Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam dylemat który z budżetowych wosków kupić: colli 476, colli 845 czy finish kare hi temp

Smaruje różne auta , 476 już używałem. Zależy mi na trwałości oraz na jak najmniejszym przyciąganiu kurzu , bo same wrażenia wizualne będą podobne.

Ps. Będą używane po SRP więc , który z nich najmniej się z nim gryzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "mgiełki" , ustawienia na pojedyńczy strumień zużywa dokładnie tyle samo.

Takie pytanie w celu weryfikacji, do IronX-a dodawany jest czarny dwu trybowy?

scaled.php?server=28&filename=img0403hj.jpg&res=landing

 

Bo zamawiałem z całą masą innych rzeczy i 5 innymi atomizerkami i wolał bym się upewnić :)

 

Drugie pytanie co lepiej wziąć do plastików zewnętrznych, komory silnika i opon (najmniej istotne).

303 AEROSPACE PROTECTANT czy

CHEMICAL GUYS LIQUID EXTREME SHINE

Cena ta sama, opinie takie fifty fifty ale mało konkretów znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam katalog flexipads i zastanawia mnie jedna rzecz

http://www.flexipads.com/docs/Flexipads ... logue5.pdf

- strona 18, strona 20

 

Żółte gąbki zaznaczone są jako cutting, próbował ktoś ich używać jako cut? Czy czegoś nie rozumiem? Albo mamy inne gąbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę czasu wolnego więc trzeba zaplanować jakieś małe :ad: ręczne co prawda,ale jednak.Do rzeczy plan jest taki,po myciu,myciu z ironXem,tar removerze i glinkowaniu chcę potraktować lakier swirl-Xem.Mam Pre Wax Race Glaze-a i Wosk Race Glaze 55.

Czy pominięcie Pre Wax-u będzie dużym błędem i będzie miało to negatywny wpływ na trwałość wosku i ogólny shine :mrgreen: ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 AEROSPACE PROTECTANT czy

CHEMICAL GUYS LIQUID EXTREME SHINE

Do plastików pod maską nie ma IMO nic lepszego niż 303. Na listwach i oponach możesz się rozczarować bo nie poczerni ani nie odżywi ich w sposób, który zrobi na tobie wrażenie. Na drugim biegunie jest Chemical-bardzo tłusty i świecący. Po aplikacji będziesz widział diametralną różnicę w odżywieniu plastików gumy ale będzie to wyglądało jakbyś zaaplikował kujawski a IMO nie ma sensu przecierać produktu fibrą, żeby go "zmatowić" skoro taki ma dawać efekt - tłustości i przesadnego świecenia. Kwestia gustu, co Pan woli ;)

 

[ Dodano: 24 Kwiecień 2012, 12:40 ]

kubik, jeżeli nie masz czasu zamiast swirla użyłbym właśnie Pre-Waxa RaceGlaze'a. który też jest ścierny a Swirl nie należy do "mocarzy" w tej kwestii, także różnicy w mocy usuwania rys jednego i drugiego raczej nie uświadczysz a przynajmniej przygotujesz lakier dedykowanym cleanerem. Reszta kroków ktore opisaleś jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adm, zasada jest taka, że IPA stosujesz na panelu, który wystygł ponieważ wszystko będzie Ci się mazało usuwając pastę na ciepłym elemencie, IPA momentalnie odparuje więc będziesz tarł brudną szmatą o element i wszystko umarzesz, wkurw*&jac się niemiłosiernie, że nic nie wyszło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adm, tylko uważaj z tym ścieraniem na sucho bo możesz sobie rysek narobić;p Ogólnie IPA fajnie rozpuszcza resztki i dosyć ładnie się one ścierają i nie jest potrzebne zbyt grube tarcie MF. Ale wiadomo każdy ma swoje sposoby i tricki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam to pytanie ale najwyżej administrator przeniesie. Posiadam od 2 lat czarnego Passata B6 2007 rok. Kupiłem wczoraj myjkę ciśnieniową K 7.710 (podczas poszukiwania myjki trafiłem na to forum). Chciałbym we własnym zakresie odnowić lakier. Jest trochę sfatygowany (w większości przez automyjnię). Posiadam w pracy polerkę Makity więc sprzęt do pracy jest. Generalnie problem mam z doborem chemii. Lakier według mnie nie jest w złym stanie (wiem że zaraz mnie ktoś zlinczuje że bez zdjęć ani rusz) ale nie chciał bym stosować jakiegoś agresywnego polerowania.

 

Plan mam taki:

MYCIE

-mycie pianą (do Karchera dostałem 1L płynu DLS 125 czy to dobre? jeśli lipa to zaproponujcie co kupić)

-APC do detali, wnęk drzwi itp. + pędzlowanie

-Usunięcie smoły itp. ValetPRO Citrus Tar and Glue Remover

-Glinkowanie (jaka glinka nie wiem)

-ponowne umycie i osuszenie

 

POLEROWANIE

Tutaj mam problem. Czy kupić zestaw Menzerna 3x250ml FG500 PF2500 SF4000 czy też wystarczy AG Ultra Deep Shine? Praca oczywiście maszyną. Podpowiedzcie też jakie nakładki do polerki kupić, czy futro czy pianka - kompletnie nie mam o tym pojęcia.

 

WOSKOWANIE

Tutaj też nie mam pojęcia co zastosować. Lakier jest czarny więc pewnie coś mądrego polecicie.

 

Chemię do opon plastików i skóry pewnie dobiorę czytając forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess, ja do plastików zewnetrznych jak i pod maskę polecam ValetPro Talos Protectant

masz 500ml za 45 zł a 303 za 57 za 475 ml

poza tym VP TP daje rewelacyjny efekt jak dla mnie.

dostałem go jako gratis od jednego z partnerów i teraz wiem ze nastepne zakupy bedą tez z tym środkiem w koszyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.