Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

To nie zależy od pojemności czy mocy.

 

Taka ciekawostka - mało kto wie, że w Lanosie był przełącznik paliwa.

Kiedyś zatankowaliśmy teścia Lanosa 1.6 benzyną 98 i spalił jej na trasie 12 l na 100km :)

Po przełączeniu z 95 na 98 spalił przy takiej samej jeździe 7,5l (95 palił niecałe 8,0l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałem się zapytać czy wszyscy tak pier...cie się z każdą rzeczą czy decyzją w życiu? Żeby rozkminiać czy kolega Mickul jeździ na benzynie 95 czy 98 a na której powinien, a co to daje itd. Panowie... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy wszyscy tak pier...cie się z każdą rzeczą czy decyzją w życiu? Żeby rozkminiać czy kolega Mickul jeździ na benzynie 95 czy 98 a na której powinien, a co to daje itd. Panowie... :wallbash:

 

Tomek , aleś Ty nerwowy :P chcą sobie podyskutować to niech to robią ;) od tego jest ten dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - mało kto wie, że w Lanosie był przełącznik paliwa.

Kiedyś zatankowaliśmy teścia Lanosa 1.6 benzyną 98 i spalił jej na trasie 12 l na 100km :)

Po przełączeniu z 95 na 98 spalił przy takiej samej jeździe 7,5l (95 palił niecałe 8,0l).

 

To na pewno było fabryczne rozwiązanie?! Gdzie taki przełącznik się znajdował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Opel zaleca 98 oktanowe paliwo tylko do silników 2.8 V6 Turbo - wszystko co niżej nawet 2.0 Turbo 250KM ma zalecenie 95.

 

Nie do końca, u mnie Z16LET i mam zalecane 98. Ten sam silnik montowany był w Insigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy 95 i 98 różnią się między sobą na stacjach benzynowych. Ja często nie widzę różnicy, zdarza się czasami, że auto odrobinę mniej spali na 95 :mrgreen:

 

teoretycznie rozna liczba oktanowa, w praktyce jak wiadomo na polskich stacjach roznie to bywa , zalezy to w glownej mierze od wlasciciela. Jak dba o zbiorniki, jak czesto sa czyszczone itd, czy paliwo jest chrzczone itd.

 

Ogolnie paliwo lejesz takie jakie zaleca producent na klapce od wlewu i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy 95 i 98 różnią się między sobą na stacjach benzynowych. Ja często nie widzę różnicy, zdarza się czasami, że auto odrobinę mniej spali na 95 :mrgreen:

 

Pracuję na stacji, przy następnych dostawach dokładnie przewertuję specyfikację 95 i 98 i powiem jakie naprawde są różnice :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w kwestii paliw, jednak od klienta, który był regionalnym szefem jednego z dystrybutorów paliw usłyszałem kiedyś, że polskie przepisy określają, iż paliwa o specyfikacji 95 mają do 95 oktan, a 98 - do 98 oktan. A więc np. Pb 95 może mieć 95, jak i 89 oktan i nie jest to łamanie prawa... Nie wiem, czy tak jest tylko w naszym kochanym kraju, ale wg mnie jest to chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W Insigni był montowany A16LET

 

Kosmetyka różni te silniki ;-) A jest przystosowany do normy Euro 5 a Z do Euro 4. Pewnie nieco elektroniką się różnią. Bebechy te same :-)

 

I aby nie za bardzo odbiegać od tematu wrzucę foto mojej Kulki ;-) Meriva OPC. Ze zmian to sprężyny H&R. W stosunku do serii OPC - 15mm przód i - 10mm tył.

IMG_5698.JPG.bae94d0cd93415ad7e3b9de5e6c3c806.JPG

IMG_5920.JPG.aca18a9219c638750e40c5999bd04447.JPG

IMG_5519.JPG.6b13b55a96e1c879a462970caed2b463.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3 słabo. Cywilną wersją nie jeździłem, ale mam porównanie do 200 konnego Volvo T4. Kulka to gokart, zwłaszcza na H&R. Z racji ośki trochę trakcja kuleje na mokrym, ale poza tym prowadzi się jak po szynach. Sytuację ratują dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.