Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Czy przed Collinite 476 można bez problemu dać środek DC2 od Meg's?

można ale znacząco osłabi to wytrzymałość wosku

 

to znaczy lepiej dać Collinite 476 na oczyszczony glinką lakier bez cleanera? Czy jakiś inny pod tego Colli?

 

DC1 jest cleanerem pod wosk ale możesz użyć też produktów innych marek np VALET PRO czy Poor Boys które wyjdą taniej. POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH wyjdzie najtaniej jak zakupisz ich oryginalny tester 120 ml- wystarcza na spokojnie na 3 aplikacje na auto wielkości Mondeo MK3 i do tego ma znośny zapach bo jest na bazie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jutro prześlę Wam zdjęcie jak wygląda filtr po miesiącu filtrowania standardowej wody z ujęcia własnego ;) mówię tu o filtracji mechanicznej.

 

o to i zdjęcie:

221120112750.jpg

 

A do oczek wodnych można sobie zrobić coś takiego:

http://allegro.pl/filtr-trzykomorowy-36 ... 75189.html

 

Taki patent robiliśmy już 5 lat temu i do dziś działa w oczku wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed Collinite 476 można bez problemu dać środek DC2 od Meg's?

można ale znacząco osłabi to wytrzymałość wosku

 

to znaczy lepiej dać Collinite 476 na oczyszczony glinką lakier bez cleanera? Czy jakiś inny pod tego Colli?

 

DC1 jest cleanerem pod wosk ale możesz użyć też produktów innych marek np VALET PRO czy Poor Boys które wyjdą taniej. POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH wyjdzie najtaniej jak zakupisz ich oryginalny tester 120 ml- wystarcza na spokojnie na 3 aplikacje na auto wielkości Mondeo MK3 i do tego ma znośny zapach bo jest na bazie wody.

 

Dobra, to już ostatnie pytanie- czy dobrym podkładem pod Colli 476 będzie AG SRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, a jeszcze jedno jak byś mi powiedział jak założę zamiast przędzy na głównej rurze wkład węglowy dużo mi spadnie ciśnienie w porównaniu z przędzą? Będzie "lepsza" jakość wody?

 

PS. ja dziś wymieniam akurat u siebie wkład to zrobię fotkę swojego zmęczonego materiału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas otworzyć sklepik internetowy :-]maya, PW

 

A dla wszystkich, najlepszym filtrem do oczyszczania wody osadów mechanicznych, czyli takich nie rozpuszczalnych w wodzie jest filtr 5 mikronowy, do celów domowych wystarczy długość 10''. Obudowy można kupić w każdym sklepie budowlanym bądź w sklepach internetowych. Filtry sprzedawane w tych sklepach określam jako chiński badziew i ich nie polecam, tym bardziej ich stosunek cena do jakości jest żadna.

Więcej pytań proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, Proponuje Ci otworzyć wątek na ten temat bo każdy z nas pewnie ma pytania i problemy co do jakości wody.

Przy okazji zapytam się o jakiś sensowny filtr do zmiękczania wody, tak aby można by było opłukać karoserie. Mam problem z bardzo twardą wodą.

np czy ten zda egzamin

http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog ... lters.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie poszukiwania efektywnego zmiękczacza do wody ;) Grunt aby miał wysoką wydajność, bo to co do tej pory patrzyłem nie nadaje się na ot taki nałożenie na kran przed myjką, potrzebne są zbiorniki retencyjne. A wątek odnośnie twardości wody już jest:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3113

Najlepiej jakby się opowiedział ktoś kto prowadzi myjnię samochodową albo bezdotyk.

 

Dobra, na instalacji RO, którą mam u siebie i z czystością wody rzędu 7mS, ratuje mnie tylko i wyłącznie dodatek nabłyszczacza do wody. Co bym nie robił, lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykładzina w dłoń i mocno o mur, nic innego nie przychodzi mi do głowy.. :kox:

jeśli możesz wyjąc wykładzinę,

u mnie poskutkowało ze zwykłą plastikową końcówką od odkurzacza. :mrgreen:

też próbowałem, wyprałem go ekstracją a te coś bo to chyba jakiś pył został, grubsza sprawa :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.