Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Axwell, A po co te czarne ramki, wyglądają jak klepsydra /tak mi się kojarzy/,
pewnie właścicielowi się tak podoba..

 

Też tak uważam, ostrość i światło leży całkowicie...

mniemam ze od samego początku byliście mistrzami fotografii. Szacun.

 

i co to zmieni :D

pewnie usatysfakcjonuje właściciela..

 

sam sobie opowiadasz... nim coś pokażesz to dopracuj, sam N to nie wszystko...

_________________

no tak.. wszystkie prace zamieszczone w temacie są genialne, lub choćby dobre..

 

Wiem ze sam N to nie wszystko, każdy uczy się na błędach a jeżeli takowe występują to chyba fajnie by było podpowiedzieć co mozna zmienić..

 

ale wiem ze lepiej mogło by być :D

 

poza tym nie są to zdjęcia na wystawę a do własnej kolekcji. nie mają retuszu ( co widzę w pełnej okazałości w tym temacie... ) Zapodajcie oryginałami to sobie popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Axwell

Przyjmij krytykę na klate i jedz dalej z fotami :) A co do chwalenia sie oryginalami z puchy to niestety ale liczy sie efekt koncowy a nie to co wychodzi bez obróbki.

Chcesz bez obróbki sie bawic, to analoga proponuje kupic na klisze i b & w wywoływać w ciemni. Trzeba docenic i korzystac z dobrodziejstw fotografii cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie właścicielowi się tak podoba..
Ale udostępniasz na ogólno dostępnym forum, a to zobowiązuje.
mniemam ze od samego początku byliście mistrzami fotografii. Szacun.

Fotografuję od ponad 40 lat i jeszcze nie zrobiłem zdjęcia życia' date=' wszystko przed nami...
no tak.. wszystkie prace zamieszczone w temacie są genialne, lub choćby dobre..
dobre to może, genialnego zdjęcia nie widziałem. ;)
Wiem ze sam N to nie wszystko' date=' każdy uczy się na błędach a jeżeli takowe występują to chyba fajnie by było podpowiedzieć co mozna zmienić..

 

ale wiem ze lepiej mogło by być[/quote'] I to czynimy, podpowiadamy Ci, sam spójrz jeszcze raz na te foty i szukaj błędów a na pewno sam je też dostrzeżesz. Wrzuć je na forum N, a suchej nitki na tych fotach nie zostawią.

poza tym nie są to zdjęcia na wystawę a do własnej kolekcji. nie mają retuszu ( co widzę w pełnej okazałości w tym temacie... ) Zapodajcie oryginałami to sobie popatrzę.
Nie musisz tego robić od razu w PS, ale są darmowe dobre programy, z których też często korzystam, a zobaczysz co można osiągnąć. Poszukaj Fhoto Scape, Paint.NET, GIMP, kiedyś siedziało się w ciemni, dziś w PS... Bez tego to tak jakbyś jadł ziemniaki nie gotowane... sraczka murowana ;)

Nie na wystawę, a do własnej kolekcji, to po co pokazujesz? I nie zrozum mnie źle. Tylko dobra rada...Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehee przyjąłem na klate. ale nie widziałem wpisu o wrzucaniu zdjęć po przeróbce...

 

[ Dodano: 25 Październik 2011, 16:36 ]

Fotografuję od ponad 40 lat i jeszcze nie zrobiłem zdjęcia życia, wszystko przed nami...
nie pytam co przed Wami a co za Wami :kox:

 

tak racja... znalazłęm tematy podane na poczatku, poczytam. a na razie zdjęcia idą precz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podane na poczatku, poczytam. a na razie zdjęcia idą precz
A potem na pokaż, na pewno będą ciekawsze, jestem tego pewny.

Ja się teraz uczę kosmetyki auta, 2 lata temu zacząłem jeździć na nartach, a na wiosnę będę się uczył jazdy na motorze, robił PJ "A" bo coś mnie wzięło na motor... Na naukę nigdy nie jest za późno... :D

Trafiłem coś takiego śliczny:

IMGP4968_hf.jpg

 

[ Dodano: 25 Październik 2011, 17:02 ]

I takiego

IMGP4919_hf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniemam ze od samego początku byliście mistrzami fotografii. Szacun.

