Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Mój wniosek - tylko zwykłe płukanie wodą pod ciśnieniem, wycieranie do sucha i QD
:dontknow::thumbdown:

 

czytajcie ze zrozumieniem..

Pisałem tyko jeśli chodzi o płukanie w sensie płukanie..

nic nie pisałem że TYLKO zwykłe płukanie i QD (no chyba że dzień wcześniej auto myłem i tylko się lekko przykurzyło).

Normalnie jadę na bezdotyk z dwomia wiadrami na pełne mycie a korzystam z programu płukania (przeważnie 3ka) bo nie mam warunków domowych na takie zabawy :P

z resztą pisałem już co i jak robię w dziale dot. bezdotyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukałem i przeczytałem wszystko co było można włącznie z pracami innych i nadal nie mogę sobie poradzić.

 

Czego w takim razie użyć do wykończenia lepkiego lakieru hondy? Na chwilę obecną nie klei się właśnie Dodo dodany na pad z pastą. Próbowałem klika kropli Menzerny FF4000 i SF3000 i Ultrafiny na czarnym padzie 3M i Lake Country ale nie bardzo to pomaga? Trzeba wymieszać i później na pad, czy można kapnąć bezpośrednio na pada i pracować na elemencie? Wszelkie sugestie i porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i przeczytałem wszystko co było można włącznie z pracami innych i nadal nie mogę sobie poradzić.

 

Czego w takim razie użyć do wykończenia lepkiego lakieru hondy? Na chwilę obecną nie klei się właśnie Dodo dodany na pad z pastą. Próbowałem klika kropli Menzerny FF4000 i SF3000 i Ultrafiny na czarnym padzie 3M i Lake Country ale nie bardzo to pomaga? Trzeba wymieszać i później na pad, czy można kapnąć bezpośrednio na pada i pracować na elemencie? Wszelkie sugestie i porady mile widziane.

 

Ja przy takich lakierach mieszam sobie np w kubeczku jakimś mieszankę. I wtedy na pada. Możesz dodać cleanera, UF lub SF4000 tak jak pisałeś. Jeśli to jeszcze nie pomoże to jest opcja - Strzał QD co jakiś czas na Pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario448, http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ht=impreza

Jak widać można korektę robić przy pomocy LP.

 

 

Wynika z tego, że mogłem użyć za słabego pada? Może żółty 3M coś pomoże. Pełno hologramów i swirlsów mi wyszło w słońcu na czarnym accordzie, a w cieniu było tak pięknie... :(

 

[ Dodano: 6 Maj 2012, 19:16 ]

Panowie wiecie może czy jeszcze w którymś sklepie ma ktoś na stanie FK 1000 ??

 

Pytałem o próbkę u Mariusza z SCS, mówi, że może będzie w 2 połowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq dzięki. Tak będę musiał zrobić. Jutro kolejny dzień prób i walki. Do obłędu ten lakier mnie doprowadzi. Gdyby się tak nie kleiło myślę, że poszłoby zdecydowanie szybciej, łatwiej i przyjemniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie lamerskie pytanie, jak dbacie o listwy chromowane bo na razie mam piękną świecącą i nie chcę stracić tego blasku, czy wosk się nadaje do pielęgnacji bo zastanawiam się nad kupnem 4NANO METAL, CHROME PROTECT ale nic na temat tego środka nie mogę znaleźć i nie wiem czy warto inwestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po użyciu ironx na felgę, wkręcane w niej śruby zmieniły kolor na jakby róż/pomarańcz co z tym teraz zrobić?

 

Mo po użyciu IronX'a ciężarki klejone robią się zółte i schodzi samo po czasie więc myślę, że ze śrubek też samo powinno zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po użyciu ironx na felgę, wkręcane w niej śruby zmieniły kolor na jakby róż/pomarańcz co z tym teraz zrobić?

 

Mo po użyciu IronX'a ciężarki klejone robią się zółte i schodzi samo po czasie więc myślę, że ze śrubek też samo powinno zejść.

 

Mam nadzieję, bo jedna felga wygląda śmiesznie od reszty i trochę mnie to martwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jak pracuje się BP125mm i padem 150mm, nie za duża różnica w średnicach?? czy zamówić sobie BP135mm. bo planuję zamówić pady urbana a ich średnica to 150mm, albo ja szukać nie umiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po użyciu ironx na felgę, wkręcane w niej śruby zmieniły kolor na jakby róż/pomarańcz co z tym teraz zrobić?

 

Mo po użyciu IronX'a ciężarki klejone robią się zółte i schodzi samo po czasie więc myślę, że ze śrubek też samo powinno zejść.

 

Mam nadzieję, bo jedna felga wygląda śmiesznie od reszty i trochę mnie to martwi :D

 

U mnie kolor zszedł po umyciu BlueGele-m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem cleanera pod wosk Pete's 53. Wybieram między Auto Finesse Tripple a Polishangel Esclate Lotion, robótka ręczna. Co polecacie z tych dwóch?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro był już temat śrub do felg to tak btw, w jaki najlepszy sposób doczyścić polerowane nakrętki? porządne mycie i pasta polerska do metalu? czy jakiś inny siuwaks jeszcze pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.