Skocz do zawartości

Zymoled mine Ferrari ......red 126p ;-P


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Jak w tytule :mrgreen: . 126p 93r. Samochod przejety od dziadka. Uzywam go 4 razy w tygodniu by dojechac 4km do stacji PKP. Spisuje sie dzielnie ...wiec w miare staram sie o niego dbac.

 

Moze nie calkiem Zymoled bo w sumie tylko Titanium poszlo ...no ale jest ;).

 

-mycie Poorboys super slick&suds

-glinka meguiars

-1 miesiac wczesniej byla drobna korekta lakieru Menzerna RD 3.02 jednak byla ona naprawde "drobna" i raczej tylko czesciowo zamaskowala rysy

-Lusso Revitalizing Cream czesciowo + czesciowo AG SRP, nakladane rotacja Flex'a, gabka czarna ABW wafel

-Zymol Titanium nalozony dlonmi

-dywaniki w kabinie Chemical Guys silk shine dressing + opony takze (na zdjeciach jeszcze nie).

 

Sorry za slabe zdjecia, wogole nie oddaja efektu ;/. Niestety na dworze bylo juz zupelnie ciemno jak skonczylem .

 

tn1j.jpg

tn2z.jpg

tn3d.jpg

tn4c.jpg

tn5jj.jpg

tn6j.jpg

tn7b.jpg

tn8v.jpg

tn9z.jpg

tn10t.jpg

img0258q.jpg

 

pozdro

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam że kiedyś był tutaj temat czy 126p się nadaje do detailingu, jak widać tak ;)

 

Jednak jego lakier jest zupelnie inny jak lakier wspolczesnych samochodow. Jest bardzo twardy, kiedys chcialem z maski usunac 100% rys i mi sie nie udalo, jechalem pol maski chyba z 30minut FC+ na twardym padzie i mimo to mnostwo rys zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam że kiedyś był tutaj temat czy 126p się nadaje do detailingu, jak widać tak ;)

 

Jednak jego lakier jest zupelnie inny jak lakier wspolczesnych samochodow. Jest bardzo twardy, kiedys chcialem z maski usunac 100% rys i mi sie nie udalo, jechalem pol maski chyba z 30minut FC+ na twardym padzie i mimo to mnostwo rys zostalo.

 

Znam ten temat co do lakieru w 126p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boskie :) Maluch + zymol = R e s p e c t . Choć popełniłeś pewne faux pas...obecnie wosków zymola nie nakłada się już dłońmi. Stosuje się pupy niemowlaków, są dużo bardziej delikatne od szorstkich dłoni. Zastosowanie niemowlęcego pośladka znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowań, co w przypadku powyższej ferrarki ma znaczenie fundamentalne.

 

Efekt pierwsza klasa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

:lol::D No to Tomek pojechałeś, wielu ludzi faktycznie "smarowało lakier niemowlakami" ale chyba nikt nie miał odwagi powiedzieć o tym publicznie (na DW pojawiało się enigmatyczne Z*+B*B*) w czasach, gdy trzeba zawiązywać sobie oczy opaską podczas mycia własnego dziecka co by nie zostać oskarżonym o molestowanie, pedofilie itd.

 

piotres Gratulacje :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście piękne auto, które już powoli staje się oldtimerem, w takim stanie jak ty je masz

 

...jednak na zdjęciach, wydaje mi się, ze jest dość sporo swirlsow, jeśli masz rotacje to przydała by się korekcja, efekt na zdjęciu całego auta bardzo ładny, ale wierze, ze mógłby być lepszy gdyby usunąć te swirlsy

 

życzę utrzymywania tego autka w takim stanie jak na zdjęciach, niewiele już takich jeździ,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na twardy lakier. Przystosowany do mycia szczotkami do zamiatania. :D Trzeba sięgnąć po środki z wypełniaczami...

 

Aż się łza w oku kręci. Ja jeździłem szerszeniem z '76 r! Ten Twój to wypas. :) Pięknie zadbany! :good: BMK'a patrzy z zazdrością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem ten sam problem i nic nie dawało rady g3 3m i inne wynalazki nic nie dały, papier wody coś tam ruszył ale potem i tak był problem z wyprowadzeniem tych zmatowień nie mówię że nie jest to możliwe ale przy oryginalnym lakierze jest to na prawdę trudne

ale połysku nabrał

P1000839.JPG

P1000854.JPG

 

a tak na marginesie dzisiejsza wiedza + tamta technologia = idealna bez hologramów i swirlsów powłoka lakiernicza :D (taki sceniczny joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem ten sam problem i nic nie dawało rady g3 3m i inne wynalazki nic nie dały, papier wody coś tam ruszył ale potem i tak był problem z wyprowadzeniem tych zmatowień nie mówię że nie jest to możliwe ale przy oryginalnym lakierze jest to na prawdę trudne

 

Swiete slowa kolego, zgadzam sie w 100% (tez mam ori lakier na malcu) ! Robilem na masce probe papierem 2500 jakims japonskim (to Megs niby) i rysy zeszly ale potem tych sladow po papierze znowu nie szlo wogole usunac ...ten lakier jest POTWORNIE TWARDY ! Takze juz wole efekt po samym FC+ i Menzie.

 

Takze ...malec jako "szkola" przed polerowaniem wspolczesnych aut sie zdecydowanie NIE NADAJE :!: .

 

[ Dodano: 22 Listopad 2010, 20:19 ]

co do nakladania dlonmi to Kamil masz racje - na miekkim lakierze bym sie bal (tez nie mam zbyt miekkiej skory). i na miekkim lakierze bede uzywal aplikatora do zymola. ale na maluchu moglem sie pobawic ;).

 

[ Dodano: 22 Listopad 2010, 20:50 ]

A jak kropelkuje to Titanium ...szok ... :shock: Colli 476 czy Lusso Oro nie dorastaja mu w tej kategorii do piet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.