Skocz do zawartości

Porysowane i wyblakłe plastiki wewnątrz auta


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie,w mojej skodzie mam strasznie wyblakłe i mało efektownie wyglądające plastiki.Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie.Z góry dziękuje za porady .

 

 

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie, macie. Polecam Natural Schine z oferty Meguiars. środek jest w formie mleczka i genialnie odświerza plastiki doprowadzajac je do pierwotnego koloru i faktury. co ważne nie błyszczy się mocno i nie pozostawia tłustego nalotu. Ogranicza takze osiadanie kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areku, ja do nakładania tego środka używam białego (miękkiego) aplikatowa Meguiars. Moim zdaniem ten sposób nakładania sprawdza się znakomicie :)

Aha ten srodek ma jeszcze jeden niewatpliwy +. MIanowicie , jak większośc kosmetyków meguiars, bardzo przyjemnie pachnie :) co we wnetrzu auta ma niebagatelne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Natural Shine i mikrofibrę (nie zostawia parszywych włosków). Do solidnego czyszczenia płyn do mycia naczyń lub żółta pianka Fellows, a na rysy np. wykończeń pseudodrewnianych lub aluminiowych - PlastX.

 

Dla potomnych: komuś na forum MS rozlał się na srebrną konsolę w Maździe 6 zapach AmbiPur (bardzo agresywne dziadostwo) i plamy udało się usunąć... pastą do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady,dlatego ze w WGM jest sklep który prowadzi kosmetyki Meguiarsa to już zakupiłem i w sobote jak czas i pogoda pozwoli to będzie pranie wnętrza i szorowanko plastików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady,dlatego ze w WGM jest sklep który prowadzi kosmetyki Meguiarsa to już zakupiłem i w sobote jak czas i pogoda pozwoli to będzie pranie wnętrza i szorowanko plastików ;)

PRZEDSTAW NAM FOTY PRZED I PO ZABIEGU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie relacji foto ponieważ dziś bylem u rodziców i korzystając z okazji zabrałem się za plastiki a niemialem aparatu przy sobie.Co mogę powiedzieć o Natural Shine to to że naprawdę wyszło zajebiście,plastiki odżyły i nie są tłuste jak po plaku,duży + dla tego produktu.Nakładałem żółtym aplikatorem maga.

Jeszcze raz sorki za brak fotek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie używam SV Protecton i żałuję, że nie ma u nas na razie wersji mat. Nie mówię, żeby ten błyszczał jakoś szczególnie, ale gdyby był bardziej matowy to na pewno by nie zaszkodziło. Mam do wytestowania Zymol Vinyl, ale słyszałem same dobre opinie o produktach 1z (Einszett). Jeśli chodzi o plastiki na zewnątrz i pod maską to zdecydowanie Aerospace Protectant firmy 303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do Z. Vinyl, dodam tylko że Z. Tyre nie jest dedykowany jedynie do opon jak sama nazwa podpowiada, świetnie śie sprawdza na innych elementach zewnętrznych. Zostawia matowy(ja to nazywam satynowy) wygląd. Ja też jestem zwolennikiem wyglądu nowego/matowego niz blyszczacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do plastików na drzwiach i wszystkich innych prócz deski rozdzielczej używam SV.

Do deski rozdzielczej używam Sonax Turbo (niestety, nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym).

Sonax Turbo nadaje delikatnego, matowego efektu.

 

Najczęściej, do usunięcia kurzu, używam Pronto (kupuję w normalnym sklepie w Warszawie)

 

Pronto1.jpg

 

Pronto2.jpg

 

 

łatwo można złożyć i schować do schowka lub do bagażnika

 

Pronto3.jpg

Pronto4.jpg

 

 

lub rozciągnąć/przedłużyć i wyczyścić deskę rozdzielczą bez naciągania ręki

 

Pronto5.jpg

 

 

 

Zawsze mam w samochodzie i w mgnieniu oka kurz znika

 

StaubamLenkrad.jpg

 

StaubamRadio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a co to za cudowna miotelka?! :) Rozumiem, ze ma ona za zadanie rozladowac ladunki antystatyczne dzieki czemu zapobiega tez osiadaniu kurzu na nowo?
Tak, a na dodatek usuwa kurz.

Rzadko kiedy muszę używać mikrofibry.

Kupiłem w całkiem normalnym sklepie w Warszawie.

 

Ciekawostka: nie do zdobycia w Niemczech :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
a co to za cudowna miotelka?! :) Rozumiem, ze ma ona za zadanie rozladowac ladunki antystatyczne dzieki czemu zapobiega tez osiadaniu kurzu na nowo?
Tak, a na dodatek usuwa kurz.

Rzadko kiedy muszę używać mikrofibry.

Kupiłem w całkiem normalnym sklepie w Warszawie.

 

Ciekawostka: nie do zdobycia w Niemczech :P

 

Dziś i ja przetestowałem sobie miotełkę Pronto - i jest na prawdę rewelacyjna, precyzyjnie zmiata kurz i pozostawia przyjemny mat. Dzięki swojej kudłatości wciśnie się w różne zakamarki, np. między siedzeniami, czy w kokpicie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
http://moto.allegro.pl/item745481378_magiczna_gabka_do_usuwania_plam_temachem.html

 

myślicie,że to działa ?? :mrgreen:

ciekawi mnie :D aż chyba dołączę do zamówienia :mrgreen:

 

Dziala dziala tylko uwazaj na to, bo zasada dzialania tej gabki jest zblizona do bardzo drobnego papieru sciernego, mam taka gabke z firmy 3m kupiona gdzies w markecie, swietna do usuwania plam ze scian itd, zachwycony bylem do momentu kiedy chcialem usunac plame z mebli kuchennych malowanych na wysoki polysk, okazalo sie ze zmatowila powierzchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala dziala tylko uwazaj na to, bo zasada dzialania tej gabki jest zblizona do bardzo drobnego papieru sciernego,

testowałem na plastikach .. zgadza się powierzchnia robi się jak po delikatnym papierze ściernym,aczkolwiek na plastikach nie znalazłem żadnego negatywnego skutku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Nieco odświeżę temat i zwrócę się do pierwszego przymiotnika w temacie.

 

Jak usunąć ogromną ilość dużych rys na plastikach w bagażniku?

 

Wszystkie elementy tam są wprost zmasakrowane! Autko swojego czasu było największym w rodzinie i przewoziło różne dziwne rzeczy:D

 

Domyślam się że papier ścierny, ale jaki? Jak to robić? Czym później zabezpieczyć? (Gold Class Trim Detailer Megsa się nada? )

Pomóżcie!

PS. Obiecuję foty całego procesu jak się za to zabiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.