Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W niedalekiej przyszłości też mnie to czeka :song:

rada, nie ssaj na suchy lakier bo zostają kółka (nie wiem czy to guma się osadza czy to lakier się poddaje, ale ciężko schodzi), strzał qd i dopiero przyssawka na mokro wtedy nic nie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki w starych BMW nie są przystosowane do ksenonu przez co oślepiają (co widać na zdjęciu).

Bardzo zły mod.

 

Nie chcę podważac tu Twojej wiedzy, ale dotycząca "starych BMW" jest trochę uboga z tego co czytam, dlatego Tobie i reszcie objasnię po krótce co nie co o soczewkach w starych BMW.

 

Po pierwsze primo - fotka robiona jest w nocy, bez lampy - przez co wygląda jakby serio

 

oślepiała, i wrzucając fotkę, czekałem aż ktoś napisze że "oślepia"

 

Nie, nie oślepia wierz mi :) Jak nie na słowo, to zapraszam na konfrontację.

 

Po drugie primo - soczewki w starych BMW są przystosowane do ksenonu, i były do tego

 

wykorzystywane. Nie są przystosowane jedynie klosze, które nie mają nabitego symbolu

 

homologacji.

 

Seria 5 (e34) , Seria 7 (e32) wychodziły z ksenonem w wersjach poliftowych, jako

 

dodatkowa opcja, bądź w serii 7 - rząd.

 

Dodatkiem który musiał byc oczywiscie, były spryskiwacze i regulacja (nie na śrubkę)

 

reflektora.

 

Po trzecie primo - soczewki w starych BMW produkowało 2 producentów Hella, lub Bosch, i

 

do wszystkich modeli (e30, e32, e34) szły te same soczewki. Zmieniały się tylko

 

mocowania, bądź klosze.

 

Domyślam się , że mogłeś spotkac sie na drodze z starym BMW i "soczewką nie

 

przystosowaną" z HID,

 

pod taką postacią

 

hella4.jpg

 

....

 

rozumiem że mogło Cię wqrwic swiatło, bo mnie tez z lampy bez soczewki a za to z

 

ksenonem, wqrwia... Jest to lampa montowana w modelach serii 3 , e30 do 1987 roku, ów

 

lampy nie posiadały soczewki, ale że polak potrafi to zamontuje :)

 

po 1987 w e30 były montowane już takie lampy

 

2332391956

 

Tak samo jak w serii 5 czy 7, (po lewo soczewka, po prawo lampa długich świateł)

 

Po któreś tam primo, dziękuję , pozdrawiam ;) i miłego czytania.

 

 

PS.

Mat's, poka kąty przy ścianie :P

Chętnie zaprezentuję jak jest potrzeba

 

 

PS.2

 

Tak wygląda w dzień ( zdjęcie mojego innego auta z HID w "starym BMW")

 

dsc01984k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości też mnie to czeka :song:

rada, nie ssaj na suchy lakier bo zostają kółka (nie wiem czy to guma się osadza czy to lakier się poddaje, ale ciężko schodzi), strzał qd i dopiero przyssawka na mokro wtedy nic nie zostaje

 

Ok, dzięki za wiadomość :) Mam nadzieję że coś mi z tej profi sesji wyjdzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc autem nigdy nie trafiłem jeszcze na auto z soczewkami, które by mnie oślepiło..
nie mijałeś się chyba z Insygniami... jak te ścierwa oślepiają, jedna w jedną i każda z kolei. Dramat zwyczajnie.

 

[ Dodano: 21 Lipiec 2012, 20:49 ]

bono-e30 dojedz do ściany i zrób zdjęcie odcięcia, jesli nie bezie to wielkim trudem.

Pzdr Ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bono-e30 - uwierz, że w życiu miałem więcej soczewek w rękach niż Ty :)

 

Jeżeli masz przed szkłem soczewki ryflowaną szybkę która rozprasza snop światła to nie mamy o czym mówić, poza tym z tego co widzę , pod tą szybką wokół soczewki jest chromowana osłonka które w jednym miejscu ma dość spore wcięcie którędy kierowany jest snop światła mający na celu oświetlenie znaków, niestety w latach świetności tych bmw nie było takiej techniki jak teraz gdzie takie elementy są wbudowane w soczewkę.

 

Nie wnikam w kwestię homologacji oraz inne aspekty bezpiecznego używania hidów oraz oem zestawów, bo nie o tym teraz mowa.

 

Na ostatnim zdjęciu które przesłałeś chyba miał być tzw cutoff ale coś nie działa zdjęcie (nawet po linku).

 

Pokaż mi odcięcie światła a powiem Ci wszystko o tej lampie.

 

Jeżeli Twoja soczewka generuje światło tak jak te dwie poniżej to zwracam honor:

soczewki6.jpg

soczewki7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bono-e30 - uwierz, że w życiu miałem więcej soczewek w rękach niż Ty :)

 

Jeżeli masz przed szkłem soczewki ryflowaną szybkę która rozprasza snop światła to nie mamy o czym mówić, poza tym z tego co widzę , pod tą szybką wokół soczewki jest chromowana osłonka które w jednym miejscu ma dość spore wcięcie którędy kierowany jest snop światła mający na celu oświetlenie znaków, niestety w latach świetności tych bmw nie było takiej techniki jak teraz gdzie takie elementy są wbudowane w soczewkę.

 

Nie wnikam w kwestię homologacji oraz inne aspekty bezpiecznego używania hidów oraz oem zestawów, bo nie o tym teraz mowa.

 

Na ostatnim zdjęciu które przesłałeś chyba miał być tzw cutoff ale coś nie działa zdjęcie (nawet po linku).

 

Pokaż mi odcięcie światła a powiem Ci wszystko o tej lampie.

 

Jeżeli Twoja soczewka generuje światło tak jak te dwie poniżej to zwracam honor:

Obrazek

Obrazek

 

 

Wiesz co, .. Już Cię lubię :)

 

Kiedyś Ci napiszę pewnie za co 8-)

 

Dziś zrobię Ci zdjęcia ze swojego starego BMW.

 

A tymczasem, obalając kolejny raz Twoją wiedzę w związku z poniższym..

 

niestety w latach świetności tych bmw nie było takiej techniki jak teraz gdzie takie elementy są wbudowane w soczewkę.

 

odsyłam do lektury :)

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=63&fg=05

 

PS. Nie zapomnij sprawdzic lat świetności tych BMW, z powyższego linku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teoria teorią, a dlaczego nie chcesz zaprezentować jak świecą Twoje lampy przy ścianie ? :) wiec chyba jednak mam rację.

 

 

Mówiłem już że polubiłem Cię czytac?

 

Ehh, wszystko jak krowie na miedzy. ;)

 

Kto powiedział że nie chce? :o:dontknow:

 

Proszę...

 

zdjcie0001jl.jpg

 

Wystarczy ?

 

Czy chcesz dalej toczyc spór o złote gacie?

 

Po krótce tylko powiem Ci że wrzuciłes lampy które montowane były w e30,e34, e32. :)

 

Różnica jest w kloszu o którym pisałem wyżej kilka postów, i odbłyśniku gdzie jeden

 

jest z tzw potocznie "uśmiechem" drugi bez.

 

Który wg Ciebie pochodzi z lampy z ksenonem? (fotka którą wrzuciłeś) :-]

 

PS. Rozmawiamy aktualnie o moim e32 nie e30 :) Co nie zmienia faktu że w e30 też miałem HID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.