Skocz do zawartości

Myjka parowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Odkopując temat, czy można prosić o podanie konkretnego, wartego zakupu modelu myjki parowej z półki średniej-niższej?

 

Póki co wpadł mi w ręce taki żółty czajniczek z rurą firmy Clatronic i sprawdza się w czyszczeniu kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ja osobiście używam karchera sc 1402 i nie wyobrażam sobie, że urządzenia jeszcze niższej klasy są w stanie cokolwiek doczyścić. może ja mam zbyt wygórowane wymagania, ale za tą kasę spodziewałem się lepszych efektów- a ludzie tu piszą, że są zadowoleni z czajniczków za 30zł.

 

na pewno sprawdza się przy wnękach, komorze silnika, czy twardych plastikach- ale parownicy bez dwóch zbiorników do ciągłej pracy o odpowiedniej mocy po prostu bym nie kupił, bo to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Panowie co myślicie o myjce parowej Karcher SC 1202? Miał ktoś do czynienia z tą serią, da się coś z tym podziałać?

 

ja mam SC1020, taka trochę zabawka, można wspomagać się przy czyszczeniu zakamarków, kratek, wnęk, bez wcześniejszej chemii efekt jest marny. SC1020 nie ma wskaźnika poziomu wody więc trzeba tego pilnować samemu trochę jest to irytujące. Silnik nim myłem więc zakurzone miejsca ogarnia ładnie ale tam gdzie jest konkretny brud nie ma szans bez chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja myślę, że warto kupić używany ale profesjonalny sprzęt, np KARCHER DE 4002 na znanym portalu ktoś akurat oferuje ;) Teraz zmienili jej oznaczenie na SG 4/4. Sam posiadam nowy model i polecam, nawet ze względu na ciągłość pracy i możliwość dolewania wody bez studzenia urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby było dobrze brud musi zostać odciagniety ;)

Sama para nie wyciąga , cos tam rozpuści można bawić się mikrofibrą aby pochłonęła trochę zabawy , ale jak nie jest brudne odświeżyć można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktos testował taka myjke parowa na skorze? I nie chodzi mi tu o gladka skore tylko porowata z ktorej ciezko wyciagnac brud przy stosowaniu chemi i szczotki.

Kolejne pytanie to czy ktos probowal usuwac para zaschniete owady na masce zderzaku lusterkach caly front samochodu?

Prowadze Myjnie Ręczną i zastanawiam sie nad porzytecznościa takowego sprzetu. Dobrze sobie radze przy uzyciu chemii ale nie wiem czy przy uzyciu pary nie bylo by jeszcze latwiej i taniej.

 

A i dla myjacych para karoserie - jak pluczecie para nadkola? np z blota...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego regionu jesteś ?

Owady idzie usunąć jak i żywice smole, zajmuje ti chwilke i w przypadku smoły więcej szmatek.

Ale jeśli masz myjke na ciepła wodę i chemie to na pewno nie będzie szybciej, taniej na pewno tak .

I tu jest problem cos tam zdzialasz jeśli możesz regulować nasycenie, ale jeśli jest zablocone auto mocno to lipa.

Mycie parowe jest do dużych miast gdzie nie musisz walczyć z takim błotem.

 

Dodane po 1 minucie 26 sekundach:

Ja jestem z podkarpacia i mogę udostępnić myjke na testy jakbys chciał a i mogę sprzedać bo mi myjnia nie wypaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher 5/15 c dalej licze ze ktos sie wypowie co do pytan zwiazanych z parownica i czyszczeniem skory najbardziej zastanawiam sie jak sobie daje rade z czyszczeniem porowatej skory ktora wyczyscic chemia jest bardzo ciezko. Chyba ze ktos zna magiczny specyfik ktory bez wiekszych problemow wyciaga taki brud. Wiem jak usunac owady ale szukam latwiejszego sposobu. Mam 8 letnie doswiadczenie w pielegnacji samochodow. Ponad rok prowadze swoja 2 stanowiskowa

Myjnie na slasku, ktora cieszy sie niennagana opinia. Chetnie wymienie sie moja wiedza za cenne wskazowki.

 

Dodane po 6 minutach 9 sekundach:

Reszta sprzetu to 2 karchery hd 5/15 c odkurzacze nt 35/1 tact odkurzacz pioracy puzzi 8/1 c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRIskra, Uzywałem na skórze wentylowanej i bardzo fajnie oczyszcza otwory w skórze. Można oczyszczać samą parą, ale ja używam chemi + szczoteczki, a dopiero na końcu wymywam już rozpuszczony brud parą. Bardzo fajnie wydmuchuje brud. Mówię oczywiście o niewielkiej myjce. W moim przypadku Karcher SC5, do wnętrz bardzo fajny, używam go oczywiście uzupełniająco.

