Skocz do zawartości

Czym wyczyscic skore pod Zymol Treat ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Czym wyczyscic skore przed aplikacja Zymol Treat ?

 

Nie starczy mi juz kasy na cleaner do skory Zymola ;).

 

Cos tanszego poradzcie.

 

Poki co myslalem o : http://allegro.pl/mydlo-szare-bialy-jel ... 71321.html

 

Dobry wybor ? :)

 

pozdr.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciężka sprawa. możesz zawsze wybrać tańszy leather conditioner, również bardzo dobry, zwłaszcza jeśli nie masz skór anilinowych.

mydło nie jest masakrą, ale znam wiele lepszych pomysłów;)

może coś z race glaze? albo chemical guy's? bardzo dobry jest zestaw Sonus, ale jak sama nazwa wskazuje, jest to zestaw, więc wtedy bez sensu będzie kupowanie treat'a czy leather conditionera. bardzo fajny jest też zestaw Colourlock, ale też zawiera środek zabezpieczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Versiegelung powinien być nakładany na farbę, lub top coat. Wax-master dobrze zauważyłeś, że środek to jakby dodatkowe wykończenie. Natomiast, aby się dobrze trzymał top coatu, czy farby nie powinno być żadnej dodatkowej warstwy.

 

Odżywkę nakładamy juz po wyschnięciu versiegelungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale krótkie sprostowanie ;)

 

Odżywkę nakładamy juz po wyschnięciu versiegelungu.

To jest jasne bo nawet na opakowaniu jest tak napisane ;)

 

Po prostu wziąłem ten proces na chłopski rozum czyli odżywka odżywia skórę czyli to co jest pod farbą a versiegelung utrwala farbę czyli to co jest na wierzchu. Więc logicznie myśląc najpierw odżywiam środek a dopiero później wierzch. A czy versiegelung tworzy jakąś tam barierę/powłokę która nie będzie przeszkodą na prawidłowe wchłonięcie się odżywki?

Oczywiście nie podważam tu żadnej fachowej wiedzy ale snuję po prostu własne teorie, które w moim przypadku się sprawdzają 8-)

 

A podsumowując: czyli nie ma większego sensu kłaść odżywki i versiegelung jednocześnie jeśli nie przeprowadzaliśmy fachowej renowacji typu malowanie itp. pozostając tylko przy zwykłym czyszczeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Po prostu wziąłem ten proces na chłopski rozum czyli odżywka odżywia skórę czyli to co jest pod farbą a versiegelung utrwala farbę czyli to co jest na wierzchu. Więc logicznie myśląc najpierw odżywiam środek a dopiero później wierzch.

 

Można tak zrobić, ale zgodnie ze sztuką musiał byś po nałożeniu odżywki wyczyścić z niej powierzchnie skóry przed nałożeniem versiegelungu. To bardzo ważne, bo inaczej będzie zmniejszona przyczepność środka i szybko go wytrzesz. Przy zamkniętej powierzchniowo skórze, nie ma szans, aby wchłonęła się cała. Idąc takim tokiem rozumowania, powinieneś aplikować odżywkę, od wewnętrznej strony lica, gdzie skóra wchłania doskonale, wręcz pije niesamowite ilości. :)

 

A czy versiegelung tworzy jakąś tam barierę/powłokę która nie będzie przeszkodą na prawidłowe wchłonięcie się odżywki?

 

Versiegelung nie jest przeszkodą. Takie było założenie, aby nie ograniczał przepustowości pary wodnej. Ma bardzo duże cząsteczki. Skóra jest zamknięta przez warstwę farby i lakieru wykończeniowego.

 

A podsumowując: czyli nie ma większego sensu kłaść odżywki i versiegelung jednocześnie jeśli nie przeprowadzaliśmy fachowej renowacji typu malowanie itp. pozostając tylko przy zwykłym czyszczeniu??

 

Zakładając, że auto jest regularnie pielęgnowane i użytkowane standardowo: raz w roku versiegelung, w międzyczasie standardowe środki konserwujące. Po renowacji, usuwaniu plam mocnymi środkami zawsze najpierw versiegelung. Jeśli po czyszczeniu farba na szmatce, wychodzą odbarwienia - versiegelung + informacja dla klienta, ze skończył się lakier wykończeniowy i może zastanawiać się nad renowacją.

 

Standardowymi środkami konserwującymi działasz powierzchniowo. Różnicy nie zauważysz, do puki nie weźmiesz się za całkowicie przesuszoną skórę, aż sztywną, taką która ma kilkadziesiąt lat. Wtedy dokładnie widać co można osiągnąć działając powierzchniowo na zamkniętej skórze gładkiej.

