Skocz do zawartości

Świeże auto i okropne rysy


Gość jahooo2244

Rekomendowane odpowiedzi

tez nie bylbym taki pewien czy stwierdzenie

używana przeze mnie piana nie zmywa wosku

jest poprawne , myśle że troche temat podobny do tego wycierania auta po bezdotyku , ludzie generalnie pisali tu na forum że np. szampon Nxt zmywa inne woski tzn te naturalne , Gold Class jest lagodniejszy , aktywna piana teoretycznie powinna byc sporo bardziej agresywna od szamponu ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczesniej np piane Special Caros Ph14 i ona zmywała na 100%. Lakier był suchy i tępy a woda na lakierze stała. Była tez duzo mocniejsa gdyż brała np. muchy za pierwszym razem. Obecna Carvalet piana napewno jest duzo delikatniejsza i jesli zmywa wosk to napewno nie po krótkim stosowaniu. Gdyz lakier nie jest suchy, i czuc wosk

 

8ee7cb2ce0252affm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piane Special Caros Ph14

to już dosyć mocna piana ... silna zasada skoro 14 pH :o a takie mocne piany nie są takie dobre bo nie wpływają pozytywnie na lakier ,ani ogólnie na resztę podzespołów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

House Of Wax Mr Deluxe

 

Moim zdaniem do osuszania całego auta zbytnio sie nie dadaje gdyz jest mniejszy a chłonnośc ma mniejszą.

 

Zgadza się jest bardzo bardzo bardzo miękki i ma bardzo długie włosie ale z moich obserwacji ręcnziki waflowe lepiej i szybciej wchłaniaja większe ilości wody.

 

Mr deluxe zostawiłbym do aplikacji detailera, ścierania pozostałości po politurach itp, polerowaniu wosku oraz do pielęgnacji wnętrza gdzie jest duzo przezroczystych plastików oraz wyświetlaczy radia nawigacji itp. gdzie gabeczka może porysować te elementy

 

Jest to mega delikatny ręczniczek ale do typowego osuszania jest "Zbyt delikatny" i oczywiście chłonie wodę ale wolniej, sposób jaki opisałem wyżej jest idealny pod względem szybkości oraz powsatnie rys przy osuszaniu jest praktycznie niemożliwe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jeszcze jedno spostrzeżeni co do ręcznika Magic Waffle :

 

Jeżeli autko jest dobrze nawoskowane to przy osuszaniu opisanym przeze mnie sposobem nie ma potrzeby po osuszeniu auta ręcznikiem waflowym przecierać lakier drobnijesza mikrofibrą w celu usniecia zacieków itp.

 

Ja zawsze osuszam auto w cieniu żeby woda szybko nie wysychała i magic waffel tak dobrze wciąga wodę że nie zostają żadne plamki ani zacieki, przez to nie trzeba jeździć po lakierze drobniejsza mikrofibrą co skutkuje brakiem kolejnych swirl-ów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

co do tych 2 ręczniczków to wszystko zależy od twoich umiejętności nakładania wosku.

 

Jeżeli potrafisz nałożyć faktycznie bardzo bardzo cienką warstwę wosku to mr deluxe poradzi sobie ze spolerowaniem tego wosku ale jeżeli jeszcze nie jesteś dobrze wprawiony w nakładaniu wosku i wychodzi ci lekko grubsza warstwa to mr deluxe będzie zbyt delikatny dla takiej warstwy wosku i będzie ciężko ci go spolerować, i tak jak kolega napisał do polerowania wosku także bardziej polecam SUPREME

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.