Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Evo, skąd ja to znam 8-)

 

Pozwolę sobie powtórzyć pytania, ze względu na brak odpowiedzi.

 

1. Jak wypada zestaw do skór Gliptone GT11 + GT12 w porównaniu do Duragloss Leather Shampoo + Leather Conditioner? Oprócz czyszczenia/ odżywiania interesuje mnie też zapach.

 

2. Jak ocenicie DG #101 Polish and Cleaner na tle Cherry Glaze? Jak te dwa AIO wpłyną na trwałość #111 w porównaniu do Bonding Agent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, jeżeli masz nawoskowane auto, i jakiś sensowny kawałek prostej, to nie musisz osuszać :P

W Polsce takie osuszanie, ze wzgledu na jakosc drog moze byc niebezpieczne dla moich kol :)

BTW: Przejezdzilem 5 tygodni po polskich drogach i profil 255/30 w Polsce = show, no go.

 

i wytarcie auta po tej wodzie zdemineralizowanej jest KONIECZNE

 

:shock:

 

Wolę jeździć brudnym....

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, Osobiście polecam. Po nałożeniu jednej warstwy daje efekt głębokiej czerni, bez połysku. Nie kombinowałem z nakładaniem kolejnych warstw, bo mi chodzi właśnie o taki efekt na oponie. A z trwałością nie pomogę, bo ja do tej pory zawsze tak trafiałem, że po nałożeniu ITD pojeździłem 2-3 dni, a potem autko jeździło w wielkich ulewach i po preparacie ani śladu...

Chociaż, chociaż.. 6 sierpnia nałożyłem ten dressing na opony w moim Bandziorze. od tamtej pory ze 3 razy może wyjechał w krótką trasę i trzyma się cały czas. Efekt świeżej, czystej, "zdrowej" opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po przedstawieniu sie w stosownym wątku i przejrzenia forum jako nowicjusz mam krótkie pytanie:

czy APC Autosmart G-101 w odpowiednim stężeniu mogę użyć do wyczyszczenia plaku z deski rozdzielczej i innych plastików wewnątrz mojego auta ? Auto jest prawie nowe, "gamonie" z ASO niby jako gratis wysmarowali mi środek auta zwykłym błyszczącym plakiem po przeglądzie. Nie znosze tego efektu i nie wiem jak się tego pozbyć. Niezbyt fortunnie próbowałem woda z lekką dawką ludwika i bez efektu a jest jeszcze gorzej - jakiś szary nalot sie miejscami pojawił. Proszę o ewentualne wskazówki czym "powalczyć" z tym wrednym plakiem - chcę wrócić do stanu salonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jeżeli stoję przed wyborem glinka vs cleaner to co lepiej kupić na początek?(kosmetyki gromadzę sukcesywnie)

Lakier jest w dosyć dobrym stanie jak na swój wiek (7 lat, ale zawsze regularnie myty ręcznie i garażowany), dwa razy był już delikatnie polerowany, ale wiadomo, że w rewelacyjnym stanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wosk?

Będzie, ale dopiero przed zimą, narazie chciałem przygotować lakier. Czy może nie ma to sensu i lepiej wszystko jednocześnie?

 

Ścierny cleaner plus benzyna ekstrakcyjna.
Glinka to must have w zestawie, zamiast cleanera możesz zakupić IPA za kilka plnów i wosk też poleży.

 

No właśnie, stąd moje pytanie co lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie chyba rzeczywiście zrobię to jak trzeba czyli glinka+cleaner+wosk. To w takim razie ostatnie pytanie, jako, że zacznę od zakupu glinki.

Może to głupio zbrzmi, ale czy to będzie w czymś szkodziło jeżeli wyglinkuję samochód żeby zobaczyć jak to idzie, a dopiero poźniej zrobię to jeszcze raz już z cleanerem i woskiem? No na chłopski rozum to chyba nie powinno w niczym szkodzić żeby lakier był jak najbardziej czysty, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej podjechać wcześnie rano kiedy nie ma duzego ruchu, zagadać ewentualnie o tym co się chce robić i ile czasu to potrwa i czekać na odzew ? jak nie mam gdzie umyć na spokojnie ( kumpla nie ma, lub nie ma On czasu ) to własnie tak robię, bezdotyk na okurzone auto ( czyli porządne spłukiwanie ) no i dalsza część prac... na tej bez dotykówce jest 6 czy 7 stanowisk wiec jedno zajęte nie robi różnicy o wymienionych porach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.