć do Perla czy dalej działać na Nielsenie bo zostało go połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj woskowałem lakier Collinite 476S, czy to normalne że przy polerowaniu MF resztki wosku się "pyliły"? Czy może nakładałem za dużą warstwę?

 

A drugie pytanko czym prać gąbkowe aplikatory, wczoraj jechałem jednym auto SRP, i jednym woskiem, i oba są brudne i nasiąknięte, niby je wymoczyłem trochę w wodzie i później pod bieżącą starałem się sprać ale są nadal brudnawe i czuć że wszystkiego z nich nie wypłukałem? Tak samo z MF, piorę piorę ale plamy zostają. Czytałem że Biały Jeleń może sprać te plamy, ale czy pozbędę się resztek nasiąkniętych w aplikatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolz86, co do Colli ja pracowałem z nim ok. 10 razy, nigdy nie zdarzyło mi się "pylenie". Może za gruba warstwa, może za mocno przysechł, fibra była czysta?

Jeśli chodzi o pranie są do tego dedykowane środki, ale moje aplikatory po woskach całkiem fajnie dopierałem w białym jeleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolz86, co do Colli ja pracowałem z nim ok. 10 razy, nigdy nie zdarzyło mi się "pylenie". Może za gruba warstwa, może za mocno przysechł, fibra była czysta?

Jeśli chodzi o pranie są do tego dedykowane środki, ale moje aplikatory po woskach całkiem fajnie dopierałem w białym jeleniu.

 

Dzięki za odp., wydaje mi się że za dużo nakładałem, pierwszy raz pracowałem z tym woskiem :) A zostawiałem na ~5-7 minut na schnięcie.

MF była nowa. Następnym razem zwrócę uwagę żeby nakładać mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polerka Silverstorm o kolorze 'morskim' (ta ze stabilizatorem predkosci obrotowej) ma blokade wlacznika? Czy ten boczny przycisk sluzy tylko do odblokowania glownego wlacznika? Bo juz sie pogubilem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie-jestem początkujący w auto detalingu dlatego proszę o pomoc.

Chciałbym kupić sobie taki oto zestaw:

Szampon:MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH

Korekcja Lakieru: MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND+MEGUIARS ULTIMATE POLISH

Glaze:POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

Sealant: CHEMICAL GUYS jetSEAL 109

Wosk: CHEMICAL GUYS PETE'S 53

Konserwowanie: CHEMICAL GUYS PRO DETAILER

 

Co o tym myślicie? i czy na glaze można nałożyć jeszcze sealant a później jeszcze wosk?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
co poleacie na owady?jest teraz tego multum

Nawoskowanie samochodu, np. po Naviwax bardzo łatwo schodziły robale ale każdy świeży, w dobrej kondycji wosk powoduje, że robale złażą samym ciśnieniem lub przy użyciu rękawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.