Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nurtuje mnie cały czas jeden temat. ZAWSZE po korekcie zostają mi delikatne ryski, widać że jeszcze świeże. Przy pierwszej czy drugiej pracy olałem to- brak doświadczenia, za mocno tarłem fibrą, itp.

Czasem tłumaczyłem sobie, że lakier jest tak miękki (chociaż trafiali się praktycznie sami Niemcy:P)

Ale po ostatniej korekcie Fiata Stilo już nie wiem o co chodzi. Korektę na wszystkich drzwiach oceniłbym na 90%, na masce i dachu ani śladu świeżych rys, takich charakterystycznych dla np. spolerowania zakurzonego elementu.

Wosk nakładałem praktycznie bez nacisku, leciutko przesuwając słoneczko po lakierze. Polerowanie Eurowem ruchami przód-tył. I co? Wczoraj wyjeżdżam na słońce, a tak prawie cały dach, maska i miejscami drzwi w takich ewidentnie świeżych rysach. O co chodzi?

Do IPY oraz spolerowania past używam bodajże takich ręczników:

http://showcarshine.pl/142-showcarshine ... zenia.html

Do wosku wspomniany wyżej Eurow, nakładanie czystym słoneczkiem Megsa

Heeelp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, Tak, IPA przecieram po FG500, po FF3000 przed myciem, po FF3000 po myciu przed glaze'em, przed woskiem już nie ;)

rychu, Ciężko mi stwierdzić. Teraz tak sobie wszystko przypominam i stwierdzam, że zawsze po Ipie pod halogenem wydaje mi się, że są te ryski. Tylko one jeszcze nieźle się kamuflują w tych smugach narobionych przez alkohol i tłumaczę sobie "to tylko smugi, po myciu będzie git", ale nie miałem odwagi sprawdzić, czy rzeczywiście "tylko" smugi, bo nie miałbym siły już tego poprawiać... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem, że nie poszukuję akurat tych szczotek od SV, tylko po prostu coś w tym stylu - może ktoś się przypadkiem spotkał z tym w ofercie jakiegoś sklepu internetowego. Ja i tak szukam dalej i jak znajdę, to dam znać, bo jestem pewny, że gdzieś to jeszcze widziałem.

 

Za opinię dziękuję tak czy inaczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.