Skocz do zawartości

Kropelkowanie - zdjęcia i filmy forumowiczów


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master

michałoś, Griffe, To nie tak.

to każdy teraz próbuje mieszać

No właśnie. Tu masz rację - DOSŁOWNIE :D . Co prawda nie wiem czy każdy, ale ja podjąłem tą zabawę.

Ponieważ to co leży pod kropelkami, to moje 'homemade', to trochę głupio było mi napisać, co to jest :oops: .

Także wybaczcie, że nie napisałem od razu po to by się bawić w kotka i myszkę, bo absolutnie nie było to moją intencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
no i nadal nie napisałeś co to ...

Napisałem przecież, że to mój własny wosk ('homemade'). Jakiejś konkretnej nazwy oczywiście nie ma i jest to jedna z bardzo wielu wersji. W skrócie, jest to naturalny twardy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16, hehe dobre z tym zniczem :P Przecież można bez problemu kupic na allegro płatki carnauby i samemu się pobawić w robienie wosku. Na necie można znaleźć proporcje i potrzebne składniki.Drogą prób i błędów można zrobić całkiem fajne smarowidło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z tym mieszaniem, dajmy konkrety:

 

Poniżej up z bezpośredniego porównania Zymoli. Patrząc od lewej: Carbon/Glasur/Concours:

 

Jeszcze 2 tygodnie i będą trzy miesiące jak nocują pod chmurką, przebieg tygodniowy 500-600km:

 

 

Dwa czynniki, które spowodowały zauważalne pogorszenie odpychania wody.

1. Lakier nałapał sporo syfu z trasy i pomalutku przypomina papier ścierny.

2. Woda - zwykła kranówa, do tej pory zawsze polewałem wodą z osmozy a to duża różnica.

 

Jak na chwilę obecną, to Concours i Glasur bardzo blisko...Carbon troszeczkę osłabł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myslalem nad takim "mieszaniem" nawet zaopatrzylem sie w skladniki, ale jakos wolna chwila na to sie nie znalazla.

Moim zdaniem nalezy sie tym chwalic jak najbardziej a nie "ukrywac".

Rozumiem, ze zalozysz w odpowiednim dziale jeszcze dzis watek na ten temat, opiszesz i pokazesz fotki. Kibicuje juz temu "mieszaniu" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus SFX-4 Paint Sealant kładziony na dedykowany cleaner. Smarowany w 24*c na plusie, poczekane zgodnie z zaleceniem producenta 15 przed starciem, następnie wygrzewanie każdego panelu po 3h. Efekt po 4 dniach od aplikacji :dontknow: : Na plus ładne podbicie ziarenka, dobre odpychanie wody ;)

sam1171zf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miesiac po aplikacji, zeby nie bylo ze mieszam nie podajac nazwy produktu, ale jej nie znam, noname do testow, podobno ceramika siakas. Na filmie auto tylko po snow foam. Juz pare razy dostalo prochem i narazie jest zaskakujaco dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.