Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

- mały do torebki

- lekki

- najlepszy w swojej klasie

- min 5Mpix

 

do torebki na bankiet czy do torebki na co dzien? ; )

 

Canon PowerShot S95

Canon PowerShot S100

Nikon Coolpix P300

Fujifilm X10 (x100 bylby nie w pelni wykorzystany jako 'torebkowy')

Olympus XZ-1

Panasonic Lumix DMC-LX5 (taka budzetowa Leica)

 

dwa ostatnie maja niewielkie obiektywy-placki ale trzeba duzo sprytu zeby je urwac

kazdy z ww aparatow ma duzo wyzsze IQ od 'maupek' Point & Shot,

rowniez kazdy z nich ma swoje wady i zalety (rodzaj matrycy, jasnosc obiektywow, zakres zoom etc etc)

 

na stronie http://www.dpreview.com/ znajdziesz potrzebne informacje wraz z opiniami userow i samplami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się, wiele zalezy od foografa ale dobry sprzet moze tylko pomoc a napewno nie zaszkodzi. To moja pierwsza lustrzanka i nie ukrywam ze narazie ucze sie ja obslugiwac.

Ale na tym chyba to wszystko polega. Nie problem jest kupic aparat ustawic na automat i zrobic zdjecie. Fajnie samemu sobie wszystko poustawiac i miec wplyw na efekt koncowy choc na poczatku zajmuje to sporo czasu, trzeba duzo probowac i nie zawsze wychodzi ale jaka satysfakcja :) mi sie to podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz w trybach manualnych ? hmm krytukujesz tryb auto - zaraz Ci udowodnię ,że i tak robisz zdjęcia w trybie auto ;) - parametry ekspozycji dobierasz na oko masz taką wprawę , czy chodzisz z osobnym światłomierzem ? :) no właśnie pewnie sugerujesz się tym co mówi światłomierz aparatu i ustawiasz pod niego parametry manewrując przysłoną lub czasem tak aby pozostać EV na 0 , aparat w trybie auto robi dokładnie to samo , w trybie auto również możesz zmieniać parametry przysłony i czasu naświetlania .

 

Nie chcę tutaj nikogo urażać czy prowokować, chcę tylko przedstawić faktyczny stan.

 

 

edit:

Preselekcja czasu i przysłony to taki tryb "auto" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.