Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, IPA to ISOPROPANOL (ISOPROPYL ALCOHOL).

 

O taka odpowiedź mi chodziło, a nie czy mogę to mieszać z wodą

leżę i kwiczę :lol:

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2012, 00:06 ]

ojciec: IPA to 50%, wodny roztwór izopropanolu : przynajmniej taką formę przyjmuję tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega damian chyba nie zrozumiał posta :/ Wiem do czego służy cleaner i do czego służy IPA ;)

To dlaczego przy woskowaniu wspominasz o IPA? :-] Jak kładziesz wosk to wcześniej cleaner i tyle w temacie.

 

Dlatego :

 

cocolino, ja używam IPA i jest OK

 

I jak ? Staram się dowiedzieć w miarę niezbyt skomplikowanych rzeczy a tu specjaliści od rajs and szajnu piszą co jeden to inaczej :) Ale przecież każdy się zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocolino, Karol - jak i jest Twój problem...?

 

Umyj auto

Wyglinkuj

 

Masz jakąś pastę finishową? Glaze? AIO? Cleaner?

 

odpowiedz... pomożemy dalej..

 

Właśnie chodzi o to, że nie mam. Póki co Arek napisał mi, że pod Meg'sa #16 najlepiej stosować IPA 1:1. On tak stosuje i jest ok. I tak robiłem. Pod FK 1000P, pod DJ Rubbish Boysów i pod #16. Ale coś mi trwałość i jakość kropelek nie pasowała więc myślę-dopytam na forum. I teraz afera jak można kłaść IPA pod wosk.

Jeszcze raz napiszę-nie posiadam polerki i cleaner co najwyżej położę ręcznie. Czy będzie on lepszy od IPA (jeśli tak to który ???) Chodzi o przygotowanie lakieru pod wosk Meg'sa #16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek nakładałem hdc+carbon. Bardzo możliwe, że na dniach uda mi się zdobyć nowy zestaw - cleaner+wosk, w związku z tym wątpie abym czekał aż zymole spłyną i czy poza aplikacją nowego cleanera muszę robić coś dodatkowo aby usunąć poprzednią "kanapkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocolino, Oczyść właściwie lakier. Przeleć go odsmalaczem, glinką -> umyj. Następnie:

 

1. Jakaś pasta finisz - po dotaraciu finiszowej przetrzyj IPA. IPA dotrzyj czysta MF. Zrób to dwukrotnie docierając IPA na glanz. Nakładasz COLLI. Odczekaj 15 minut. Ścierasz... (wszystko robimy w garażu min 10 stopni max 80% wilgotności) Czekasz kilka godzin docierasz delikatnie, powoli. Takie końcowe, filmowe docieranko... Po kolejnych 12h wylatujesz na miasto :)

 

2. Cleaner - jakiś bez dużej ilości wypełniaczy-natłuszczaczy... Sciągasz i czekasz 15 minut. Nakładasz COLLI. Dalej jak w punkcie 1.

 

Chyba nie muszę pisać, że potrzebne będą do tego więcej niż 2 mikrofibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.