Skocz do zawartości

Odśnieżanie auta - jak najbezpieczniej dla lakieru?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

canta8, a na co glicerynę? Pytam z ciekawości.

 

Gliceryna dobrze wpływa na elementy gumowe- w tym wypadku na pióra wycieraczek.

Jest nawet taki płyn Sonaxa z dodatkiem gliceryny o ile dobrze pamietam ;)

 

SONAX XTREME zimowy płyn do spryskiwaczy.

 

I rzeczywiście w opisach tego produktu można znaleźć potwierdzenie tego co piszesz:

 

"Zawiera glicerynę zabezpieczającą gumowe pióra wycieraczek przed starzeniem."

 

"Zawiera glicerynę, która zachowuje elastyczność gumy piór wycieraczek."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Panowie skorzystałem z porad Babci. I daję gliceryne do wszystkiego co ma związek z szybami. Tylko daję taką z apteki , w płynie , chyba 2 zł za opakowanie. Dodajcie kilka kropelek do płynu którym myjecie szyby w domu,lustra. Daje aksamitne wykonczenie i nie łapie kurzu. Gdy myje takim płynem szyby w aucie to kropelki uciekaja szybciej niz po wycieraczce. Oczywiście tylko nie przesadzic bo bnędzie sie mazac. Kilka ( 4-5) kropelek na półlitorowe opakowanie. Smaruje też ta gliceryną uszczelki bo ona nie zamarza. W ogóle to swietny produkt .Najwiekszy pojemnik jaki widziałem kosztował 5 zł a zuzyc to strasznie trudno. Ma pewnie do bry wpływ na wycieraczki bo dobre jest dla każdej gumy no ale to zauważalne będzie po długim czasie. Po wymyciu szyb płynem z gliceryna efekt widac od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nieporozumienie bo szyba po tym wygląda jak spocona, a jak się otworzy okno to się maże :thumbdown:

 

:o u mnie takie coś nie występuje po tym odmrażaczu

 

uzywałem go kiedyś i jedyne zastrzeżenia miałem do atomizera, ktory po kilku psiknieciach zaczynal przeciekac/kapac i zawsze moczyl mi reke lub rekawiczke.

Potel przesiadłem się na WUTRH'a i to juz była inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli preparat z Wurtha do odmrażania szyb nie brudzi szyb jak zastosuje się go ?? bo większość z płynów które już używałem zostawiało mniej lub bardziej uwalone szyby, a wieczorem to przeszkadza potem, najgorsze jak się psika na szybe a zaczyna kapać z tego atomizera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli preparat z Wurtha do odmrażania szyb nie brudzi szyb jak zastosuje się go ?? bo większość z płynów które już używałem zostawiało mniej lub bardziej uwalone szyby, a wieczorem to przeszkadza potem, najgorsze jak się psika na szybe a zaczyna kapać z tego atomizera ;)

 

hmm... zgodnie z nazwa to plyn do odmrazania a nie nie czyszczenia ;-)

Ja problem z psikaczem mialem tylko w sonaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja mam pytanie trochę z innej beczki ale jak najbardziej w temacie.

Czy ktoś wie może czy przepisy kodeksu ruchu drogowego nakazują odśnieżenie auta na "tip top", czy wystarcza że ogarnięte są szyby i widoczność jest dobra?

 

Pytam bo z szybami nie mam kłopotów ale zawsze najbardziej mi żal zrzucać śnieg z dachu i maski (oczami wyobraźni widzę co szczotka robi z lakierem) a sensu w tym nie widzę bo najpóźniej po godzinie jazdy i tak się wszystko rozpuści :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek,

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w aucie dobrze widoczne muszą być tablice rejestracyjne i światła. Śnieg nie może zalegać także na przedniej szybie i szybach przednich bocznych.

 

 

 

- Jeśli śnieg zalega na dachu samochodu, to policjant ma prawo wystawić mandat. Obowiązkiem kierowcy jest utrzymać pojazd w takim stanie, aby nie stanowił zagrożenia w ruchu. Tymczasem śnieg spadający z dachu podczas jazdy może utrudnić innym użytkownikom drogi poruszanie się np. ograniczyć widoczność - mówi podinsp. Wojciech Pasieczny ze Stołecznej Komendy Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie skręca jak odśnieżam, ale nie akceptuję aut w "czapkach". Sypie się z takiego, jazda za nim jak w zadymce, że o spadających kawałkach śniegu i lodu nie mówię :wallbash: . Plus zasłona na szybie przy hamowaniu awaryjnym. Lepiej finishem na wiosnę przejechać, i tak pewnie będzie trzeba.. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

gary, tak coś słyszałem... nawet zeszłej zimy pouczenie w tym temacie dostałem :)

 

maq, jakoś nigdy takiej traumy nie miałem bo tak:

- jak jest na minusie 10 czy 20 stopni to i tak śnieg do auta przymarznie i odśnieżyć to co z wierzchu "nie boli"

- a jak jak ostatnimi dniami to po chwili jazdy i tak wszystko się rozpuszcza :o

 

czaptan, pewno że na wiosnę Menzerna 4000 zdziała cuda ale ja mówię o bólu jaki czuję odgarniając to białe g...o. Niby szczotka Vikana ale ja już pierwsze rysy dzisiaj znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używając szczotki ściągam śnieg z dachu i maski do momentu kiedy widzę, że przy następnym pociągnięciu będzie ona miała bezpośredni kontakt z lakierem.

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przy hamowaniu spadło mi go trochę na szybę, lub żebym komuś w tyle zrobił "zasłonę śniegową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego tak się podniecacie tą szczotką Vikana...

Moim zdaniem pod względem delikatności włosia niewiele rożni się od tej, którą można kupić w sklepie "wszystko po 5zł". Zawiodłem się na zakupie i będę szukał czegoś innego :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytnio porównania do innych szczotek ale tej od Vikana używałem ubiegłej zimy i w sumie nic złego o niej powiedzieć nie mogę. Dla lakieru pewnie super delikatna nie jest. Z tym, że - jak pisałem wcześniej - lakieru nią celowo nie dotykam. Delikatniejsze/miększe włosie miałoby zapewne problem ze zgarnianiem śniegu. Na plus można zaliczyć to, że nie zapycha się śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.