Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za pomoc, spróbuję jutro opisanymi przez Was metodami. :)

 

Pamietaj ,że środek z PH poniżej 7 będzie kwaśny i może zjadać plastik a coś powyżej 7 zasadowe mniej agresywne. Tenzi ma np TENZI CAR Max PH 14. Dość agresywne ale nie wyjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjąc motocykl powinno się podchodzić do tematu jakoś inaczej niż w samochodzie? Chodzi mi głównie o owiewki. Niby lakier to lakier ale w samochodzie karoseria metalowa a w moto owiewki plastik ;)

 

Na razie powoli odkrywam tajniki detailingu czytając codziennie forum ale nurtuje mnie jeszcze to:

-ostatnio po umyciu motocykla znajomy mi dał wosk (nie pamięam jaki ale na 90% był to jakiś produkt ze stacji benzynowej, pewnie najtańszy na dodatel), nałożyłem go gąbeczką a chwilę potem wcierałem mikrofibą. dobrze zrobiłem? czemu po użyciu wosku jest mniejszy połysk niż po paście tempo? (wiem wiem, już zdążyłem wyczytać, że nie jest nic warta ale jak pisałem dopiero stawiam pierwsze kroki :) )

 

EDIT: Zawsze myję motocykl w ten sposób:

1. Mycie na myjni bezdotykowej Karcher, pełen program, dodatkowo felgi i okolice wachacza spryskuje środkiem do felg dostępnym za darmo na myjni

2. Gdy wszystko wyschnie calość przecieram preparatem Motul'a Wash&Wax mikrofibą a elemetny aluminiowe auto-solem.

 

Co mogę poprawić żeby efekt był ładniejszy przy nie dużym nakładzie finansowym? W przyszłośći jak podłapię temat zamierzam kupić jakiś zestaw kosmetyków tak mniej więcej do 200zł. Czy glinki mozna używać też na plastikowych owiewkach? Jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, wosk to jest zabezpieczenie lakieru,a pasta tempo to lekko ścierne mazidło woskowe :P i dlatego lepiej się trochę błyszczało ponieważ lakier był odrobinę spolerowany.

Przy nie dużym nakładzie pieniędzy to proponuję jakąś politurkę Sonaxa ,na to wosk (tu masz ogromny wybór) i będzie o wiele lepiej .

 

Studiuj forum to sam się wszystkiego dowiesz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję, powoli co nieco wyłapuję ;) Wcześniej jak przeczytałem wyrazu typu glinka, cleaner, pad to łapalem się za głowę a teraz przynajmniej wiem o czym czytam :D

 

Czy preparaty Sonaxa są w miarę dobrem jakości? Chodzi mi czy warto kupować coś tej firmy, widzialem na stacjach benzynowych różne kosmetyki tej firmy i nie są jakoś przerażająco drogie więc chyba spróbuję od tego zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty Sonaxa są dobrej jakości i dobrze się nimi pracuje ,są tańsze i droższe ,lepsze i gorsze,ale jest mnóstwo produktów które śmiało można polecić.

Sonax to lider smochodowych kosmetyków w Niemczech ,pewnie ktoś zaraz napisze ,że to ścierwo ale to bzdura bo większość nawet nie zna produktów z profiline i nano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, o tempo napisał bucki, ;) Na owiewki możesz śmiało nakładać wosk - jaki ? to już twój wybór, możesz albo postawić na trwałość albo na efekt, lub znaleźć kompromis ;)

Woskowanie itp masz opisane bdb na tym forum, tylko poszukaj ;)

Jak już nawoskujesz swój motor będziesz musiał zrezygnować przede wszystkim z programu 1(?) na myjni, chodzi konkretnie o ten etap w którym myjesz wodą z tym proszkiem bądź czymś innym co zeżre wosk, a szkoda ;)

Glinka - tydzień temu bawiłem się właśnie z motorem i naprawdę sporo się na glince uzbierało :) a na owiewkach i przodzie na pewno masz kupe syfu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w poniedziałek auto zostało nawoskowane, do tej pory wszystko super było, ale dzis pokropił deszcz pare minut no i zostały te kropelki po nim.

Czy mogę po prostu teraz je wytrzeć do sucha mikrofibrą ?

Nie możesz chyba że auto jest idealnie czyste lub jeśli tylko lekko przykurzone to jedź na bezdotyk lub opłukaj kercherem i wytrzyj do sucha a jak brudne to tylko mycie ręczne lecz po prawie pięciu dniach zalecam ostatnią opcję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zakurzone było delikatnie , ale to ten kurz który od razu po woskowaniu i tak osiadł.

Mało jeżdżę autem także nawet nie zdążył się ubrudzić.

 

Dzięki za pomoc jadę po pracy na argę, a po tym spłukaniu używać detailera czy tak często nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zakurzone było delikatnie , ale to ten kurz który od razu po woskowaniu i tak osiadł.

Mało jeżdżę autem także nawet nie zdążył się ubrudzić.

 

Dzięki za pomoc jadę po pracy na argę, a po tym spłukaniu używać detailera czy tak często nie ma sensu?

 

jak kurz jest luźny to mikra go ściągniesz a jak lekko zeschnięty to najpierw opłucz wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak często używa się detailera?

Co każde spłukanie/umycie auta czy tak często nie ma sensu?

Detalier poprawia połysk i pomaga w dosuszaniu możesz go używać kiedy chcesz aby poprawic połysk, usunąć drobny kurz lub gdy osuszasz po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanko :)

 

wyczyszczone i zabezpieczone woskiem R222 autko umyłem i pociągnąłem Race Glaze Clearmist Detailer, przejechałem około 500km i chcę umyć bo mam sporo robali na zderzaku i masce, i pytanko:)

 

czy po umyciu mogę użyć ,

 

Poorboy's World Spray and Gloss lub Chemical Guys Extreme Synthetic - Super Shine Quick Detailer & Clay Lube

 

na ten zestaw który wcześniej użyłem ??

 

dzięki i pozdrawiam marek4066

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak często używa się detailera?

Co każde spłukanie/umycie auta czy tak często nie ma sensu?

 

QD używa się aby odbudować strukturę polimerową powłoki woskowej którą niszczysz od samej jazdy oraz mycia nawet na "bez dotyku" samą wodą. Średnio jak raz w tygodniu użyjesz to będzie taki w miarę standard bo przeważnie raz na tydzień się chociaż opłukuje auto. Ogólnie jest to środek który dość szybko schodzi ;)

 

Ja Stjangloss QG używam do przecierania przodu jak po trasie robale się przykleiły ale jeszcze są świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.