Skocz do zawartości

Myjka parowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Podbije temat.

Jak parownica daje rade z plastikami? Chodzi mi o te wszystkie zakamarki, kieszonki itp. Głównie będę też używał do czyszczenia fug, łazienek, kafelki, prysznice itp. Mycie auta z zewnątrz sporadycznie.

Bardzo mocno myślę o zakupie - Easy Steam Vacuum firmy Manekin. Proszę o jakieś recenzje, opinie i porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam

 

Chciałbym zapytać czy myjka parowa taka do 100-200 da rade umyć auto. Chodzi mi o alternatywę do myjki ciśnieniowej w okresie zimowym...

 

 

Niestety nie bardzo, myjnie parowe to drogi byznes uzywki stoja od 5k w gore i one maja moc od8-12 barow to tak auto jako tako umyjesz ale czyms za 100 zł to wieksze cisnienie pary zrobisz chuchajac na mrozie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze jeśli myjka parowa to z odkurzaczem, inaczej nie widzę sensu. Po drugie musi to być sprzęt profesjonalny.

Do mycia auta nie wiem jak chcecie jej używać- tak jak na filmach januszy, którzy ledwo dmuchną suchą parą i przetrą fibrą?

Działanie myjki parowej moim zdaniem jest zbyt szczegółowe, aby nadawało się do mycia auta. Jeśli miałbym własną myjnię czy jak kto woli- studio detailingowe to wolałbym po stokroć zainwestować w:

1. filtr wody, zmiękczacz.

2. Co ważniejsze w myjkę z podgrzewaniem wody. W praniu tapicerki walczy się o te dodatkowe stopnie, a w przypadku karoserii jest to moim zdaniem tak samo ważne.

W ogóle wszystkie te opinie o tym jakie mycie parą nie jest sterylne można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Te ileś stopni to jest w kotle, na wylocie jest poniżej 100 stopniu a tak naprawdę rękę można przyłożyć w odległości 20 cm od dyszy i się człowiek nie oparzy. Ekspozycja danego elementu na parę musiałaby być stosunkowo długa, żeby faktycznie odczuć fakt, że mycie nastąpiło w takiej a nie innej temperaturze.

Faktycznie do domu, do mycia fug na przykład czy doczyszczania z użyciem chemii może się przydać, jeśli chodzi o detailing to jedyne gdzie widzę tego zastosowanie to mycie punktowe zew. elementów auta (nie wierzę w dokładne umycie tylko parą całego auta, wybaczcie) albo w przypadku prania tapicerki, ale wtedy jak pisałem- musi być taka myjka połączona z odkurzaczem na mokro.

Tak wygląda moja opinia jako osoby, która miała do czynienia z myjkami za cenę kilkunastu tysięcy, ale nie jestem detailerem, więc może się mylę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.