Skocz do zawartości

Czym konserwować akryl ?


rysiek_105

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, co prawda trochę już zdążyłem załapać odnośnie kolejnych czynności przy woskowaniu lakieru - ALE nie jestem pewien jak się obyć z nowym akrylem (kolor żółty-piaskowy, jak w avatarze) :)

 

Zgodnie z tym co już przeczytałem, planuję zaopatrzyć się w:

1. Szampon Gold Class Meguiars albo DoDo Born to be Mild, Swissvax (droogi:/)

2. Do suszenia - mikrofibry - np dodo albo Meguiars, Sonax, Swissvax..

[3.] Glinkowanie - przy nowym lakierze na razie chyba odpada

4. Odżywka / politura: DC2 z oferty Meguiars, albo coś podobnego?

5. Woski - waham się między dwoma: Meguiars #16 albo Collinite 476s

 

Czy coś jeszcze potrzebuję?

Do nakładania politury i wosku jakieś aplikatory?

Czy do akrylu te wszystkie środki są odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon Gold Class w zupełności wystarczy, jest tani i bezpieczny.

Glinkowanie zdecydowanie nie będzie teraz potrzebne.

Na temat politur i wosków wymienionych przez Ciebie zostało tu już sporo powiedziane.

Przed woskiem cleaner.

Do nakładania wosku odpowiedni aplikator, zazwyczaj są w zestawie, jeśli nie to są to groszowe sprawy.

Przyda się coś do elementów chromowanych i do opon.

Dodatkowo musisz się zaopatrzyć w kilka szmatek z MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z Cleanera zrezygnuję, bo lakier ma prawie 1 miesiąc.

 

- Co do politury, chyba zdecyduję się na Deep Crystal Step 2 - Megs

 

- Wosk - wciąż dylemat. Zależy mi bardzo na ochronie przeciw UV, gdyż mam lakier akrylowy, jednowarstwowy, podatny na płowienie itd.

 

Które z tych trzech: ?

 

Collinite 476 - zbiera niezłe opinie, cena konkurencyjna do Megs #16

Col. 915 - tylko tu w opisach jest wzmianka o ochronie UV

Meguiars #16 - dodatkowy plus, że szampon i politura będą tej samej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rezygnuj z cleanera. zgodnie z nazwa oczyszcza lakier, ale ponad to idealnie przygotowuje powierzchnie pod wosk. przy zastosowaniu odpowiedniej kolejnosci pracy przy lakierze wosk będzie się dłużej utrzymywał. polecam wątek o HD-cleanse i generalnie cleanerach.

każdy z tych 3 wosków, które wymieniłeś jest dobry. ja osobiście dużą sympatią darzę colli, najlepszy stosunek cena/jakość/trwałość ma chyba 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tych trzech:

 

Tak na prawdę - wszystko jedno. Mam 476s i #16.

 

Doświadczony detailer w UK mówi, że nigdy nie mógł dostrzec różnicy między 476s a 915 więc ja wybrałem 476s jako że jest mistrzem trwałości (wosk na zimę) i mistrzem kropelkowania i świetnie spisuje mi się na kołach i na wydechu..

 

#16 w moich oczach moze i deczko ciekawiej wyglada (odrobinkę większy blask i głębia) niż colli, marginalnie ustepuje 476s trwałością. Mam wrazenie jakby dłuzej trzymał look "swiezo nawoskowanego". W puszce więcej niz Colli 476s no i ta historia (wprowadzono na rynek w latach 50-tych :!: a do tej pory trzeba się naszukac i wydać znacznie większe pieniądze, żeby znaleźć produkt wyraźnie lepszy.

 

Oba produkty sie mniej więcej jednakowo łatwo/trudno nakłada - tj. są woski które nakłada się łatwiej (poszukaj maili o sposobie nakladania #16).

 

Tak więc chyba na prawdę wszystko jedno - którykolwiek nie kupisz będziesz pewnie zadowolony.

 

Oba produkty mozna zobaczyć w sklepie kolegi all4auto.pl - gdzie mamy ciekawe znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Byłem już o krok od wariantu:

1. Szampon GC (Megs)

2. Politura DC2 (chociaż ponoć niełatwo się nakłada)

3. Wosk - #16 albo Col.476

(Cleanera się obawiam - sam Collinite nie poleca swojego Cleanera na nowe i ciemne lakiery)

 

Wtedy przeczytałem na forum Megsa (wypowiadał się pracownik), że nowe lakiery do 3 miesięcy - poleruje się ale nie woskuje. Stosuje się jedynie szampon i politurę (nawet myślę lepiej, bo taniej :). Argumentacji - dlaczego tak a nie inaczej - niestety brakło..

