Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Które będzie lepsze do ręcznej polerki?

 

Tri Color

 

czy

 

Lake Country Cutting Hand Pad

 

Nie pracowałem LK ale za to zęby zjadłęm podczas machania germanem i mogę powiedzieć Ci że w ręcznej korekcie lepszy jest płaski pad bez zadnych rowków itp. Im wieksza powierzchnia ścierna tym lewpiej przy ręcznej korekcie. A german naprawde daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zamawiał ktoś zymola z amazona?

 

Za zestaw hd + carbon + field glaze wychodzi baaardzo korzystnie tylko czy źródło pewne?

 

Ja zamawialem od użytkownika tcsgaragellc , jako jedyny wysyłał wtedy do Europy. Z korespondencji wynikalo, ze wysyłał już sporo rzeczy do Polski. Mogę polecić to źródło:

Link do przykładowej aukcji:

http://www.ebay.com/itm/ZYMOL-CARBON-WA ... 415ce36e77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dokładnie o tym :) Valet pro jest najtwardsza, urban trochę miększy. Ja zawsze używam urbana jak mam jakieś otarcie na szybko zrobić i jak dla mnie dużo lepiej idzie niż na tri colorze. Spróbuj może VP, chyba że chcesz dodatkowo aplikatorki do dressingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa a jak wygląda sprawa z podatkiem?

Nic nie płaciłem poza kosztami przesylki ale poprosiłem sprzedającego, żeby na moją odpowiedzialność pootwierał wszystkie opakowania z folii, plomb, tak żeby wyglądało to na towar używany. Na przesyłce i na liście przewozowym miałem dopisek: USED ITEMS, GIFT PACK. Mi się udalo nie zapłacić podatku ale wiem, że ta metoda nie zawsze daje oczekiwany skutek.

 

Teraz nie wiem czy bym się zdecydował zamawiać przy takim kursie $ plus ryzyko opodatkowania. Osobiście kupowalem po kursie około 2.50 zł za $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

można go podgrzac?nie straci swoich właściwości?

 

pewnie można, ale czy nie straci on przy tym swoich własnościowi to tego nie wiem :o .

Możesz spróbować na małej ilości wosku to wykonać, sposób jak to zrobić był już wielokrotnie opisywany, poszukaj.

IMHO nie przekraczaj temperatury 90st.C może mieć to negatywny wpływ na wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENERGY_NET, dokładnie.

można go podgrzac?nie straci swoich właściwości?

 

Poniżej odpowiedź, która wyskakuje po wpisaniu w wyszukiwarce: "przetapianie"

 

czy przetapiany wosk traci jakies swoje właściwosci?

 

Jeśli jest dobrze przetopiony to nie... ale, żeby go dobrze przetopić (właściwa temperatura) to trzeba znać dokładnie jego skład. Poza tym dochodzi kwestia odpowiedniej aparatury - pomiarowej i sposobu konfekcji.

Żeby to zrobić "jak w książce na stronie 8-mej" to trzeba byłoby mieć już małą manufakturę, zdolną do wyprodukowania własnego wosku.

 

Można oczywiście używać również piekarnika lub babciowej maselnicy (ten pomysł akurat nie jest taki głupi, na jaki wygląda) tylko trzeba miec szybką rękę :-]

 

A tu odp. przedstawiciela Race Glaze w sprawie przetapiania:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=249701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.