Skocz do zawartości

Zmatowiały czerwony lakier - jaka politura do pracy ręcznej?


Majkelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukałem trochę na forum, ale nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi, co będzie najlepsze do ręcznej poprawy zmatowiałego lakieru. Pacjent to czerwony Opel w kolorze Magma Red. Samochód był myty rzadko a jeśli już to Purem :shock: Lakier stracił swoją czerwień i w wielu miejscach przechodzi w odcień różu/maliny. Jest też trochę swirli, ale ich widok potęguje to, że powstały na zmatowiałym lakierze. Będę kupował Dodo Lime Prime, ale on chyba raczej nie da temu rady :idea:

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 10:42 ]

Budżet max 70zł, jak będzie coś znacznie lepszego powyżej tek kwoty to się zastanowię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Evo, testowales? Jakies konkretne zalety mozesz wymienic. Opis brzmi obiecujaco ale czy faktycznie scierna strona jest scierna? Przytuli bym cos takiego bo wlasnie czeka na mnie moja AP1 i UC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Lukas G, tak,mam taki tylko Zaino,różni się kolorami ale twardość obu stron jest taka sama. Strona ścierna to cos w połowie między zielonym a żółtym padem 3M, tak bym to określił. Da się tym co nieco zdziałać, napewno wiecej niż zwykłym piankowym aplikatorem,np. Megsa. Ciekawą propozycją są też ręczne aplikatory Lake Country.

 

No i poza ścieralnością, ten aplikator jest nieporównywalnie bardziej poręczny niż zwykłe okrągłe piankowe aplikatory, jak się robi całe auto to można to mocno odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejności UC, DC2, #16- testowane na czerwonym 8 letnim matizie- auto wygląda jak nowe!!!

To chociarz pokaż :-]

 

Niestety pucowanie odbyło się spontanicznie i... nie miałem aparatu :(

Ale efekt mnie bardzo zaskoczył no i dzięki temu ponownie czerwony lakier zaczął mi się podobać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Lukas G

 

No i poza ścieralnością, ten aplikator jest nieporównywalnie bardziej poręczny niż zwykłe okrągłe piankowe aplikatory, jak się robi całe auto to można to mocno odczuć.

 

To jest fakt ,ze zwykły gąbkowy aplikator megsa dość cięzko ułożyc w dłoni tak jakby się chciało.Przy całym aucie się namęczyłem jak diabli.Nie wiem jak wygląda ścieralność tej w.w gąbki ,ale zwykła od megsa mogła by bardziej zdzierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie a co myślicie o:

http://showcarshine.pl/474-meguiars-cle ... ester.html

?

Na ile starczy 100ml?

 

Na razie skłaniam się ku UC + aplikator Monster Shine

 

Bardzo fajny produkt w połączeniu z polsihing compound daje bardzo dobry rezultat.

Co do wydajności nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ale na maskę samochodu zużyłem naprawdę niedużo preparatów.

Podaję link do forum Megsa gdzie opisany jest test tych produktów :)TEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Podepne się pod temat. Razem z samochodem nie jako w spadku dostałem paste K2 Tempo Turbo. A że czerwony lakier na 20-letnim Escorcie zaczynał przypominać róż, musiałem coś z tym zrobić.

Pojechałem na myjke, poczekałem aż fura wyschnie i zacząłem działać. Zrobienie całego auta, (poza przednim zderzakiem i drzwiami pasażera od lini okna w dół) zajęło mi około 2,5 godziny. :ad:

Nigdy w życiu nie robiłem podobnych rzeczy. Na lakierze widać dużo rys. Za to patrząc z daleka efekt jest całkiem spoko.

Fotki poglądowe:

d5523abd4d99d643m.jpg 8ee731e9aaae3b30m.jpg

 

Praca mocno amatorska, więc prosze o wyrozumiałość :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinner, dzieki :) Na forum jestem bardzo krótko, czytam i jeszcze nie wiele rozumiem. Mam głównie na myśli te wszystkie skróty :oops: Chciałbym jakoś (ręcznie) zlikwidować te rysy które widać na lakierze i jeszcze chyba nie znalazłem odpowiedniego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.