Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Arek_, nie napisałeś jakie felgi czy stalowe czy aluminiowe,ale wydaje mi się ze chodzi tobie o aluminiowe,to do wypełnienia najlepsza będzie szpachla do aluminium .

dokładnie aluminiowe ;) Dzięki za radę, będzie to to się trzymało ? Znalazłem w sieci relację Asi z detailer.pl to wypełniali ubytki jakimś żelem, ktoś coś wie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do zakonserwowania zdjętych opon ma być gliceryna techniczna? Bo są różne rodzaje gliceryny...

Ja w tym sezonie na przymarzające uszczelki stosowałem glicerynę kosmetyczną i nic się nie działo. Ta kosmetyczna zawiera chyba więcej wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taka polerkę: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0.

 

Dokupiłem pady polerskie 3M oraz talerz oporowy 75 mm. Zastanawiam się czy nie powinienem kupić innego talerza oporowego 125mm. Przeczytałem, że talerz oporowy powinien być miekki aby nie niszczył gąbek a ten dołączony z polerka taki nie jest.

Znalazłem takie talerze:

http://showcarshine.pl/579-flexipads-ba ... jnych.html

http://www.klakiernik.pl/Talerz_Oporowy ... A-637.html

http://www.klakiernik.pl/Talerz_Oporowy ... M-287.html

 

Macie jakieś może propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym temacie mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś widział w jakimś sklepie:

CAR-LACK 68 - GLASS SEALING KIT 2X200ML

To mój "numero uno" ale jest totalnie niedostępny :thumbdown:

Tak samo uważam, ale niestety brak w sklepach w PL. Chyba trzeba będzie kogoś ze znajomych poprosić, aby z UK przywiózł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, mi się wydaje, że 1:3 Bilberry to za mało do czyszczenia brudnych felg... Lepiej użyć 1:2 albo nawet 1:1? Tak samo APC Nielsena 1:5 nie dało rady trochę.. Większe stężenie dać?

Tak to u mnie wyszło po dzisiejszej walce :P Widać, że zostało trochę smaru i brudu w zawiasach.

 

0g97pl.jpg

PQ6zDl.jpg

FTw77l.jpg

Ogólnie jestem zadowolony z efektu, ale zabrakło mi czasu i środków (woda do płukania mi się skończyła, a specjalnie wziąłem 2 litry na zapas do opryskiwacza :hmm:)

 

Wypróbowałem próbkę Natural Shine od Megsa :) Daje fajny efekt i ma bardzo przyjemny zapach :P Trzeba będzie kupić Natural Look, albo Talosa, bo to prawie to samo, a cena niższa :thumbup:.

 

Gdzieś tutaj czytałem, że Tenzi ma coś bardzo mocnego na smary itp. co by się idealnie nadawało do czyszczenia tych brudnych zawiasów, chyba od 11 lat nie były myte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No to że musi to nie napisałem, ale tak wszędzie mnie uczono że robimy na gotowo ...

 

 

Serio tak pracujesz ? Że myjesz, obkleiasz auto , robisz jedne drzwi od A do Z, i potem przechodzisz do drugich itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Nie, ja pisałem na gotowo bo Gracjan napisał ...

,,Panowie, jak bawię się w koretkę lakieru to robię każdy element na gotowo czy najpierw jedna pastą i padem całe auto a potem następny "zestaw" ?``

Czyli pisząc na gotowo miałem na myśli że od razu robimy element pastę mocno ścierną i wykończeniową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru UC megsa, SSR2.5, SSR 2.0, SSR 1.0 i cleaner od poorboysa, do tego pady flexipads cuuting, polishing i finising. Polerka rotacyjna.

Lakier VW 10 lat średnio zniszczony. jakich konfiguracji uzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając wosk w płynie, mogę nakręcic do niego atomizer aby psikac jak QW czy te Quick Wax'y są jakoś inaczej stężone czy coś ? Bo konsystencja ta sama - przepraszam jeśli pytanie głupie, ale wole sie spytac tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.