 

moja uwaga dot. jakosci zdjec naprawde nie byla zlosliwa, chcialem po prostu zwrocic Twoja uwage

ze fotki nie sa dobre, skoro je zamiesciles na forum, myslales pewnie inaczej

jesli chcesz robic poprawne zdjecia warto o tym cos poczytac, tak jak czytasz np. porady dotyczace auto detailingu ; )

warto tez popatrzec jak pracuja mistrzowie fotografii, jakich technik i srodkow uzywaja a nie tylko

skupiac sie na produkcie finalnym - fotogramie

wiele osob robiacych zdjecia uwaza ze filtry lub efekty Photoshopa zblizy je do idealu, ja mysle ze bez

dobrego zdjecia niewiele mozna zdzialac, a zdjecie to nie 'puszka i szklo' tylko czlowiek ktory wyzwala migawke... ufff ; )

 

karnataka.jpg

 

moja fotka z technicznego punktu widzenia do d**y ; ) robiona zza szyby jadacego auta, szyba zakurzona

calodzienna jazda, brak mozliwosci ustawienia parametrow zdjecia... ale fotka i tak ma klimat : )

 

pozdrawiam

 

BTW w niedziele bylem z kims na lodowisku w hali i robilem zdjecia, wstydze sie ich, skasowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że Axwell wrzucił tu jakieś foty, a potem je usunął :thumbdown: , Wy sobie podyskutowaliście a kolejni czytający tracą tylko czas patrząc na ostatnie posty bo nie wiedzą o czym mowa właśnie przez późniejszą edycję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięuję za zrozumienie. mam piękne zdjęcia z ciepłym światłem przed zachodem słońca w pieknej scenerii jury krakowsko częstochowskiej, modelka z brzuszkiem 7miesiąca. Nocne zdjęcia faktycznie robione na "oko" sterując czasem i światłem. wszystko jeszcze przede mną.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

karnataka.jpg

 

moja fotka z technicznego punktu widzenia do d**y ; ) robiona zza szyby jadacego auta, szyba zakurzona

calodzienna jazda, brak mozliwosci ustawienia parametrow zdjecia... ale fotka i tak ma klimat : )

 

Klimat ma, jak najbardziej... ale dosłownie minuta w PS, i zawsze jakiś plus do prezencji

 

karnataka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się znowu rozkręcił, wiec wstawię kilka z Cult Style 2011 , wszystko czyste nabłyszczone ! co niektórzy to nawet opony od strony bieżnika smarowali :evil:

 

Brakowało mi tam tylko jakiegoś stoiska z kosmetykami... no chociażby takiego Meguiarsa!

 

 

img5687hd.jpg

 

img5974y.jpg

 

img5983k.jpg

 

img5760d.jpg

 

img5688o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat ma, jak najbardziej... ale dosłownie minuta w PS, i zawsze jakiś plus do prezencji

 

Rise and Shine, dzieki za transformacje, wczesniej tez probowalem ale realia sa tam takie ze jest palace slonce,

cala scenografia pokryta szarym pylem, soczyste zielenie dopiero kiedy zaczyna sie pora monsunow

pozostaje przy swoim twierdzeniu ze zdjecie trzeba zrobic dobrze, uzycie PS to czesto tylko pudrowanie syfa ; )

chyba ze ktos robi w formacie RAW, wtedy mozliwosci sa prawie nieograniczone

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell o ile zdjęcia z ciemności Rubina są po prostu słabe o tyle zdjęcia z Emilką gniotą pałe. Bardzo dobre pstryki ;) Przynajmniej te co na FB widziałem :P

 

Tak sobie oglądam te zdjęcia, że aż znowu mnie bierze na focenie. Z drugiej strony, nie chce nawet mysleć o moim super szumiącym aparacie :/

 

Dobra wrzucę, bo kilka fajniejszych fot się znajdzie. Chociaż nie jestem pewien czy ja robiłem tę fotę :mrgreen: na pewno kumpla Nikonem ;)

audi4r.jpg

jarek1.jpg

jarek2u.jpg

jarek4.jpg

 

Wiem szumi. Ale do detailingu starcza :D Szkiełko ma aparat bardzo dobre, ale ta matryca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell o ile zdjęcia z ciemności Rubina są po prostu słabe o tyle zdjęcia z Emilką gniotą pałe. Bardzo dobre pstryki ;) Przynajmniej te co na FB widziałem
to ze ciemny brabus szału nie robi, wiem, bo naprawdę trzeba się przyłożyć do nocnego pstryka. Co do Zdjęc na FB, ciepłe słoneczne oświetlenie i fantastyczna Modelka.

Dziękuje za te słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.