Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

PP nie jest latwo wpracowac chociaz moze marudze, gorzej natomiast jest z wycieraniem, tutaj na prawde trzeba sie postarac by wytrzec wszystko do konca. Mozna wspomoc sie IPA, wtedy idzie o wiele latwiej. Polecam taka metode by nie trzec mocno po lakierze walczac z srodkiem i tym samym robiac rysy.

Odnosnie APC Poorboy's powiedzmy:

a) 30:1 - tkaniy takie jak tapicerka na siedzeniach, wykladzina, wycieraczki, boczki, podsufitka

b) 15:1 - plastikowe elementy tapicerki wewnatrz auta, silnie zabrudzona 10:1

c) 4:1 - brudne elementy jak kola, komora silnika, zawiasy

Z tym, ze nie jest to laboratorium kwantowe, APC rozciencza sie w zaleznosci od potrzeby, np 10:1 mozna uzyc na mocno brudne plastiki we wnetrzu, a 15:1 do czystych kol. Wazne by jesli atakujemy mocniejszym stezeniem sprawdzic na niewidocznym fragmencie. Z regoly robie stezenie 15-10:1 i stosuje je uniwersalnie, np przy bierzacym myciu kol, doczyszczaniu zakamarkow karoserii, plastikowych listwach zewnetrznych czy tapicerce w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy specjalizujacy sie w tapicerkach/dywanach mam problem "domowy" z kotem. Macie jakiś patent/szczotka albo specjalna nakładka na zbieranie sierści kota. Ciepło sie zrobiło i mój sierściuch gubi jej od groma - odkurzacz sobie nie radzi a opcja ogolenia go do sera nie wchodzi w grę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy specjalizujacy sie w tapicerkach/dywanach mam problem "domowy" z kotem. Macie jakiś patent/szczotka albo specjalna nakładka na zbieranie sierści kota. Ciepło sie zrobiło i mój sierściuch gubi jej od groma - odkurzacz sobie nie radzi a opcja ogolenia go do sera nie wchodzi w grę ;)

 

Nazywa się to turboszczotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z turborszczotką jest dużo zabawy. Szybko zapycha się kurzem. Trzeba często rozbierać żeby wyczyścić wszystkie zakamary bo inaczej ciężko się kręci. Trzeba mieć także mocny odkurzacz bo ze słabym ciągiem kręci się od niechcenia.

 

Szczotka z welurem (takie czerwone). Zero techniki więc nie ma się co zepsuć. Welur bardzo szybko łapie sierść, zwija w kłębek i przy ruchu szczotki w przeciwnym kierunku odkurzacz wciąga.

 

Bardzo szybko zrezygnowałem z turboszczotki na korzyść końcówki z welurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP nie jest latwo wpracowac chociaz moze marudze, gorzej natomiast jest z wycieraniem, tutaj na prawde trzeba sie postarac by wytrzec wszystko do konca.

 

hmm jakos nie przepadam wlasnie za tym uzywaniem PP ale czasami trzeba..wlansie robilem jedno autko i nie mialem zadnych problemow z wycieraniem... gorzej wlasnie z wypracowaniem,ale wycieranie zawsze mi łatwo szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.