Skocz do zawartości

Fiat Stilo- jak odżywić fabryczny mat kokpitu


marjano82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule: Fiat Stilo- jak odżywić fabryczny mat w nieco wypłowiałym miejscami kokpicie, szczególnie chodzi mi o wyblakłe miejsca przy szybie. Umyłem je gorącą wodą, potem nakładałem matowy spray z Autolandu, lecz efekt nie jest zadowalający. Czego użyć po APC który planuje teraz kupić, by czerń była znów czarna a nie szara i wypłowiała. Jutro wrzucę fotki by pokazać stan obecny wnętrza auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , ale marjano82 chce by plastiki nabrały troszkę blasku i wyglądu ( o ile dobrze zrozumiałem słowo odżywić ) , 303 na plastikach fiata wygląda matowo , dla mnie nawet za matowo ( sprawdzałem fiat punto evo ) , ja bym proponował kupić testery/próbki PB NL , Nielsen Finesse i 303 i sprawdzić co pasuje . Taki tester na długo starcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB NL , Nielsen Finesse i 303
Ale to jest jeden czort. W Stilo są porowate i bardzo matowe plastiki. Żaden z tych produktów nie da pożądanego efektu. Smartdressing który jest imo najbardziej glossy nie był w ogóle widoczny! Myślę ze trzeba by spróbować z czymś co normalnie daje połysk. Supreme shine lub coś podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco , nie wiem czemu mnie akurat wyłącznie cytujesz , kiedy kilku kolegów wyżej zdecydowanie poleca 303 :o , który daje najbardziej matowy efekt i tym bardziej sie nie sprawdzi na plastikach stilo , PB NL czy Nielsen to preparaty dające większy połysk niż 303 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek_b jeśli dobrze wnioskuję z postu Marco to zacytował właśnie Ciebie ze względu na to, iż wymieniłeś oprócz 303 jeszcze PB NL I Nielsen Finesse, które mimo iż są bardziej błyszczące od 303 to jednak mniej błyszczą niż smartdressing, a jego też nie było widać na plastikach fiata.

 

Marco jeśli źle zrozumiałam to sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco jeśli źle zrozumiałam to sorry
Bardzo dobrze zrozumiałaś :-*

yacek _b, zacytowałem Ciebie bo podałeś nazwy wszystkich produktów naraz wiec było łatwiej. Sorki więcej tego nie zrobię ;)

 

nic się nie stało , jest OK . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odżywienie, a nie nadanie połysku to ja również polecam 303 AP. U mnie w Peugeocie (deska co prawda nie matowa) bardzo ładnie wyciągnął i pogłębił czarny kolor.

 

Natomiast na matowej desce w Renault dodał może odrobinę połysku (co akurat dla mnie było niepożądane). Kolorów nie odżywił ponieważ plastoki są nowe, więc miały swój naturalny kolor w miarę żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Smartwaxa smartdressing na plastikach w fiacie panda (deska porowata). Po zaaplikowaniu produktu na plastiki i przetarciu suchą mf wyglądają fantastycznie, kontrast między elementami o różnych barwach znacznie się podniósł. Ciemniejsze pociemniały, jaśniejsze się nasyciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie- padły mi akumulatorki z aparatu i fotek nie zrobiłem, by unaocznić sytuację, jaka mam w aucie wklejam fotki Stilaków, jakie znalazłem na Allegro z kokpitami, które są w zbliżonym stanie do mojego. Może to ułatwi wam koledzy poradę, jakiego środka użyć, by te szare plastiki wyglądały lepiej.

cb0d8ac9a9d70192m.jpg 19779e69595d023am.jpg 971966f539c27afem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam PB NL. Jeśli chcesz odżywić plastiki to na pewno będziesz zadowolony. W Masterze mam górną półkę kokpitu bardzo matową i efekt po PB jest świetny no i ładnie pachnie ale tylko przy nakładaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet Plak błyszczący w sporej ilości na mojej desce rozdzielczej nie dał efektu ciemniejszego i równomiernego koloru.
No wiec ile razy mam powtarzać ze na tym tworzywie wszelkie specyfiki dające matowy efekt się nie sprawdzą! Tylko błyszczące. Ale niekoniecznie plak :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie sprawdzi PLAK, bo to słaby środek i lichy.... powiedziałem o nim tylko dlatego, że u rodziców w garażu było go trochę i na próbę użyłem na kawałku tworzywa, jako że był to jedyny błyszczący środek jaki pod ręką miałem . Dlatego pytam o dobry błyszczący środek, który spowoduje, że deska zacznie wyglądać przyjemniej i bardziej zdrowo. Jakiś dobry dressing itp? Polećcie coś koledzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o dobry błyszczący środek, który spowoduje, że deska zacznie wyglądać przyjemniej i bardziej zdrowo. Jakiś dobry dressing itp? Polećcie coś koledzy...

