Skocz do zawartości

Kochane hologramy


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :).Moi drodzy mam mały problemik z hologramami które ukazały się na lakierze,nadmienie ze autko w zeszlym tyg przeleciałem UC ze swirlxem a następnie zaaplikowałem podwójna warstwę collinite 476.Może problem nie jest duży bo na zdjęciach nie widać ich tak dobrze,wszystko zależny jak w danej chwili słońce przyświeci.Może te hologramy to wynik mojej chwilowej niesprawność przy pracy.Nie wiem.Co tu począć, czy przelecieć autko swirlxem czy może uc,ręcznie czy maszyna,czy może to wynik podwójnej warstwy 476,czy może kompletnie dać sobie spokój i zając sie tym na przyszłe wakacje.Doradźcie mi.Z góry dziękuje:)

DSC00614.JPG.8a9b0c01b68d603e8262cde59e6d5cfa.JPG

DSC00613.JPG.d5cb9c9071c36485d49f0d335a74085a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że komuś hologramował collinite przy podwójnych warstwach - sugerowane powody tro zbyt grube warstwy i/lub zbyt mały odstęp czasu pomiędzy warstwami (ta podspodnia :) nie zdązyłą się związać).

 

Ja bym spróbował na jakimś małym fragmencie ściągnąc wosk cleanerem (z tego co wymieniłeś to ręcznie SwirlX'em) zobaczył czy hologramy dalej są (tj. czy są pochodną nałoążonych warts, czy uszkodzeniem lakieru) - jak nie ma - ok zawoskować, jak są dalej pomyśleć o korekcie lakieru (UC maszyną... ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba PN masz racje z tymi warstwami.Ja nakładałem 2 warstwy po odczekaniu od pierwszej jakieś 23 h to trochę malo bo musiałem ruszać w trase:)Jak znajdę chwilkę czasu to sprobuje tak zrobic jak napisałeś. Dzieki wielkie za rade.Pozdrawiam

Ja uzywalem Collonite bardzo duzo razy i nigdy nie mialem problemu.24 godziny to wystarczajacy czas zeby kazdy wax lub sealent wysechl.Prawdopodobnie hollograms sa na lekierze i musisz wrucic do bafowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz taki przypadek. Widocznie dość niedbale wypolerowałem ręcznie jakaś microfibra 'no name' ,auto po woskowaniu wygladało gorzej niż przed :) ale tak jak mówisz , tylko jeśli słońce odpowiednio padało , mineło troche czasu , warstwa wosku troche sie przytarła i hologramów nie ma :) Myśle że mikrofibra zamiast polerować to rozmazywała jakby wosk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z czego wynikają hologramy. Przeczytałem ten i kilka innych postów i nadal nie znam wszystkich powodów ich powstawania.

 

Czy powstają tylko po zostawieniu odpowiednich, źle nałożonych środków czy mogą również powstać po źle przeprowadzonej polerce i być widoczne na lakierze na którym nic nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lz, zwykle hologramy są wynikiem zastosowania gruboziarnistej pasty polerskiej i nieodpowiedniego wykończenia pastą drobnoziarnistą. to tak, jakbyś użył Fast Cut+ i nie zrobił na aucie żadnego finishu. Jeśli chodzi o inne przyczyny postwstawania hologramów, to na pewno sprzyja im nie czyszczenie gąbki polerskiej podczas pracy, przejazdy gąbką po zapylonej powierzchni. nic tak pięknie nie robi hologramów jak gąbka zapchana starą pastą i przejazd zbierający był, który podczas polerowania może powstać. Nie jest też niczym nowym, że nawet pasty wykończeniowe wypracowane w nieumiejętny sposób mogą takowe stowrzyć. Na niektórych lakierach nawet użycie cleanera może przyczynić się do ich powstania, zwłaszcza, jeśli zbyt szybko czy niedbale będziemy pracowali z cleanerem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hologramy to pajęczyna dużej ilości drobnych rysek ,przeważnie hologramy powstają od mocno ściernych past użytych na lakierze,które nie zostały wykończone pastą finiszującą.

Powodem powstania hologramów mogą być też ,niedokładnie oczyszczony lakier przed korektą lub brudny pad itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.