Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak i Graphite. Mam i polecam. W tamtym roku robiłem auto UC ręcznie, owszem był szał ale w tym roku maszyną to dopiero blask :) Wiadomo że wszystko to tylko ukrywanie rys, bo UC i tak zejdzie z czasem ale maszynowo przynajmniej ręce nie bolą :-] UC smarowałem średniej twardości padem. dużo lepszy efekt niż na bardzo miękkim. Taśmą oklejałem tylko plastiki i gumy bo samym padem łatwo na nich zostawić ślady. Pierwszy raz pracowałem z maszyną, na początku najtrudniej dobrać obszar i ilość UC na padzie, jak mniej więcej załapie się o co chodzi to już leci :ad: Od razu kup sobie jakąś szczoteczkę do czyszczenia padów, jak czytałem koledzy polecają choćby szczoteczkę do zębów o twardości medium.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem, jakieś 20% zostanie, reszta zejdzie. Sam nie wierzyłem, ale wystarczy samemu zrobić eksperyment przetrzeć element UC a potem część zmyć IPĄ. Przynajmniej na moim zniszczonym lakierze wydaje mi się że więcej ukrywa niż usuwa. Może jak ktoś ma bardzo zadbany lakier to i UC nie schodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moons, a może ktoś nie umie posługiwać się UC i polerką? ;)

Moons w/g mnie nie powinieneś dzielić się z żółtodziobami takimi informacjami skoro sam nim jeszcze jestes. Pojeździj, pomachaj, popracuj troche pastami i polerką, zobaczysz co i jak i wtedy przyłączymy się do polemiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobic korektę wlasnie UC i moje pytanie to zastosowac po tym moze SwirlX i na to wosk ? Co polecacie do finishu po UC . A i jeszcze jedno mozna to nakladac czarnym miekkim padzie czy lepien pol twardy ? Bo jakoś mam uraz do innych jak miekkie :P z racji tego ze sie caly czas dopiero uczę i jak wiadomo miekkim chyba trudniej o uszkodzenia lakieru? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy po odswieżaniu UC ręcznie trzeba jeszcze leciec jakims cleanerem pod wosk?! Nalozylem od razu Colli i woda baaardzo kiepsko ucieka i kropelkuje :? Wczęsniej miałem cleaner r222 i Colli i woda uciekała aż miło....

Oczywiście, że tak ! Nawet IPA by pomogła, a najlepiej jakiś miły cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA nie jest cleanerem

A kto napisał, że jest? kolega Kr3t napisał tylko, ze nawet IPA by pomógł, a nie że IPA to cleaner. Od biedy po UC można przelecieć izopropanolem tylko tutaj mała uwaga nie zdziwcie sie jak wyjdą swirle i hologramy po przemyciu IPA bo wbrew temu co niektórzy sądzą UC tez ma trochę wypełniaczy i po zmyciu ich wychodza drobne niedoskonałosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W mocnym świetle slonecznym zostają lekkie hologramy, po maszynowej korekcie. Jak je usunąć?

 

W sumie to na tym korekta polega, ze je usuwamy. Jak cos zostalo, to korekta kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menzerna 4000 i miękki pad.

 

W 99 % przypadków rotacja + Menzerna 4000 i miękki pad usunie hologramy, a na 1 % mięciutkich jak galareta japońcach (nie wszystkich) takie połączenie samo w sobie będzie powodować hologramy, więc ostrożnie z doradzaniem konkretnych produktów ;).

 

Popo, wybierz się na spot, albo spotkaj z kimś z Twoich okolic, i popróbujcie różne kombinacje past, padów, maszyn (rotacja/DA) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.