Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sucre, +10

 

Aż dziw bierze, że taką idealną (chociaż z wyglądu) czerwoną maszynę sprzedał.

 

Alfa z tym silnikiem to może być dobry wybór.

 

Gdzieś kiedyś "szwagra wujek od strony ciotecznego brata który miał znajomego, a znajomy miał mechanika w rodzinie" to mówił, że w nich zawieszenie wymaga opieki.... ;)

 

Ale to tylko tak słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio pozwolisz że przesiadkę przemilczę...takie ładne e39 było, nie wierzę...nie można było chociaż 320d 150ps??

 

A w czym to ma być gorsze od 320d 150KM ?

 

[ Dodano: 27 Marzec 2014, 01:27 ]

Zlomnik kiedyś napisał, że w wielowahaczowych alfach (tam konkretnie chodziło o 166) powinien być zamontowany licznik PLN,który wskazywalby ile kosztowało każde wjechanie w dziurę :-]

Jak się montuje gówno (jak w każdym aucie) chFasty itd. to pewnie tak - TRW wytrzymuje ok 60 000 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem alfę 147 (i pewnie niedługo wrócę do marki) i naprawdę bardzo lubię te auta, mają to coś w sobie, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i nie wychwalać pod niebiosa tylko twardo stąpać po ziemi. ;)

Tak w ogóle to normalne aut, nie psujące się nic więcej od tych ,,znanych i ceniony''', ale trzeba się liczyć z szybszym zużywaniem się zawieszenia i tyle. Po prostu to zawieszenie nie zostało stworzone z myślą o polskich produktach drogo podobnych.

 

Bo jak to było w jednej z reklam alfy ,, bez serca byli byśmy jedynie maszynami" :)

 

Bio Gratuluje zakupu i życzę taniej i przyjemnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś w odcinku Zakupu kontrolowanego prowadzący powiedział, mogę coś przekręcić: "że gdyby alfy większość czasu spędzały w serwisie to nie było by korków w Rzymie, a korki są" ;) Moje zdanie jest takie, że wszystko zależy od poprzedniego właściciela. Sam niedługo stanę przed zmiany auta i pewnie będzie to jednak włoskie auto Alfa 156 lub Lancia Lybra mimo, że na co dzień śmigam "szmelcwagenem" :D Obym nie żałował :P

 

Bio, bardzo fajna alfa, podoba mi się wersja po lifcie i wygląda na zadbaną. Bezawaryjności i radości z jazdy życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o tym zawieszeniu to tez bajki. ja zrobilem 20tys moja alfa i nic nie stuka , nie puka, a zawieszenie wyglada na stare, chocby po wygladzie czesci metalowej wahaczy itp. w nie jedna dziure wjechalem. a jak ktos nie robi zawiechy jak tylko zaczyna cos pukac i wklada fasty to nic dziwnego ze sa pozniej problemy.

 

alfa jest po prostu autem ktore lubi miec robione wszystko na bierzaco. nie jest to dupowoz w ktorym mozesz na stukajacym zawieszeniu przejechac 2 lata i nic wiecej nie bedzie do wymiany, bo w alfie wtedy bedziesz mial cala zawieche do wymiany i pojdzie po kieszeni. ale nikt chyba na tym forum nie oszczedza na aucie i dba o jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaszumiało trochę tu ;)

 

Sucre niestety na 320d trzeba mieć ciut więcej niż na taką Alfę a to co widziałem wołało o pomstę do nieba niestety.

 

Dzięki panowie za pozytywne opinie :good: Za kazdym razem jak zagladam do garazu morda mi się cieszy ale swoje foszki ma :D

 

Podświetlenie środkowych zegarów ma gdzieś luźną kostkę, a to czujnik poziomy oleju się zawiesił

 

coobah, tak jak pisałem wszystko kwestia pieniążka niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, Sam miałem alfę 147 (i pewnie niedługo wrócę do marki) i naprawdę bardzo lubię te auta, mają to coś w sobie, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i nie wychwalać pod niebiosa tylko twardo stąpać po ziemi. ;)

Tak w ogóle to normalne aut, nie psujące się nic więcej od tych ,,znanych i ceniony''', ale trzeba się liczyć z szybszym zużywaniem się zawieszenia i tyle. Po prostu to zawieszenie nie zostało stworzone z myślą o polskich produktach drogo podobnych.

 

Bo jak to było w jednej z reklam alfy ,, bez serca byli byśmy jedynie maszynami" :)

 

Nie rozumiem tej wypowiedzi - gdzie ja napisałem inaczej ?

Dlaczego sugerujesz, że "wychwalam pod niebiosa" podczas gdy nigdy nigdzie tego nie robię ?

 

Alfa jest pod względem niemal identyczna jak inne marki premium = wszystko zależy od poprzedniego/nich właścicieli oraz stosowanych części+profesjonalizmu mechanika.

 

Zapytałem Sucre o bardzo konkretną sprawę bo jeździłem obydwoma autami - po za tym, że w tej samej cenie BMW będzie dużo starsze i z dużo większym przebiegiem ... nie widzę plusów BMW :)

 

Mimo, że BMW to marka, którą bardzo cenię - i jeśli nie Alfa to pewnie było by BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bio, niech śmiga tak długo jak będzie potrzebna!

 

Ja osobiście mam dwa Citroeny, które według osób postronnych nie powinny stać przed domem, ale u mechanika. I bardzo je sobie chwalę. Jednym śmigam od ponad 3,5 roku (o zgrozo! Diesel!!), a drugim od 1,5 roku i nadal trzymają się kupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borowa, oglądałem foty z rozpoczęcia sezonu na vwgolf.pl i od razu twój leon rzucił mi się w oczy.

Leon już na pierwszy rzut oka wydawał się "za czysty" jak na użytkowanie przez zwykłego właściciela - śmiertelnika. Nie wspominając już o dressingu na oponach :) Widać różnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.