 

Nie zrozumiałem pytania i nie wiedziałem że chcesz mieć błyszczący kokpit. Po PB nie będziesz miał połysku ale za to odżywi plastik i będzie wyglądał zdrowo. W sumie nie wiem po co Ci ten połysk ? Po pierwsze nie będzie to ładnie wyglądało a po drugie ja np. mam ten kawałek kokpitu specjalnie zrobiony z takiego tworzywa żeby się słońce nie odbijało więc co bym nie zrobił to on i tak będzie matowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB NL , Nielsen Finesse i 303
Ale to jest jeden czort. W Stilo są porowate i bardzo matowe plastiki. Żaden z tych produktów nie da pożądanego efektu. Smartdressing który jest imo najbardziej glossy nie był w ogóle widoczny! Myślę ze trzeba by spróbować z czymś co normalnie daje połysk. Supreme shine lub coś podobnego.

Ten środek o charakterystyce połyskliwej wziął się poniekąd z tego postu, plastiki w Stilo to straszny mat, szybko płowieją i się odbarwiają, przez co wyglądają jak z 30 letniej ciężarówki.

Dlatego szukam jakiegoś środka który mocno odżywia plastiki, wydobywa barwę, tuszuje wypłowiałe miejsca itp. Nie szukam mega połysku. Najchętniej chciałbym mieć fabryczny mat, może z lekkim delikatnym połyskiem, lecz w moim przypadku mam wrażenie, że zwykłe oczyszczenie powierzchni APC i nałożenie matowego środka nie zda egzaminu raczej, bo wydobędzie tylko imo nieciekawy i szaroczarny zniszczony kolor. Błysk to może jedynie osiągnę, jak deskę rozdzielczą polakieruję na wysoki połysk jak meble z PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołącze sie do tematu. W mojej Almerze mam podobny problem mianowicie wyblakł mi kokpit. Na forum trafiłem przez przez przypadek, bo szukałem czegoś co przywróci w miarę normalny wygląd kokpitu. Probowałem sonaxa ale nie pomógł. Poczytałem opinie o NSP z Meguiars'a i zamówiłem, a do tego Finesse z Nielsena. Dziś wymyłem auto i przy okazji zabrałem sie za kokpit (czyściłem Natural Shine) i powiem ci że już po pierwszym razie widac różnicę. Są jeszcze małe wyblakłe plamki, ale myslę że za każdym razem będzie to już mniej widoczne. Widać już matowy efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjano82, nie tylko Ty masz problem z tymi plastikami ;) Od jakiegoś czasu próbuję uporać się z tą deską w swoim Stilo. Z góry zaznaczę ,że jest to bardziej tworzywo gumo podobne niż typowy plastik. Przetestowałem już sporo środków - nic nie zdało egzaminu!

Pozostałem więc przy metodzie - czyszczenie R222 total auto wash i szczoteczka a później standardowa odżywka z wykończeniem matowym. Tak czy siak materiał jest tragiczny i zawsze wygląda beznadziejnie :)

Lecz ostatnio postanowiłem przetestować środek do opon na mojej desce. Efekt opisany poniżej:

 

 

 

2.jpg

Deska brudna przed zabiegiem

 

 

 

1.jpg

Deska po wyczyszczeniu

 

 

 

3.jpg

Deska po nałożeniu środka do opon - prawa strona

 

 

4.jpg

Efekt po 15 min. - prawa strona

 

 

5.jpg

Efekt po 40 min. - prawa strona

 

 

Podsumowując deska wchłonęła środek w 95% nie pozostawiając efektu wizualnego. Dałem sobie z nią spokój :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbować pewnie warto, wyczytałem że chcesz mieć efekt z połyskiem więc Supreme pewnie taki połysk da. Wyczytałem że do czyszczenia - pielęgnacji jest polecany Natural Shine lub Nxt Generation Tech protect., a do konserwacji dobrze już wyglądającego kokpitu Interior Quik Detailer.

Supreme Shine Protectant - wysoki połysk

Natural Shine Protectant - delikatny połysk

Quik Interior Detailer - całkowity mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to chcę mieć cokolwiek, co będzie lepsze od obecnego stanu i koloru tego szmelcowatego plastiko-tworzywa. Stilo takie fajne auto a ci pierniczeni makaroniarze takie .......coś..... dali na deskę rozdzielczą. Porażka:( Kupując swojego Stilacza liczyłem, że spokojnie doprowadzę go do dobrego stanu w środku a tu lipa jak narazie.

Szacun dla kolegi wax-master, świetny test. Wychodzi na to, że trzeba będzie nasze deski wysmołować albo pomalować lepikiem skoro nawet środek do opon nie skutkuje.

Może odżywka/ czernidło do plastików na zewnątrz auta?

Napisz jeszcze jakich to środków w Stilo próbowałeś, które nie zadziałały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.