Skocz do zawartości

[MODEL] Porsche 911 Carrera Cabrio 1994 ... skala 1:18


R0N1N

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany kilkoma podobnymi projektami, postanowiłem również spróbować swoich sił w detailingu w skali 1:18. :) Pacjentem jest tytułowe Porsche 911 Carrera Cabrio, rocznik 1994. Poniższe zdjęcia obrazują stan zastany:

 

P1050390.jpg

 

P1050391.jpg

 

P1050395.jpg

 

P1050396.jpg

 

P1050392.jpg

 

P1050393.jpg

 

P1050394.jpg

 

Wszystkie elementy plastikowe zostały umyte APC i zabezpieczone PB Trim Restorer'em. Tak wyglądało podwozie ze złożoną kabiną przed zamontowaniem nadwozia:

 

P1050402.jpg

 

P1050403.jpg

 

P1050405.jpg

 

Nadwozie zostało umyte DJ BTBM. Następnie lakier został wypolerowany za pomocą ScratchX'a, a szyba przednia za pomocą PlastX'a. Kolejnym etapem było przygotowanie lakieru przy użyciu DJ LPL. Na koniec nałożyłem warstwę wosku DJ Supernatural. Tak prezentuje się efekt końcowy:

 

P1050406.jpg

 

P1050407.jpg

 

P1050408.jpg

 

P1050409.jpg

 

P1050411.jpg

 

P1050410.jpg

 

P1050413.jpg

 

P1050412.jpg

 

P1050414.jpg

 

P1050416.jpg

 

P1050415.jpg

 

P1050417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie: pracowałeś ręcznie czy maszyną?

Chodziło mi po głowie użycie "dremel'a" ale tam się obroty chyba od 3.000 zaczynają więc nie miałem wyjścia. :) Za to aplikatory sobie zrobiłem kustomowe. :D

Widzę, że niektórzy już się nie mogą doczekać sezonu detailingowego

Zdecydowanie tak. :)

A na oponki co poszło?

PB Trim Restorer.

 

Co by nie mówić zabawę miałem świetną. Tylko żona na mnie dziwnie patrzyła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, nie podejrzewałem, że auto w skali 1:18 wywoła dyskusję burzliwszą niż w przypadku auta w skali 1:1. :D:D:D

A jeszcze mogłeś zrobić jakieś 50/50....

W sumie tak ale aparat nie ma aż takiego makro. :)

przecież porsche należy do rodziny VAG więc wiadomo że ma twardy lakier i bez polerki mechanicznej ciężko coś zdziałać

O to to tato, to to. :lol::lol::lol: Lakier zapuszczony, przez lata nikt o niego nie dbał, to i ciężko wszystkie defekty za pierwszym razem ręcznie usunąć. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi zdjęć z przebiegu prac... skóra już troszkę pomarszczona i chyba popękana, więc skoro robisz na igłę to przemyślałbym malowanie... robiłeś też pod tylnią tablicą? czym robiłeś wydech? planujesz też maszynową korektę?

 

aha... i przykręć przednią rejestrację, bo jak cię złapią :song:

 

 

 

 

 

 

sorry, nie mogłem się powstrzymać :lol:

ogólnie projekt fajny... przynajmniej są jaja :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super wyszlo, na serio widac roznice, dales klasykowi drugie zycie :D Chociaz mozna by bylo popracowac jeszcze troche nad lakierem, na masce nadal jest pelno swirli, niemniej jednak uzyskany wet look jest niesamowity :shock:

Silnik byl myty myjka cisnieniowa, odpalil bez problemu :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.