Skocz do zawartości

Pady firmy APP


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam serdecznie.

 

W związku z charakterem mojej pracy mam często styczność z akcesoriami, pastami i urządzeniami które są nam użytkownikom forum niezbędne do korekty lakieru.Produkujemy fronty meblowe głównie lakierowane.Na co dzień używamy past 3M i gąbek polerskich SIA SHINE ale często i gęsto odwiedzają nas przedstawiciele handlowi różnych firm i zachęcają do użycia swoich "najlepszych" produktów.

Tym razem do testów dostaliśmy pady do polerowania oraz pasty z firmy APP.

 

Testowaliśmy gąbki polerskie profilowane żółte i czarne.

Średnica 180mm.

Polerowane fronty meblowe o różnych formatach (płaszczyzna gładka,płaska)

Test miał udowodnić wyższość systemu APP nad 3M.

Na pierwszy ogień poszła żółta gąbka z FC+ 50417.

Praca bez większych zastrzeżeń, gąbka dosyć agresywna zostawiała spore zarysowania na lakierze (lakier dużo bardziej miękki niż samochodowy) ale sporo potrafiła "wyciągnąć'.

Niestety po ok dwóch godzinach pracy wyglądała tak:

 

dsc00310c.jpg

 

dsc00311cp.jpg

 

dsc00312me.jpg

 

Nie próbowaliśmy więcej ponieważ nie spełniła naszych oczekiwań.

Gąbka poleciała do kosza.

 

 

 

Na drugi ogień poszła czarna gąbka polerska profilowana i 3M Perfect-It III

Fronty te same.

Praca bardzo przyjemna ,bardzo ładnie wyciągnęła zarysowania po żółtej gąbce.

Bardzo trwała i ogólnie byliśmy zadowoleni.

Po czarnych frontach przyszła kolej na białe i gąbki poszliśmy umyć.

Niestety tego testu nie przeżyły.

Myte w letniej wodzie z niewielką ilością szarego mydła w płynie.

Całe się porozklejały.

 

dsc00302n.jpg

 

dsc00313f.jpg

 

dsc00314zq.jpg

 

dsc00315o.jpg

 

 

Niestety na niektórych rzeczach nie da się zaoszczędzić.

 

APP poleciało do kosza a my dalej pracujemy na starych sprawdzonych materiałach.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Jak pokazał test padów innej firmy problem tkwi w temp i braku jej odprowadzania przez MDF.W przypadku polerowanie polakierowanej blachy samochodu to rozklejanie może w ogóle nie występować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak

Na pewno wytrzymują 3-4 tygodnie specjalnie na to nie zwracam uwagi.

Chyba że zachaczę ja albo kolega o coś ostrego ale wtedy w zależności jak jest rozerwana można kawałek z grubości ściąć.

Używamy między innymi tej białej

http://www.app.com.pl/products/?grid=17 ... 3&prid=519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zaobserwowałem że zdecydowana większość forumowiczów używa padów na rzep a nie nakręcanych jako całość, z czego to wynika ?
bo te nakrecane sa niewyważone skacza i ciezko sie z nimi pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nakręcane żółte 150 są faktycznie bardzo dobre, czego nie można powiedzieć o waflach 180 na rzep - lecz problem dotyczy głównie podczas ich czyszczenia, nie daj boże zostawimy zamoczonego w wodzie na noc wtedy puszcza klej, to samo dzieje się jak użyjemy gorącej wody w połączeniu z jakimś mocniejszym detergentem.

Miałem 3 żółte pady i żaden nie dożył drugiego polerowania, jednego zaś chciałem odwirować bo okazał się lekko wilgotny ... to zamienił się w ufo, czyli główny problem tkwi w zastosowaniu słabego kleju łączącego rzep z gąbką.

Jeśli pady APP to tylko wkręcane, lecz cenowo nie jest to żadna rewelacja, te od Ixell'a za dychę są porównywalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może jakieś wadliwe miałeś jeżeli się rozkleiły. Mam styczność z padami APP od ok 2 lat i nie zdarzyła mi się podobna sytuacja. Oceniam je na BDB. Kiedyś miałem Meguiars bordowy i momentalnie się rozkleił. Okazało się że wadliwa sztuka (oczywiście wymieniono) za co duży + dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibon86 ja sam osobiście jej używałem bo były tanie i u mnie też się rozklejały, szczególnie jak je się czyściło w rękach w wodzie, a po za tym jeden z przedstawicieli z APP wprost mi powiedział, że one się rozklejają jak poczują wodę, więc co mi z padów których nie można czyścić, wiem że pracujesz tam w s-plusie i będziesz bronił firmy, ale kolego ja zaczynałem zabawę z APP dużo wcześniej od ciebie i już dawno zrezygnowałem z większości towarów jakie APP ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gibon86, Te które miałem do testów padły po wypraniu ale daliśmy im szansę w firmie. Mieliśmy tego sporo w różnych okresach i zgon następował równie szybko jak przy pierwszej partii. Firma nie do końca ma opanowany klej do czego nieoficjalnie się przyznaje.

Dla wielu klientów nie ma ta znaczenia bo ponoć są tanie ale jak tak się przeliczy wszystko dokładnie to nie do końca tanio wychodzi.

U nas pad do wykończenia służy ok dwa tygodnie po 10 godz dziennie i kilkanaście prań w gorącej wodzie. Kosztuje ponad 40 zł ale wychodzi dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki jakbyś troszkę poszukał na forum to ze środków app korzystam od ok 2 lat a z firmą S-Plus współpracuję od kilku miesięcy. Nie uważam żeby był to największy szmelc. Stosunek cena/jakość wypada bdb. Co do samej chemii app to oczywiście są gorsze i lepsze środki jak u każdego producenta ale kilka z nich przewyższa znane marki. W swoim prywatnym warsztacie staram się mieć środki które uważam za najlepsze. Na półce mam zarówno Zymola jak i wybrane środki z App i nie uważam że mam szmelc. Co do padów to wiadomo w firmie korzystam z App ale prywatnie 3M, meguiars, APP i jeszcze jakieś niezidentyfikowane. Biorę te które uważam za stosowne i które dają najlepszy efekt na danym lakierze i konkretnej maszynie (nie zawsze np. 3M jest lepszy od tańszych odpowiedników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibon86, ja osobiście z firmą APP mam większy staż a miki pewnie jeszcze większy, ale mniejsza o to, tu chodzi o to że pady z APP się rozklejają, a nie że nie spełniają swojej roli ja osobiście mowie nie padom "jednorazówką" dziś jeden z pracowników powiedział do przedstawiciela z APP że "jedyne co macie dobre to kalendarze ale i to potrafiliście zje***", a co do mnie ja sam osobiście będę bronił niektórych produktów tej firm, ale na pewno nikomu nie polecę padów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.