Wie ktoś może jak to powinno właściwie być i dlaczego?

 

Biorąc pod uwagę wariant "bezwoskowy" (przez te wspomniane 3 miechy), mogę się pokusić o lepszą politurę od DC2, co proponujecie? - Delikatny preparat o działaniu odżywiającym wysokiej jakości do polerowania, koniecznie bez ścierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy przeczytałem na forum Megsa (wypowiadał się pracownik), że nowe lakiery do 3 miesięcy - poleruje się ale nie woskuje. Stosuje się jedynie szampon i politurę (nawet myślę lepiej, bo taniej :) . Argumentacji - dlaczego tak a nie inaczej - niestety brakło..

Zasadniczo chodzi o to , że powierzchnie świeżo lakierowane dobrze jest pozostawić według różnych teorii na miesiąc/3 miesiące bez trwałego zabezpieczenia powierzchni, żeby nie "zamykać" lakieru ponieważ przez ten czas lakier się utwardza. Teoria ta pochodzi jednak jeszcze z czasów kiedy nie stosowano nowych lakierów tzw ekologicznych które utwardzają się prędzej. Zdania lakierników są podzielone jedni odradzają woskowanie świeżej powierzchni inni nie widzą przeszkód. Najlepiej zapytać w serwisie który lakierował Twoje auto czy są takie przeciwwskazania, może to być zależne od marki/rodzaju użytego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria ta pochodzi jednak jeszcze z czasów kiedy nie stosowano nowych lakierów tzw ekologicznych które utwardzają się prędzej

te ekologiczne lakiery są słabe ... bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia ... te starsze były lepsze niż te dzisiejsze mające iść w zgodzie z ekologią .... dlatego jak można to najlepiej tak malować,żeby nikt nie wiedział i nie brać lakierów "ekologicznych" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa zasadnicze pytania o cleanery:

 

- Czy na ten mój nowy lakier (1 miesiąc) można bezpiecznie kłaść Cleaner Fluid SV ?? Pytam, bo np. Collinite odradza użycie swojego cleanera do świeżych i ciemnych lakierów.

- Ile mniej więcej trzeba [ml] CF na całe auto gdy lakier właściwie nie wymaga czyszczenia ?

 

Być może CF w ogóle likwiduje potrzebę użycia DC2.

 

A oto I odsłona Skody :)

 

img0032.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-moim zdaniem jest bezpieczny.

 

-jeśli położysz na to sensowny wosk, to dc2 jest zbędne. stosując np system zymol, czyli HD-Cleanse i wosk, DC2 pomijam, nic nie wnosi do efektu

 

-CF jest bardzo wydajny, podobnie jak HDC - ja w mojej buteleczce 500ml mam jeszcze 90% po zrobieniu 5aut mniej wiecej, sam jestem zaskoczony, ale nawet jak się staram, to nie ma potrzeby pracować z większą ilością produktu.

 

p.s. mimo, że kolor mega old-schoolowy, to mi się bardzo podoba, mam nadzieje, że jest dobrze położony i wypolerowany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może CF w ogóle likwiduje potrzebę użycia DC2

 

stosując np system zymol, czyli HD-Cleanse i wosk, DC2 pomijam, nic nie wnosi do efektu

 

święte słowa :)

 

Zarówno HDC oraz CF to cleaner i odżywka w jednym (czyli jakby połączone DC1 i DC2) w przypadku użycia HDC lub CF stosowanie DC2 jest pomijalne.

 

Czy na ten mój nowy lakier (1 miesiąc) można bezpiecznie kłaść Cleaner Fluid SV

 

Moim zdaniem użycie nieściernych cleanerów (a takimi w wersjach podstawowych są CF i HDC) nie powinno zaszkodzić, ale, jak pisali Koledzy powyżej - najlepiej zapytaj się u źródła - czyli u lakiernika, który ronił Ci auto ORAZ u dystrybutora środka, który chciałbyś użyć.

 

Przy okazji - to jest jasny lakier a na takim z definicji efekty odżywek są trudniej zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się w miarę podoba ;) Dokładam więc kilka fot..

Co do lakieru, jak pisałem - oryginalny, kod specjalnie poszukiwany. Lakier jeszcze od nowości niemyty, niepolerowany.. - nie było czasu. Dziś dopiero 2 szyby z kolegą wstawiłem..

 

img0020z.png

img0031l.png

img0014h.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.