Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i szukam kilku odpowiedzi.

 

1. Czy są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się kurzu z auta ? Praktycznie zaraz po wymyciu deski, nowy kurz osiada na nią.

 

2. Czy są jakieś sposoby by efekt czystego auta utrzymał się na dłużej niż 1-2 dni ? Aby np. po deszczu i przejezdzie po kaluzy nie trzeba bylo zaczynac wszystkiego od nowa?

 

3. Czym najlepiej myć lakierowane drewno i czym je konserwować aby ładnie wyglądało i nie zatrzymywało śladów palców i nie osiadal na nie kurz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Czy są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się kurzu z auta ? Praktycznie zaraz po wymyciu deski, nowy kurz osiada na nią.

Dressingi do plastików w większości mają właściwości antystatyczne, np. Nielsen Finesse u mnie kurzu nie łapie tak szybko. Po jakimś czasie (2-3 tyg) przecieram ściereczkami do kokpitu (mat) i znowu jest na długo czysto.

 

2. Czy są jakieś sposoby by efekt czystego auta utrzymał się na dłużej niż 1-2 dni ? Aby np. po deszczu i przejezdzie po kaluzy nie trzeba bylo zaczynac wszystkiego od nowa?

Dobrze nawoskowane auto po takim zabrudzeniu jest bardzo łatwe do umycia na bezdotyku, parę zł na programie spłukiwania i jest git, byle zrobić to dość dokładnie. Co któryś raz dobry, najlepiej antystatyczny QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk polecacie do czarnego auta?

 

to zależy ile chcesz na niego przeznaczyć. Zajrzyj do tematu "woski dla ludu" oraz "coś z wyższej półki" ;)

 

proces woskowania powinien wyglądać tak:

 

#Mycie na dwa wiadra - może byc nawet płyn do naczyń, ważne, żeby dobrze doczyścić

#osuszanie

#usuwanie smoły i innych zanieczyszczeń przy pomocy tar&glue removera

#Mycie na dwa wiadra

#glinkowanie

#Mycie na dwa wiadra

#osuszanie

#cleaner

#wosk

 

proces mycia co kilka dni:

#mycie na dwa wiadra delikatnym szamponem, żeby nie zjadł wosku

#mycie felg pędzelkiem i środkiem do felg + mycie nadkoli

#spłukiwanie

#osuszanie

#mycie szyb płynem do szyb

#dressing na opony, plastiki

 

jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czyściłem felgi za pomocą Atack Autolandu ...

Niby trochę wyczyściło, ale szału "ni ma".

 

Powiedzcie mi - dla początkującego lepiej żebym kupił Billbery czy Blue Gel?

Wydaje mi się, że Billbery ma mniejszą szansę, że coś popsuję (albo siebie popsuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czyściłem felgi za pomocą Atack Autolandu ...

Niby trochę wyczyściło, ale szału "ni ma".

 

Powiedzcie mi - dla początkującego lepiej żebym kupił Billbery czy Blue Gel?

Wydaje mi się, że Billbery ma mniejszą szansę, że coś popsuję (albo siebie popsuję).

 

Jak atak sobie nie poradził to Billbery tym bardziej nie da rady, Blue Gel będzie dobry. Nic nie zepsujesz, zacznij od 1:5. A jak dalej będzie brudno to 1:3, a potem 1:1. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy Blue Gelu, zna ktoś jakiś atomizer, który psika miegłka a nie punktowo ?

Ja dzisiaj używałem Blue Gel 1:3 + tigger http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -24mm.html

 

Jak atak sobie nie poradził to Billbery tym bardziej nie da rady

Czemu tak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za czyszczenie felg. Z zewnątrz felgi miodzio,czyszciutkie itp. ale wewnątrz. Zresztą sami zobaczcie jak wygląda felga. Jak felga jest w aucie, to strony wewnętrznej praktycznie nie widać, więc myśle, żeby je porządnie doczyścić, przelecieć papierkiem wodnym i spryskąć wnętrzne cynkiem, albo czymś podobnym, będzie zabezpieczenie, a i kolorek będzie zbliżony. Co wy na to radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma dostęp do większych grafik firmy Kestrel Deltalyo? - Chodzi mi o Logo i te dwa słowa:

http://www.theultimatefinish.co.uk/Imag ... l-logo.jpg

Chciałbym sobie na walizce namalować ale bez wzoru ciężko, a w internecie nie znalazłem odpowiedniej grafiki, może któryś z Partnerów forum dostał jakieś materiały w większej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dość dziwne pytanie. Colli słynie z przyciągania kurzu i brudu zaraz po pierwszym nałożeniu i spolerowaniu. Dzieje się zapewne tak, bo nasza MF elektryzuje maskę, wycierając ten wosk. Czy ktoś próbował po tej czynności uziemić naelektryzowaną maskę? Przewód elektryczny z gwoździem wbitym w ziemię? Każdy panel oddzielnie, i na koniec test przyciągania piórka? Wiem że brzmi dziwnie ale jeżeli ktoś próbował lub zamierza spróbować, to nie tylko ja ale większość zimowego smarowania 476 będzie mu wdzięczna.

:-]:-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.