Skocz do zawartości

czarna felga


Gość game

Rekomendowane odpowiedzi

z racji ostatniej wizyty na zaprzyjaźnionej myjni ręcznej (chwilowy brak czasu na umycie auta własnymi rękoma) na obręcze "poszła" zbyt mocna moim zdaniem chemia w płynie, aplikowana sprayem, która zareagowała w dość dziwny sposób. mianowicie felgi pokryły się delikatną warstwą matowego nalotu :shock: . przetarcie benzyną ekstrakcyjną pozwoliło przywrócić ich naturalny wygląd. I tu nasuwa się pytanie: czy istnieje dedykowany środek do felg czarnego koloru (i do końca nie jestem pewien czy to stop malowany czy też w swojej strukturze czarny?), którym będę je pielęgnował?

dotychczasowo w poprzednich autach były to alu koła w typowym kolorze, jednak w obecnym aucie tu mam pewne obawy. foto kół -->

 

http://img832.imageshack.us/i/dsc02121.jpg/

 

nie mam lepszej fotki. jeżeli powielam pytanie proszę o usunięcie topicu lub link do podpowiedzi

dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

game, to Twoje auto ? Oryginalny RS ? :shock: Auto marzeń odkąd pamiętam, do dziś na biurko stoi model w takim kolorze 8-)

 

 

Wracając do tematu, możesz spokojnie używać takich samych środków jak do tradycyjnych kolorów, tylko z racji koloru trzeba pamiętać o bardzo dokładnym spłukaniu i osuszeniu, bo odrazu wyjdą jakieś naloty. Plus jeszcze jakieś zabezpieczenie na felgi, i pielęgnacja będzie dużo prostsza i przyjemniejsza.

 

Myjnie z reguły używają bardzo agresywnej chemii, i o ile na srebrnych kołach takie naloty nie są widoczne na pierwszy rzut oka, to na czarnych kołach od razu wszystko widać.

 

Ze swojej strony mogę polecić Nielsena Non-Acidic Aluminium Cleaner, bardzo dobrze działa i jest ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Żeby nie zakładać nowego tematu podłączę się tutaj - również mam czarne felgi z tym, że lakierowane proszkowo. Pierwotnie były srebrne. Jak o nie odpowiednio dbać? Również mogę używać takich środków co do normalnych felg? Nie chcę naruszyć tego lakieru dlatego pytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

game, to Twoje auto ? Oryginalny RS ? :shock: Auto marzeń odkąd pamiętam, do dziś na biurko stoi model w takim kolorze 8-)

 

 

Wracając do tematu, możesz spokojnie używać takich samych środków jak do tradycyjnych kolorów, tylko z racji koloru trzeba pamiętać o bardzo dokładnym spłukaniu i osuszeniu, bo odrazu wyjdą jakieś naloty. Plus jeszcze jakieś zabezpieczenie na felgi, i pielęgnacja będzie dużo prostsza i przyjemniejsza.

 

Myjnie z reguły używają bardzo agresywnej chemii, i o ile na srebrnych kołach takie naloty nie są widoczne na pierwszy rzut oka, to na czarnych kołach od razu wszystko widać.

 

Ze swojej strony mogę polecić Nielsena Non-Acidic Aluminium Cleaner, bardzo dobrze działa i jest ekonomiczny.

 

dzięki Evo za pomoc. a tak idąc OT tak to moje auto. żeby nie rozpisywać się na szanownym forum proszę dla ciebie link:

http://www.sportaudi.pl/forum/viewtopic.php?t=325

i foty auta: http://img31.imageshack.us/gal.php?g=dsc02091eq.jpg

 

wracając do tematu bardzo dziwna historia z tą chemią. jakaś oksydacja? choć to nie reguła... więcej wiedzielibyśmy jaki skład ma chemia i materiał, na który zostaje naniesiona (w tym przypadku obręcze). powiedziałem chłopakom żeby uważali przy tłustych wózkach...lepiej nie nanosić "niewiadomej" na np.koła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

game, to tak gwoli uściślenia po przeczytaniu paru zwrotek Twego autorstwa na forum audi --> "zero jakiś polerek lakieru i innych syfów, skrótów" :acute:

 

Afi, nie wiem czy wiesz jak najczęściej przygotowuje się auta na sprzedaż "na szybko" mówiąc o "odświerzeniu" powłoki lakierniczej.. Czasem doprowadzenie jej do dobrej kondycji jest mega problemem..To tak gwoli uściślenia

 

[ Dodano: 27 Październik 2010, 08:52 ]

Mi się wydaje że poprostu nie spłukali dokładnie, dlatego został nalot.

 

Evo, nalot był cieńką i twardą warstwą , schodzącą "pod paznokciem".. Dziwne, pierwszy raz z taką sytuacją się spotkałem. Owa chemia jest stosowana przez myjnię od kilku lat, dlatego problem dostrzegam w kołach (lakieru czy nietypowego stopu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalot był cieńką i twardą warstwą , schodzącą "pod paznokciem".. Dziwne, pierwszy raz z taką sytuacją się spotkałem. Owa chemia jest stosowana przez myjnię od kilku lat, dlatego problem dostrzegam w kołach (lakieru czy nietypowego stopu)

Może to był źle położony klar ? Penie felgi pomalowane proszkowo i na to poszła warstwa zwykłego klaru... bez zmatowienia i odtłuszczenia.....

Zgadzam się z Evo, że stop nie ma nic do rzeczy jeśli jest zabezpieczony lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalot był cieńką i twardą warstwą , schodzącą "pod paznokciem".. Dziwne, pierwszy raz z taką sytuacją się spotkałem. Owa chemia jest stosowana przez myjnię od kilku lat, dlatego problem dostrzegam w kołach (lakieru czy nietypowego stopu)

Może to był źle położony klar ? Penie felgi pomalowane proszkowo i na to poszła warstwa zwykłego klaru... bez zmatowienia i odtłuszczenia.....

Zgadzam się z Evo, że stop nie ma nic do rzeczy jeśli jest zabezpieczony lakierem.

 

Fele ori w czarnym kolorze, a po zdjęciu owej warstwy klar jest w dobrej kondycji (Evo, jak pisałem, nie jestem pewien czy są malowane, czy w całej strukturze czarne).

Reasumując, jakim środkiem zabezpieczać obręcze? Priorytety to look i łatwość mycia (mycie myjką ciśnieniową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

game, są dedykowane woski do felg, RimWax, Chemical Guys Wheel guard, Poorboys Wheel sealant. Ale ja bym się w to nie bawił, to użył trwałego wosku do karoserii,który spokojnie da sobie rade na kołach, Collinite 476 albo 845.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To ja też się podłączę do tematu

 

Po zakupie i odmalowaniu felg ma czarny macik w celu zabezpieczenia użyłem CQuartz i wyglądało to tak

 

img2259kz.jpg

 

ale jego działanie trochę mnie zawiodło - teraz są ciągle oblepione piachem, pokryte cieńutkim nalotem i nawet po mycie i konserwacji Reload-em nic to nie daje.

Tak to wygląda

 

img3887a.jpg

 

Planuję teraz zdjąć koła i potraktować je RimWax - zdam relację

 

 

Dodam tylko że CQ na drugim srebrnym (magnezowym) komplecie felg spisuję się super :good:

 

czy tylko na macie po proszku tak słabo wypada?? :o:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.