Skocz do zawartości

Kropelkowanie - zdjęcia i filmy forumowiczów


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny "urban legend" się rodzi: ironx+prickbort+glinka i pyk: wosk :D . Co z tego, że "OL" siedzi na lakierze? Przecież od tego jest, żeby zabezpieczać... Ale co... zabezpieczać? Utleniony lakier? Ojj Panowie :?. Chyba Was blask oślepił, woda z krpelkowania uderzyła do głowy, a HDC w gardle stanęło :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, powiedz w takim razie, co z obecnym wyglądem/kropelkowaniem/zrzucaniem wody jest nie tak ?

 

Mogłem napisać że na HDC, do tego wygrzewany pierdziliard razy, a wszyscy by klaskali, że HDC podbił pięknie blask, a Carbon dwa razy kładziony na grubo i wygrzewany - jednak robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, taki stary wyga (jeśli chodzi o kosmetologię), a nie wie w czym rzecz? :) Wosk zabezpiecza lakier bezbarwny przed czynnikami zewnętrznymi, wygładza lakier (czytaj wypełnia rysy, nabłyszcza)- stąd wrażenie dobrego look-u, a efektami ubocznymi jego obecności jest np. kropelkowanie (beading+sheeting), śliskość, widoczny kurz etc. Ty masz nieskatowany lakier, więc wydaje Ci się, że taki HDC, który w tym konkretnym przypadku nie daje nic do look-u czy nie zmienia trwałości wosku, jest niepotrzebny. A to błąd! Glinką, tarem, czy ironem nie usuniesz wszystkich naleciałości, niewidocznych drobnych wad lakieru ukrytych w jego mikroskopijnych porach, które w ten sposób konserwujesz woskiem. Oczywiście wszystko się ładnie trzyma (bo wosk ma się czego złapać), ale syf pod woskiem na pewno jakiś jest- tego problemu nie da rady ominąć bez cleaner-a. Robisz, co chcesz z lakierem, eksperymentujesz, i tak za jakiś czas użyjesz jakiegoś cleaner-a i syf usuniesz (nie odczujesz wad, jakie niesie nieużywanie cleaner-a)- Twoja sprawa. Ale to jest Internet, ktoś to przeczyta i będzie naśladował, że wystarczy glinka, ironx, i tar i lakier jest przygotowany do zabezpieczenia, a wcale tak nie jest... w każdym przypadku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tukolarz, ja myślę że tajemnica tkwi w jakiejś kosmicznej technologii natrysku lakieru, opracowanej przez koncern VW :o

Oni na pewno mieszają lakier z cleanerem i taką mieszanką opryskują samochód. Po wygrzaniu, na lakierze wiąże się cleaner i wytwarza niewidzialną zewnętrzną warstwę, niczym kwarc. Dzięki temu zabiegowi geno, nie musi już używać cleanera przed woskowaniem a bród sam odpada od auta i same bezdotyki mu wystarczają. Jest to tym bardziej przydatne, jeśli weźmiemy poprawkę na jego dojazd do domu :( . Strasznie mu tego zazdroszczę :/ . Ja właściwie nie zjeżdżam z asfaltu a auto po tygodniu jest tak uwalone że bez rękawicy nie mam co do niego podchodzić :thumbdown:

Dodatkową zaletą takiego systemu jest to że auto nie myte "ręcznie", się nie rysuje i nie utlenia a dzięki temu wracamy do początku mojego wywodu :oops:

 

Kurcze, trzeba będzie chyba jednak się przekonać do tego Vaga :dontknow:

 

geno - peace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slogany z IPĄ nie są podobne ? Ja jestem raczej przychylny własnym testom, a nie pisaniu, powielaniu, czytaniu i robieniu tego samego :)

 

Mówię o efekcie "dla oka", nie zagłębiając się w te wszystkie "ważne" szczegóły ;)

 

Tutaj nie chciało mi się bawić w maszynę i cleaner, pomyślałem, że zobaczymy jak to jest bez. Jak widać po miesiącu nie ma różnicy w kroplach/zrzucaniu wody.

 

Tomek, dokładnie ! Od początku ( nawet pod okiem WWL ) HDC NIGDY nie zasychało, nie zostawało, spokojnie i ręcznie i maszynowo dało się wypracować bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeszcze mały szczegół dlaczego też jednym leży miesiącami,a innym znika dość szybko ;)

Zaczyna się na G,a kończy na Ż ;)

 

Jakby ktoś nie mógł dojść ocb,to chodzi o garaż :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.