Super sprawa do punktowego oczyszczania uporczywych zanieczyszczeń. Dodatkowo używam w przypadku prania tapicerki, po presprayu zakładam dyszę-szczotkę i elegancko rozpuszczam brud parą, a dodatkowo dochodzi praca szczotki. Bardzo fajnie można odświezyć :)

Podsufitówkę lekko zabrudzoną często czyszczę szeroką dyszą i na nią zakładam MF.

 

Podobnie z silnikami, mocne zabrudzenia chemia + pędzelek a na koncu wydmuchujesz wszystko parą, no i nie zalewasz silnika litrami wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdziłem twój sprzęt i porównałem z tańszym modelem SC 3 Różnice jaka zauwazyłem to tylko wydajnosc, niektóre parametry ma identyczne a nawet wyzsze np czas podgrzewania SC 3 - 0,5 min a SC 5 - az 3 min. SC 3 posiada regulacje ilości pary przy rękojeści co wydaje mi sie duza wygoda tylko pytanie czy mniejsza o polowe wydajnosc odbije sie na efektywności i czasie pracy?

 

Myslisz ze SC 5 jest nadzbyt wydajny do takiego koncowego czyszczenia? Czy wystarczy tansza o polowe i o polowe mniej wydajna SC 3?

 

Jakiej uzywasz chemii do czyszczenia skory i konserwacji? Ja osobiscie zaopatruje sie w chemie i materiały z Sonaxa, Atasa. Porównywałem rozne srodki i najbardziej odpowiadaja mi z tych firm. Nie sa drogie a przy odpowiednim doswiadczeniu ich stosowania daja rade.

Wiem tez ze sonax ma chemie specjalna do czyszczenia skory szczegolnie zabrudzonych mowa o tych porowatych cena tego specyfiku za 1 litr ma kosztowac ok 100 zl. Na sklepie jeszcze jej nie maja ale zamierzam ja przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka zdjęć z czyszczenia skóry również przy pomocy pary

 

Jak wspomniane świetnie wydmuchuje brud z zakamarków tam gdzie szczotka nie daje rady, nawet po dokładnym oczyszczeniu szczotką i wytarciu MF para nadal wydmuchuje brud.

 

[mod=Piotrek]Zdjęcia tak duże, że nawet rozmiaru nie musiałem sprawdzać :song:

viewtopic.php?f=25&t=18382&view=unread#unread[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem myjka parowa do czyszczenia auta to słaby pomysł, o wiele lepiej jest użyć odpowiedniej chemii.

Kupowanie tych tanich sprzętów to już w ogóle nieporozumienie, lepiej przeznaczyć pieniądze na jakiś trunek.

Jak dla mnie ten wątek to bardziej- chce mieć parownice i szukam powodów, aby ją kupić. W rzeczy samej o wiele lepiej będzie za te pieniądze nakupować chemii bądź fibr i innych akcesoriów. Chociaż widziałem jak ktoś parownicą całkiem wydajnie czyścić nawiewy ;)

Imho jeśli się bawić w wydawanie pieniędzy to lepiej kupić coś tego pokroju:

https://www.kaercher.com/pl/professiona ... -wody.html

PS bałbym się doczyszczać skórę parownicą, jednak te ok. 100 stopni może źle wpłynąć i zmienić jej własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem zainteresowany otwarciem myjni stacjonarnej ze względu na pozwolenia chce używać maszyny parowej, czy optima daje radę? Jak się sprawdzi do ogólnego czyszczenia auta z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Moim zdaniem myjka parowa do czyszczenia auta to słaby pomysł, o wiele lepiej jest użyć odpowiedniej chemii.

Kupowanie tych tanich sprzętów to już w ogóle nieporozumienie, lepiej przeznaczyć pieniądze na jakiś trunek.

Jak dla mnie ten wątek to bardziej- chce mieć parownice i szukam powodów, aby ją kupić. W rzeczy samej o wiele lepiej będzie za te pieniądze nakupować chemii bądź fibr i innych akcesoriów. Chociaż widziałem jak ktoś parownicą całkiem wydajnie czyścić nawiewy ;)

Imho jeśli się bawić w wydawanie pieniędzy to lepiej kupić coś tego pokroju:

https://www.kaercher.com/pl/professiona ... -wody.html

PS bałbym się doczyszczać skórę parownicą, jednak te ok. 100 stopni może źle wpłynąć i zmienić jej własności.

Ja mam parownice SC3 k jestem bardzo zadowolony bo używam jej także w domu do podłóg, kibelka , okien itd. I lepiej SC3 wg mnie bo dużej różnicy nie a z SC5 a w SC3 odkamieniacz wymienny nie trzeba się martwić że nie ma proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.