 

Jeśli klient, przyjedzie mocno zaniedbanym autem, z przesuszoną skórą, oldtimerem i chcesz ja z powrotem natłuścić, to zdejmujesz skórę z siedzeń i natłuszczasz od spodu specjalnym tłuszczem ze składnikami zmiękczającymi, ewentualnie ściągasz top coat, otwierasz powierzchnie papierem ściernym i aplikujesz tłuszcz od góry. Następnie odtłuszczasz dofarbowujesz i z powrotem nakładasz lakier wykończeniowy. I skóra ma zrobione gruntowne "dobrze" na kolejne 10-15 lat :) Taka operacja trwa dobre kilka dni.

 

Dlatego ja nadal twierdzę, że dla klientów najważniejsza, jest ochrona przed wycieraniem farby w newralgicznych punktach i dodatkowa warstwa zapobiegająca wżeraniu się przebarwień. Natłuszczamy na warsztacie kilkudziesięcioletnie oldtimery, a farbujemy boczki 3 letnich limuzyn z niedużym wcale przebiegiem...

 

Się rozpisałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo produkty Gliptone (cleaner i conditioner). Skoro masz juz treat'a dokup cleanera i tyle. Koszt okolo 30zl wiec bez krzywdy...

 

Dzięki za dobre słowo. Rzeczywiście działają :)

 

Jednak nie sprzedamy kosmetyków do mixowania z innymi. Nasi dealerzy także mają zakaz. Można dokupić osobno kosmetyki wyłącznie pod warunkiem, że już masz Gliptone, używasz i po prostu któryś produkt wcześniej się skończył.

 

To jest podyktowane wyłącznie dobrem klienta. Skóra jest materiałem chłonnym, organicznym. Nigdy nie wiadomo czy nie wystąpi reakcja na jakieś składniki produktów różnych firm.

 

Poczekaj, uzbieraj kasę i dokup cleanera od Zymola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo produkty Gliptone (cleaner i conditioner). Skoro masz juz treat'a dokup cleanera i tyle. Koszt okolo 30zl wiec bez krzywdy...

 

Dzięki za dobre słowo. Rzeczywiście działają :)

 

Jednak nie sprzedamy kosmetyków do mixowania z innymi. Nasi dealerzy także mają zakaz. Można dokupić osobno kosmetyki wyłącznie pod warunkiem, że już masz Gliptone, używasz i po prostu któryś produkt wcześniej się skończył.

 

To jest podyktowane wyłącznie dobrem klienta. Skóra jest materiałem chłonnym, organicznym. Nigdy nie wiadomo czy nie wystąpi reakcja na jakieś składniki produktów różnych firm.

 

Poczekaj, uzbieraj kasę i dokup cleanera od Zymola.

 

W sumie dobry argument tylko tak z ciekawosci zapytam czy to tylko w Polsce takie zasady? W UK bez problemu mozna kupic tylko jeden z gamy kosmetykow.

 

A swoja droga to tak jak mowilem super jakosc produktow. Bardzo polecam. No it ten zapach po kuracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo produkty Gliptone (cleaner i conditioner). Skoro masz juz treat'a dokup cleanera i tyle. Koszt okolo 30zl wiec bez krzywdy...

Jednak nie sprzedamy kosmetyków do mixowania z innymi. Nasi dealerzy także mają zakaz. Można dokupić osobno kosmetyki wyłącznie pod warunkiem, że już masz Gliptone, używasz i po prostu któryś produkt wcześniej się skończył.

 

To jest podyktowane wyłącznie dobrem klienta. Skóra jest materiałem chłonnym, organicznym. Nigdy nie wiadomo czy nie wystąpi reakcja na jakieś składniki produktów różnych firm.

 

W sumie dobry argument tylko tak z ciekawosci zapytam czy to tylko w Polsce takie zasady? W UK bez problemu mozna kupic tylko jeden z gamy kosmetykow.

 

A swoja droga to tak jak mowilem super jakosc produktow. Bardzo polecam. No it ten zapach po kuracji...

 

Na zachodzie mają większą świadomość. U nas powoli się buduje. Pomagamy w tym.

Większość kosmetyków jest stworzona syntetycznie. Gliptone bazuje na składnikach naturalnych. Np. ten zestaw http://zadbane-auto.pl/sklep/kosmetyki- ... 12-i-gt11/ zawiera sporo gliceryny używanej przy garbowaniu skóry, więc wspaniale zmiękcza sztywną tapicerkę.

Połączenie z produktami wykonanymi w innej technologii jest kiepskim pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.