Skocz do zawartości

Porysowane i wyblakłe plastiki wewnątrz auta


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Sobiech, Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ten plastik w bagażniku nie jest gładki więc papier ścierny bym w tym momencie odrzucił, wyczyść porządnie jakąś miękką szczotką, pędzlem plus APC i weź jakiś środek co daje mega połysk u mnie się sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym. Rys z plastików raczej nie usuniesz (tzn usuniesz, ale będzie to koszmarnie wyglądało - papier ścierny). Można je "naprawić" usługami smart repair, choć nie wiem czy dobrze na tym wyjdziesz finansowo. GC do zewnętrznych plastików raczej, ale wewnątrz również można używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podsunę Wam pomysł jak usunąć rysy z plastików. Ale raczej tych twardych i strukturalnych.

Metoda bardzo skuteczna ,u mnie sprawdziła się . Otóż użyłem opalarki i delikatnie podgrzewając miejsca zarysowane ,temperatura powoduje ze zarysowania jakby zabliźniają się. Jestem zadowolony z efektu gdyż usunąłem (w niektórych -głębszych przypadkach zamaskowałem) wszystkie paskudne zarysowania.

Ze względu na to że robiłem to pierwszy raz w niektórych podgrzewanych miejscach tworzywo delikatnie się "wybłyszczyło" ,ale chwila wprawy i da się to zrobić bez tego efektu.

Na to dressing i laik nigdy nie zauważy ze kiedykolwiek tam były jakieś uszkodzenia.

Dodam tylko ze plastiki są ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul, to fakt - myślałem czy by nie wparować ze skalpelem i ścinać wszystko co odstaje, ale to by był cały dzień roboty na takiej powierzchni...

 

Świetny pomysł z tą opalarką! :good:

Muszę najpierw poczytać/pooglądać yt jak to się robi, bo nigdy tego nie używałem :)

 

Domyślam się że suszarka do włosów (nawet bardzo mocna) się nie spisze? ;)

...będzie co robić w majówkę, oj będzie... :)

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka średnio się spisała. Nawet zdjęć nie mam co pokazywać:)

Wszystkie odstające "włoski" faktycznie zniknęły, ale rysy się nie zasklepiły niestety. Poza tym plastik przy temperaturze łatwo się odkształca i w jednym miejscu mi się malutka szpara zrobiła. Dzień po znów rozgrzałem, docisnąłem i zniknęła, ale musisz na to uważać. :)

Niedługo potraktuję to Megsem Gold Class Trim Detailer, jak znikną przebarwienia zobaczę czy jeszcze będę chciał usuwać rysy czy już starczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ze względu na to że robiłem to pierwszy raz w niektórych podgrzewanych miejscach tworzywo delikatnie się "wybłyszczyło" ,ale chwila wprawy i da się to zrobić bez tego efektu.

 

A co należy robić aby nie wybłyszczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.