Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałbym zapytać, jak polecacie myć samochód w sytuacji gdy nie mam w danej chwili możliwości umyć go samemu. Co najmniej raz w miesiącu mogę umyć samochód osobiście od A do Z, ale często jest tak, że samochód musi być czysty, a ja nie mogę go umyć pod domem (np. jestem na wyjeździe). Jak w takiej sytuacji myć auto na mieście niezależnie od tego czy jest to samochód "codzienny", czy też samochód na specjalne okazje? Czy myjnie automatyczne (bez względu na rodzaj) i ręczne (jeżeli nie mamy do kogoś zaufania) należy skreślić z urzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z wypolerowaniem klosza od lampy papiery na mokro 500->1000->1500->2500 następnie 3 przejazdy na futrze FC+ 4 przejazdy na twardej gąbce siashine FC+ i pełno kolistych rys które nie chcą zejść próbowałem EF i Ultrafiny ale nic się nie zmienia, jakieś pomysły ? na lakierze nie ma takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanie wodą zdemoralizowaną

:lol: qrde, dawno nie płakałem

 

Dokładnie tą wodą. Nałożyłem tydzień temu CherryGlaze i byłem na myjce opłukać auto, jest czyściejsze niż przed nałożeniem AIO, kiedy to myłem wszystkimi programami.Najlepiej jakbyć od razu osuszył, ja jeszcze nie mam czym, ale nie zauważyłem śladów po wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedar ?? po to woda jest zmiękczana żeby właśnie nie było śladów gdy się wysuszy :D

ale mimo wszystko zanim stosowałem cokolwiek na lakier zostawały ślady, podejrzewam, że auto było niedomyte i wówczas ta woda z odrobiną brudu dawała taki efekt.

 

Ja mam pytanie z trochę innej beczki. Czy nakładacie wosk na lampy przód/tył oraz na szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezdotyka. Płukanie to nie jest ostatni program i zostają mi po nim przeokrutne water spoty.

 

Ostatni program to nabłyszczanie i mam rozumieć że właśnie on jest z demineralizowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio, Mi się wydaję że to zależy od producenta myjni, w Opolu np. na vivie też ostatnio program to nabłyszczanie, a na PKS ostatni to płukanie wodą zdemineralizowaną,

hmm co to jest te nabłyszczanie to niewiem, mi się wydaję że to jakiś hydrowosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic takie buteleczki? :)

Btw: Oczywiscie chodzi o puste buteleczki a nie np ze SV CFP :)

nie identyczne, ale podobne są w mrCleaner'ze

LINK

Mam te buteleczki od MrCleaner ale wlasnie chodzi mi o takie gdzie korka sie nie gubi :)

 

Wiem ze Scholl robi bo wlasnie takie sa z SV CFP..

Myslalem ze moze ktos gdzies w PL wynalazl takie buteleczki.

W Norwegii to juz wogole poszaleli z cena tych butelek bo jedna to koszt 40zl + przesylka.

Od Scholla 5 oiro + przesylka + vat norweski :(

Ehh, musze szukac dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni program to nabłyszczanie i mam rozumieć że właśnie on jest z demineralizowana ?

"Program 4: Nabłyszczanie bez plam i zacieków wodą zdemineralizowaną

Program pielęgnacji nadwozia wodą zmiękczoną i zdemineralizowaną w procesie odwróconej osmozy gwarantuje efekt bez plam i zacieków. Precyzyjnie dozowany nabłyszczacz z osuszaczem powoduje zaskakujący efekt połysku z wodą natychmiast spływającą z karoserii. W efekcie uzyskujemy karoserie pojazdu czystą, wybłyszczoną i zabezpieczoną przed negatywnym działaniem zanieczyszczenia środowiska."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest opis: http://www.ehrle.pl/strona/3

 

Załóżmy, że samochód był myty przez mnie tak jak należy 4 dni wstecz, a w między czasie musiał zrobić kilkadziesiąt kilometrów na deszczu. Muszę umyć samochód "na mieście", bo nie mam wolnego czasu na mycie w garażu. Myjnia automatyczna odpada z automatu :-], bo nie ma takiej, która nie niszczy lakieru. Myjnia ręczna odpada, bo nie znam umiejętności pracowników i sprzętu z jakiego korzystają. Mycie wężem ogrodowym :-] odpada ze względu na niską skuteczność.

 

Najlepszym dostępnym rozwiązaniem będzie mycie auta na myjni bezdotykowej np. Ehrle. Zaczynam od programu nr 4. Myjemy dokładnie samochód przez kilka minut, a następnie włączamy program nr 3 (Ochrona gorącym Nano-Woskiem) i objeżdżamy w około wszystkie powierzchnie. Na koniec jeszcze raz program nr 4 (Nabłyszczanie bez plam i zacieków wodą zdemineralizowaną).

 

Dobrze kombinuję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam wosk coli 476 i FK1000 oraz AG SRP, nie wiem który będzie lepszy na zime i czy kupić coś innego pod wosk?

 

lakier czarny metalik bmw

 

dzieki!

Poczytaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5724

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2802

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanczo: Bedac w Polsce przez 5 tygodni zaliczylem troche takich myjni "bezdotykowych" Kilka BP i Ehrle. Uzywalem tylko ostatniego programu (4) i wytarcie auta po tej wodzie zdemineralizowanej jest KONIECZNE. Chyba ze chcesz miec auto jak dalmatynczyk.

No a zeby wytrzec do sucha lakier to trzeba by bylo go najpierw recznie umyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.