Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

najlepsza rada to pstrykać, pstrykać i pstrykać................
I tu się z Tobą zgadzam, próbować jeszcze różnych ustawień /czas, przysłona, czułość ISO/.

Aparat zrobił pomiar światła z tego jasnego pomieszczenia za felgą /biel/.

 

[ Dodano: 29 Październik 2011, 18:46 ]

Wiem szumi.
Można od szumieć... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem zdjęcia tutaj są które mi się podobają.

Może zaczne też coś tam pstrykać.

Aparacik Sony alfa 350

Mam pytanko jaki polecacie program w polskiej wersji język. ? żeby można też było tworzyć zdjęcia aut w ruchu, bo fajnie to wygląda.

i zdjęcia, że tak się wyraże dziurawej maski, że widać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photoshop wystarczy
Wystarczy i jest jeden z najlepszych programów, ma jedną wadę nie jest darmowy i czy go ogarniesz :o Wcześniej już polecałem prostsze no i darmowe programy, które znajdziesz w internecie. Poszukaj Fhoto Scape, Paint.NET, GIMP, FastStone Image... na początek wystarczą... :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wielkości wygląda w miarę okej, ale z tego co pamiętam to tam ostrość była "taka se" :P, poza tym kilka flar. Teraz jestem bogatszy o kilka lat pstrykania i kilka obiektywów, także wybiorę się tam z 70-200 i może coś fajniejszego ustrzelę.

 

Co do softu to warto wspomnieć o Adobe Lightroom, czyli Photoshop'owi z innym interfejsem i funkcjami tylko pod fotografię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photoshop wystarczy
Wystarczy i jest jeden z najlepszych programów, ma jedną wadę nie jest darmowy i czy go ogarniesz :o Wcześniej już polecałem prostsze no i darmowe programy, które znajdziesz w internecie. Poszukaj Fhoto Scape, Paint.NET, GIMP, FastStone Image... na początek wystarczą... :good:

 

GIMP ma bardzo zbliżoną do photoshopa użyteczność i też można nim robić cuda. Ciekawa sprawa jest z serwisem PIXLR.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie do "fotografowych wyjadaczy". poszukuję aparatu, zwykłego kompakta, którym mógłbym w pomieszczeniach zrobić zdjęcia o jak najszerszym kącie. niestety nie znam się za bardzo na fotografii ale ten parametr jest dla mnie ważny. Wiem że mogę kupić lustro i obiektyw szerokokątny.... ale ja potrzebuje zwykłego kompakta za rozsądne pieniądze. mozecie cos doradzic?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieśmiało pozwolę sobie zadać pytanie. Też chcę kupić aparat, jednak nie ma mowy o wydaniu pieniędzy rzędu 1000-2000zł. Z racji, że zbiłem wyświetlacz w starym, archaicznym Samsungu A40, chciałbym kupić jakiś dobry aparat w cenie ok. 200-300zł. Polećcie coś najrozsądniejszego w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-300 ciężko, napewno zapomnij o nowym sprzęcie.. wszystko nowe do 300 zł to gó... zabaweczki, niektóre nowe telefony lepiej sobie radzą ...

 

Za takie pieniądze szukaj Canona s3is , obrotowy lcd, optyczna stabilizacja, usm... no i co najważniejsze- tryb manual dzięki czemu będziesz miał pełną kontrole nad aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chciałbym kupić jakiś dobry aparat w cenie ok. 200-300zł. Polećcie coś najrozsądniejszego w tych pieniądzach.

 

Jeśli bierzesz pod uwagę także aparaty używane a priorytetem jest dla ciebie jakość zdjęć to z czystym sumieniem mogę polecić Canon PowerShot A610. Wiem, że nie jest to najnowsza konstrukcja, ale matryca zastosowana w tym kompakcie jest jedną z największych (1/1.8 cala - co przedkłada się bezpośrednio na jakość zdjęć), umieszczaną w aparatach marki Canon klasy kompakt. Zauważ, że dzisijsze kompakty w cenie 1000zł i w górę mają matryce 1/2.3 cala co praktycznie wiąże się z zapisem mniejszej ilość informacji. Parametry jak piksele, zomm cyfrowy to nic innego jak sztuczki marketingowe, gdyż nie jest to nic innego jak tylko sztuczne wyciąganie jakości zdjęcia obróbką programową aparatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.