Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam problem i to duży problem ...

Na mojej bryczce kolor czarny metalik zostają smugi po wycieraniu.... Wycieram MF od Jana ... Myslałem że w tym tkwi problem. Ale to nie w tym jak wycieram czyściwem technicznym jest to samo. Normalnie wygląda to jak hologramy ... Nie wiem co jest .... A jak bym przemył IPA ? Jak się tym myje ? Może trzeba odtłuścić.. Następny problem to powłoka CQuartz na samochodzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to duży problem ...

Na mojej bryczce kolor czarny metalik zostają smugi po wycieraniu.... Wycieram MF od Jana ... Myslałem że w tym tkwi problem. Ale to nie w tym jak wycieram czyściwem technicznym jest to samo. Normalnie wygląda to jak hologramy ... Nie wiem co jest .... A jak bym przemył IPA ? Jak się tym myje ? Może trzeba odtłuścić.. Następny problem to powłoka CQuartz na samochodzie ...

 

Ipa rozcieńczasz 1:1 z wodą destylowaną. Najpierw auto myjesz,glinką jedziesz , myjesz i na to ipa 1:1. Pryskasz wcierasz do sucha. po tym zabiegu masz praktycznie goły lakier i nie ma prawa nic się mazać. Poza tym nie napisałeś w jakiej sytuacji wycierasz i masz smugi .Po woskowaniu? Po myciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to duży problem ...

Na mojej bryczce kolor czarny metalik zostają smugi po wycieraniu.... Wycieram MF od Jana ... Myslałem że w tym tkwi problem. Ale to nie w tym jak wycieram czyściwem technicznym jest to samo. Normalnie wygląda to jak hologramy ... Nie wiem co jest .... A jak bym przemył IPA ? Jak się tym myje ? Może trzeba odtłuścić.. Następny problem to powłoka CQuartz na samochodzie ...

 

IPA rozcieńczasz 1:1 z wodą destylowaną. Najpierw auto myjesz,glinką jedziesz , myjesz i na to IPA 1:1. Pryskasz wcierasz do sucha. po tym zabiegu masz praktycznie goły lakier i nie ma prawa nic się mazać. Poza tym nie napisałeś w jakiej sytuacji wycierasz i masz smugi .Po woskowaniu? Po myciu ?

 

Po myciu. Nie woskuje auta ... A czy IPA nie zmyje mi powłoki kwarcowej ? Czytałem o tym i są podzielone zdania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz ktoś zapyta o cleaner, IPA, BH i co pod 476 to posypią się ostrzeżenia. KUR..,.wa ile można wałkować jedno i to samo????????????????

 

na forum jestem od nie dawna, rozumiem że odpowiedzi na te pytania padały wiele razy, ale przewertowanie ponad 400 stron tematu dla jednej krótkiej odpowiedzi to ponad moje siły :/

 

koniec OT z mojej strony

 

Wielebny bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to duży problem ...

Na mojej bryczce kolor czarny metalik zostają smugi po wycieraniu.... Wycieram MF od Jana ... Myslałem że w tym tkwi problem. Ale to nie w tym jak wycieram czyściwem technicznym jest to samo. Normalnie wygląda to jak hologramy ... Nie wiem co jest .... A jak bym przemył IPA ? Jak się tym myje ? Może trzeba odtłuścić.. Następny problem to powłoka CQuartz na samochodzie ...

 

IPA rozcieńczasz 1:1 z wodą destylowaną. Najpierw auto myjesz,glinką jedziesz , myjesz i na to IPA 1:1. Pryskasz wcierasz do sucha. po tym zabiegu masz praktycznie goły lakier i nie ma prawa nic się mazać. Poza tym nie napisałeś w jakiej sytuacji wycierasz i masz smugi .Po woskowaniu? Po myciu ?

 

Po myciu. Nie woskuje auta ... A czy IPA nie zmyje mi powłoki kwarcowej ? Czytałem o tym i są podzielone zdania ....

 

Jak masz auto z powłoką kwarcową to ja się na ten temat nie wypowiem gdyż z nią nie pracowałem. Otwórz klapkę paliwa, wymyj tam dokładnie i w 1 miejscu możesz nałożyć powłokę. Jak już się utwardzi to nie rozcieńczonym IPA na wacie czy padzie pocieraj to miejsce. zobaczysz czy zejdzie. Taki test mi przychodzi na szybko.

 

koniec OT z mojej strony

 

Wielebny bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Proszę bardzo. Ale klikamy pomógł jak by co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter, prezes99, najmocniejszy z trójki jest Iron w formie pasty, później wersja psikana i na końcu soap gel. IMO najbardziej friendly jeżeli chodzi o aplikację i nakładanie jest Iron w wersji psikanej. Rozpylając go możesz dotrzeć w zasadzie wszędzie. Pasty używasz punktowo, na widoczne gołym okiem metaliczne "brzydactwa", oczywiście, dotrzeć niem możesz praktycznie wszędzie lae musisz to porozprowadzać co nie jest zbyt ekonomiczne. Wszystko śmierdzi w zasadzie taka samo (obecnie jest wesrsja Irona psikanego o zapachu chyba wiśni, może nie śmierdzi tak jak poprzednie).

 

Osobiście mam Irona w formie piskanej i pasty, jeżeli widzę, jakieś metaliczne punkciki na karoserii/felgach (i mam czas) nakładam pastę i po chwili poprawiam wszystko psikanym Ironem. Soap Gel to taki potworek, który IMO nie ma racji bytu. Jeżeli przygotowujesz karoserię/felgi pod nałożenie warstwy ochronnej i później nim zabezpieczasz całość nie widzę sensu marnotrawienia wszystiego przez mycie auta Soap Gelem, który z woskami nie obchodzi się neutralnie.

 

Capaz, możesz tego użyć tylko rozrób to w stosunku: 1 objętość Red Deagresera na 10 objętości wody i po wyczyszczeniu elementu przecieraj wszystko du sucha mikrofibrą. Jak nie będzie dawało rady to zmniejszaj proporcje.

 

[ Dodano: 11 Kwiecień 2012, 09:31 ]

AUDI-A8, poniżej masz odpowiedź co do IP-y i jej gloryfikowanych własciwości destrukcyjnych wobec CQ:

mała uwaga co do usuwania CQ:

ostatnio miałem przyjemność "odświeżać" C63AMG na które CQuartza kładłem w lipcu 2011. Trzymał się bardzo dobrze (mam jakiś filmik, podzielę się, jak ogarnę YT), więc postanowiłem go trochę "przykatować". Na pierwszy ogień pre-wash z R222 TAW. nic. Potem mycie Sonusem Gloss - tylko lepiej. CarPro TarX na 15 minut na suchy lakier, potem dopryskiwane i przecierane czystą MF. nic. IronX na całe auto na 20minut (a co, na bogato), co jakiś czas uzupełniane, coby nie zaschło. Jakie było moje zdziwienie, jak się okazało, że woda spływa lepiej niż przed tym wszystkim....Glinka, suszenie, IPA - tak profilaktycznie, żeby nie okazało się, że spływało po TarX, IronX czy szamponie. Nadal odprowadza wodę lepiej niż większość wosków po tygodniu.

CQ poddał się po mocnym i długim przejeździe menz.3000 i IPA, ale trochę trzeba było z nim powalczyć.

 

P.S. nie sądzę, żeby lekkościerny cleaner usunął dobrze nałożony (czyt. grubo) CQuartz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.