Skocz do zawartości

Wygłuszenie auta


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kładłem Titana w Octavii II. I w sumie to żadnych efektów. Drzwi były wyłożone głównie dlatego, że po modyfikacji zwrotnicy w oryginalnym zestawie, strasznie drżały i wpadały w rezonans przy ~500Hz. Titan w drzwiach ani nie śmierdział, ani nie wygłuszył za specjalnie. Plus za to, że przyjemnie mi się z nim pracowało przy +10°C. Wspomagałem się miejscowo suszarką do włosów. :)

 

Jeśli chodzi o wygłuszenia, to ja mimo wszystko proponuje zestaw mata+gąbka. Wystarczy spojrzeć na auta pokroju A6, A8, E, S czy 5, 7. Dziwnym trafem takie zestawienie świetnie daje tam radę. A dobrze manipulując ilością materiału i jego zastosowaniem nie trzeba się martwić ani o przewilgocenie ani o nadmierny ciężar. Oczywiście, może całość i będzie ważyć 30kg, ale weźmy pod uwagę, że to mniej niż połowa masy przeciętnego pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Raz w życiu kładłem dekarkę do auta. Było to w jednej z renomowanych firm w Warszawie.

 

Był to pierwszy i ostatni raz

 

Być może gdybym użył Dynamata czy czegoś innego tego pokroju to nie wrócił bym już do maty dekarskiej.

 

Lepiej dołożyć trochę i mieć spokój, brak smrodu i takie tam.

 

U mnie nic nie śmierdzi.

 

Jeżeli kolega _Shadow nie szczędzi na tym, to pewnie, że warto kupić coś markowego i sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma to byc pod audio tylko po to zeby ciszej bylo w samochodzie i ma byc lekkie to czytalem kiedys ze tanie karimaty z marketow nie nadaja.

właśnie wczoraj macałem taką karimatę w Jysku i od razu przyszło mi do głowy takie zastosowanie(była z bardzo drobno-porzastej pianki jak np podkładki pod mysz). Mozesz coś rozwinąć temat?

Pomyślcie też o waszym zdrowiu o związkach rakotwórczych itd. w zwykłej dekarskiej !!!
a to też ciekawe, również chętnie coś bym się o tym dowiedział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie też o waszym zdrowiu o związkach rakotwórczych itd. w zwykłej dekarskiej

Byłbym szczęśliwy gdybyś powiedział o tym coś więcej.

 

 

Kiedyś miałem taką właśnie piankę podobną do karimaty z klejem. Stosuje się ją do wygłuszania autobusów. Niestety nie wiem gdzie to nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę bym odgrzał temat, bo "zbliża" się sezon i trzeba by pomyśleć o wyciszeniu nadkoli i bagażnika (to na początek). Później przegroda grodziowa w środku, ale po kolei. Tak przeglądam różne wątki, i niewiele z tego wynika. Wiadomo najlepiej wybrać Dynamat ale nie moja półka cenowa. Nie chcę za dużo inwestować a jedynie wyciszyć.

 

Maty dekarskie wszelkiej maści też odpadają

 

Naczytałem się o matach i na forach i na stronach producentów i wstępnie wybrałem STP bo ma dobre opinie i GMs ze względu na cenę. Problem jest taki, że każdy z tych producentów ma różne maty i w zależności od tego co chcemy osiągnąć takie się stosuje, ale powiedzcie/podpowiedzcie mi co wrzucić pod wykładzinę bagażnika.

 

Czy to ma być coś na piance o grubości ok 10mm (np GMS 01) czy może to być cienka mata butylowa (np. STP VBT czy GMS 08)

 

To są przykłady więc prosił bym o wyłuszczenie po kolei co i jak

 

z góry dziękuję, bo zupełnie się na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o matach i na forach i na stronach producentów i wstępnie wybrałem STP bo ma dobre opinie i GMs ze względu na cenę. Problem jest taki, że każdy z tych producentów ma różne maty i w zależności od tego co chcemy osiągnąć takie się stosuje, ale powiedzcie/podpowiedzcie mi co wrzucić pod wykładzinę bagażnika.

 

Te maty STP i GMS są fajne i łatwo się je układa. Polecam zagadać do chłopaków z www.bitmat.pl pomogą w dobraniu odpowiednich mat.

 

Czy to ma być coś na piance o grubości ok 10mm (np GMS 01) czy może to być cienka mata butylowa (np. STP VBT czy GMS 08)

 

Tak na prawdę to maty butylowe stosuje się jako podkład pod maty piankowe, czyli wyklejasz np. najpierw matą STP Silver i na to matę piankową GMS. Rozmiar dobierasz po zmierzeniu miejsca pod wykładziną ile możesz włożyć, aby wykładziny nie zniekształcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna ma racje. napisz do nich, bo mi tez kiedys pomogli. A tak od siebie dodam, ze stosowalem dekarke, maty bolla oraz STP i te ostatnie to zupelnie inne liga. latwosc aplikacji, trwalosc i efekt po wytlumieniu drzwi na duzy plus. w zimie sie nie lamiq i nie krusza, a w lecie nie splywaja. zatem jesli juz cos stosowac to butyl, a nie bitum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.