Skocz do zawartości

Jaka gabka i technika do Ultimate Compound?


bako111

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie na sucho. Ja akurat piorę ręcznie.
O czym Ty gadasz człowieku....

W trakcie pracy z pastami które są przeznaczone do pracy na sucho ,czyści się pady szczoteczką bez używania wody. Dopiero po skończonej pracy "pierze" się pady z użyciem wody i detergentu.

W przypadku pracy z fareclą czyszczenie padów na sucho jest niemożliwe gdyż, de facto ,cały czas pracujemy z wodą, wiec gąbka jest cały czas wilgotna. Jednakże technika jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje..

 

Jaką wielkość powierzchni polerować UC? Bo na wiekszości zdjec pokazana jest praca przed korektą/po korekcie. zazwyczaj są to nie duze obszary.. A czy moge od razu np polerować drzwi od szyby do listwy drzwiowej o całej szerokości drzwi, następnie od listwy drzwi już do samego progu również o całej szerokości, czyli całe drzwi w dwóch etapach??

 

Troche zamotałem ale mam nadzieje że wiecie o co chodzi? na jakim obszarze można pracować na raz z UC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bako111, imo to za duzo. Ja dzwi podzielilbym na ~4 czesci. Wszystko zalezy, m.in. od siuwaksu, wielkosci elementu, jak mocnej korekty oczekujesz, od temp i wilgotnosci powietrza. Poszukaj na forach (np. forum DA na meguiarsonline http://meguiarsonline.com/forums/forumdisplay.php?f=67) albo youtube (np. serie od Junkman2000) jakie powierzchnie koryguje sie za pomoca DA - duzo Ci to ulatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Trudno będzie zapytać aby mnie nie wyśmiano.

Polerka zabawka 8 cm, 2500 obrotów/ min. Drugi bieg 7500 ale wtedy ręce wyrywa i grzeje się bardzo

Na akumulator i lekka. Dla mnie idealna, kosztowała 120 zł.

 

Lakier skoda biały Acryl lub volkswagen beżowy metalic. Zadbany, zazwyczaj 70%-80% swirli usuwałem ręcznie. Lakier wyglinkowany, odtłuszczony IPą

 

Jakich gąbek użyć? W zestawie jest czerwona, raczej pomarańczowa twarda i czarna miękka wykończeniowa. Jest też futro.

 

Po prostu nie chce żeby znów odpadły mi ręce od polerowania. Nakładanie Wosku ogarnę szmatką bez polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Streat napisał:

@MaArek77 pokaż tą polerke 

https://shop.penny.de/produktkategorien/garten-baumarkt/werkzeuge/3915/michelin-poliermaschine-12v

 

Zabawka ale dla początkującego. Ważne że lakka i nie wyrywa rąk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Streat napisał:

@MaArek77 a to ma regulacje obrotów? 😄 bałbym sie tym polerować auto 😛 

No są 2 biegi 2500 i 7500 obrotów.

Spodziewałem się takiej reakcji.

Mam kupić duża, ciężka polerke za 300-700 zl

 

Ale ja wybrałem taka. Niby że zniszczy lakier?

Bo pisałem że ogarnę te swirle w zasadzie ręczni więc nie potrzebuje ani agresywnych ściernych środków ani 10000000 obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MaArek77 tylko to jest rotacja 2500 obrotów to bardzo duzo. Zauważ że wiekszość maszyn polerskich ma zakres obrotów od 600-800 a tu na start masz 2500. 

Mozesz sprobować megsa UC plus średnio miekki pad ale uważaj z tą maszynka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 na rotacji to 2500 obr to już koniec skali, używa się przeważnie do 3 biegu gdzie jest około 1800 obr.. Przy 2500 możesz zrobić krzywdę w chwili nie uwagi. 

7 minut temu, MaArek77 napisał:

nie potrzebuje ani agresywnych ściernych środków ani 10000000 obrotów

Chcesz, żeby i pomóc czy nie? Posłuchaj osób, które Ci odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Streat napisał:

@MaArek77 tylko to jest rotacja 2500 obrotów to bardzo duzo. Zauważ że wiekszość maszyn polerskich ma zakres obrotów od 600-800 a tu na start masz 2500. 

Mozesz sprobować megsa UC plus średnio miekki pad ale uważaj z tą maszynka 

Dobrze dziękuję. Teraz trochę mi rozjaśniłeś problem. Zawsze myślałem tylko o rotacyjnej. Przecież nie będę dojeżdżał mocno tylko po lekku całość.

 

Średnio miękki czyli ten pomarańczowy co mam użyje. Nie chcę na te 2 razy kupować innej pasty jak Megs UC

3 minuty temu, keza napisał:

@MaArek77 na rotacji to 2500 obr to już koniec skali, używa się przeważnie do 3 biegu gdzie jest około 1800 obr.. Przy 2500 możesz zrobić krzywdę w chwili nie uwagi. 

Chcesz, żeby i pomóc czy nie? Posłuchaj osób, które Ci odpowiadają.

Rozumiem. To chore te 2500 ja myślałem że to mało a tu koledzy zalecają 800. Noo to raczej niewiele zdziałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marco80 napisał:

Takim czymś nie wykończysz lakieru za duże obroty,hologram masz w prezencie na bank..........a to wygląda naprawde słabo

Dzieki, nie to chciałem usłyszeć. To chyba odstąpię komuś

Ale co za "pedał" oferuje takie urządzenie ? Po co ? Po co produkują taki syf ?

Miałem nadzieje ze tanie, lekkie i poręczne dla laika na 1 polerkę. ze ma niskie obroty i z powodzeniem użyje to jako zamiennik do polerowania ręcznego.

 

Bo niskie obroty krzywdy nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Berd napisał:

@MaArek77 

Meguiars Ultimate Compound przeznaczony jest do maszyn DA, a nie do rotacji

No tak. To może jedyne co mogę zmienić to specyfik.

 Jaki środek o podobnej ściernosci kupić na polerke rotacyjną. Dwa przykłady poproszę. Ale do wykończenia, zastosowania "one step".

 

Zresztą mój lakier nie wymaga więcej etapów korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 Nie to chciałeś usłyszeć ..........to nie pasta jest problemem ale za wysokie obroty i brak ich płynnej regulacji.Jak już chcesz tanio to kup sobie polerkę z Juli (chyba 250zł)jakieś 250ml pasty np Sonax ex 04-06  i z 2-3 pady np żółte czy czerwone,.Przed przygotuj auto do korekty mycie , glinka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Berd napisał:

@MaArek77 

Jeśli to początek zabawy z maszyną to kup sobie lepiej jakąś maszynę DA. Jest mniej wymagająca.

 

37 minut temu, marco80 napisał:

@MaArek77 Nie to chciałeś usłyszeć ..........to nie pasta jest problemem ale za wysokie obroty i brak ich płynnej regulacji.Jak już chcesz tanio to kup sobie polerkę z Juli (chyba 250zł)jakieś 250ml pasty np Sonax ex 04-06  i z 2-3 pady np żółte czy czerwone,.Przed przygotuj auto do korekty mycie , glinka itp

Za późno. Kupiłem źle. Trudno ogarnę 2 x ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.