Skocz do zawartości

Skóra ekologiczna


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Nie polecam standardowych środków do tapicerki skórzanej.

 

Jednak eko skóra jest to zupełnie inna powłoka i lepiej sprawdza się kosmetyki do powierzchni poliuretanowych. Często powierzchnia zapolerowana środkami do skóry klei się, albo zmienia optycznie, środki się nie wchłaniają.

 

Główna problemy to pęknięcia powierzchni spowodowane często złą procedura produkcji. (za mało uelastyczniacza)

 

Jeśli chodzi o czyszczenie spokojnie można używać nawet mocniejszych środków, niż te do skóry.

 

Zobacz nasz zestaw:

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do- ... -p-18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do czyszczenia skór ekologicznych i bycast:

W zestawie znajdziesz

preparat czyszczący Soft clean 200 ml

preparat konserwujący VP Protector 200 ml

gąbkę 1 szt.

szmatkę 1 szt.

Widziałem opis, ale niektóry zestawy zostały ,,uaktualnione" o szczoteczkę zamiast gąbki;-) Stąd moje pytanie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

W tych meblowych pojemność butelek to: 200 ml

 

W zestawie do samochodówki:

 

125ml środek czyszczący

150ml konserwujący

 

Jeśli bardziej zależy Ci na szczoteczce i butelce z aplikatorem niż na pojemności środków pisz PW.

Coś tam przerobimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystykich,

poszukuje dobrego srodka do wyczyszczenie naroznika z jasnej eko skory na którym są stare przebarwienia po dzinsach, probowane byłyspecjalistyczne srodki(leather master, furniture clinic leather stain remover) ale niestety nie pomogly.

 

Czy możecie zaproponować jakiś produkt który by sobie poradził z takowymi zabrudzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się tutaj, jak w końcu z eko skórą. Mam vectra c z 2004 pół skórze, w zasadzie pół eko skórze. Wydaje mi się że to eko ponieważ przy szwach trochę się wykruszyła i widać tkaninę pod spodem, z resztą chyba w tej klasie wozu nie ma opcji na naturalną skórę. Już miałem kupować środki dedykowane do skóry, ale wychodzi na to że eko najlepiej wyczyścić apc a później zabezpieczyć pu-protectorem. A może wystarczy zwykły dresing do tworzyw sztucznych, ten pu-protektor mimo wszystko jest trochę drogi i szukam jakiejś alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Korzeń76, Zestaw czyszczacy STRONG i SOFT nadaje się do tapicerki meblowej jak i samochodowej. Przed czyszczeniem nalezy pamiętać o wykonaniu testu z kroplą wody.

Tą próbę opisałem w artykule : http://colourlock.pl/jak-rozpoznac-rodzaj-skory/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również szukam czegoś do czyszczenia / pielęgnacji eko-skóry (winylu?) w świeżo zakupionym moim aucie. Z tego materiału mam boczki foteli oraz drzwi. Na fotelu kierowcy jest takie przetarcie:

[mod=krd]Za duże zdjęcie...[/mod]

Domyślam się, że raczej "załatać" się tego nie da, czym najlepiej pielęgnować taką pseudo-skórę, czy są kosmetyki, które spowodują wzmocnienie materiału lub spowolnią powstawanie takich uszkodzeń.

Z tego co wyczytałem, to raczej nie powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do prawdziwej skóry, prędzej takie do plastików.

Czy do czyszczenia odpowiednie będą środki typu: Shiny Garage Interior Cleaner, Auto Finesse Total Interior Cleaner, jakieś APC?

A do zabezpieczenia: COLOURLOCK PU Protector, POORBOY'S WORLD Natural Look?

Albo takie "2w1" - Nielsen Finesse?

A może coś innego? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam czy duzym bledem bedzie jak źle rozpoznamy rodzaj skóry i eko skórę wyczysci sie np zestawem colourlock oraz zabezpieczy wplynie to jakos negatywnie ....moze ja wysuszyc ? Spowodowac jakies pekniecia itp....ewentualnie czym taka skórę wyczyscic i zaimpregnowac ?slyszalem ze jest cos takiego jak PU Protector ....jak go nie mamy to czym go mozna zastapic? Moje pytanie jest spowodowane tez tym faktem iz niektóre tapicerki sa tak sprytnie szyte ze siedzisko wykonane jest z skóry naturalnej a boki i tył to juz inna bajka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.