Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z garażu przetestować tylko silverline na dołączonych gąbkach - mam stary chrom tłumik dość zarysowany, znalazłem lekkościerną sonax i pomyślałem że skoro i tak tych gąbek nie wykorzystam to sprawdzę jak się pracuje silverlinką. Na pad gąbczasty nałożyłem trochę sonaxa i palcem rozprowadziłem po padzie i potem padem przejechałem bez obrotów po tłumiku kilka razy i z soft startu ruszyłem - lekko maszyne docisnąłem, fajnie się dopolerowało nawet, ale tlumik tak gorący że masakra. Oczywiście mam nadzieje że to wina kiepskiej gąbki - będę pracował na lakierze z padami flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co usunie silikon sanitarny z lakieru ??

 

dużo tego masz? coś było przyklejone na ten silikon?

 

obawiam się, że niczym tego nie rozmoczysz - tylko mechanicznie

 

z grubsza można np. plastikową kartą, cienkie resztki szmatką pocierać aż zacznie się rolować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z glinką BH soft. Kupiłem jakieś 2 mc temu i trzymałem w ori opakowaniu i wczoraj okazało się, że przypomina bardziej plastelinę niż glinkę. Ciągle się łamie, a do lakieru się bardziej przykleja niż "jeździ". Da się coś z tym zrobić? Dodam, że glinkę VP trzymałem w folii przez jakieś 2 lata i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że temperatury nie pilnowałem, ale na słońcu nigdy nie leżała. Trzymałem ją na półce w mieszkaniu. Temperatura dochodziła do ponad 20 stopni, ale jak na razie tylko kilka razy. Od kiedy kupiłem BH włożyłem VP do tego opakowania i z nią nic się nie dzieje. BH zbiera tak jak powinna, ale nie ma w ogóle poślizgi i się rwie na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubolak, też tak miałem z glinką Meguiarsa, BH i Sonusa. Wywalałem je do śmietnika, nie chłodziłem ich i nie ranimowałem w żaden sposób. Glinki przechowywałem w warunkach optymalnych, nie były przemarźnięte ani nie grzały się w upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że akurat o glinkach.

Zakupiłem taką glinkę http://detailershop.pl/pl/p/Glinka-sred ... a-100g/261 i nie potrafię powiedzieć jakiej to firmy i mam pytanie. Po około 1.5 h pracy działo mi się coś takiego z nią.

 

glinka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie chciała się już ugniatać i odmawiała współpracy. Wyrobiłem ją czy co ?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w błąd? Woda z detergentem nawet 1 kropla na 500 ml po jakimś czasie rozkłada glinkę. Po wysuszeniu wraca ona do swojej postaci ale to i tak zbytnio jej nie pomoże. Jak producent glinki umożliwia stosowanie jej na samej wodzie to nie będziesz miał takich problemów choć woda ma gorszy poślizg bez detergentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, Twoja glinka wygląda jak ValetPro Yellow. Przynajmniej moja przyszła tak samo zapakowana i cenowo jest to samo. Pracując z nią używam jako lubrykantu wody z szamponem Wolf's Chemicals White Satin (wlałem chyba całą zakrętkę po Pepsi na 1l wody) i nie miałem sytuacji takiej jak przedstawiłeś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ ,że silikon w tubie śmierdzi octem (kwas octowy). tak jak mowiłem nie wiem czy będzie to działać na zastygnięty. Ocet aż tak mocnym kwasem nie jest ale nigdy nie smarowałem nim lakieru samochodowego.

 

poczytaj tutaj -> klik klik Klak

 

Zależy od silikonu -aceton, zmywacz silikonowy dostępny w sklepie lakierniczym, pocieranie klockiem gumowym. Ja bym stawiał na zmywacz silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, magiczna gąbka porysuje lakier. I tak go pewnie trzeba będzie wyprowadzić po usuwaniu klockiem, ale nie wiem czy gąbka nie będzie zbyt ścierna. Jak masz jakiś zbędny kawałek blachy z jakiegoś auta to możesz spróbować sprawdzić, jak szybko to żre lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.