Skocz do zawartości

Szyby zimą zamarzają od wewnątrz


meewash

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami zbliża się pora kiedy w ruch pójdą znowu skrobaczki, odmrażacze itp., w związku z tym mam i ja pytanie, na które będziecie, mam nadzieję, w stanie odpowiedzieć bo sam nie mam pomysłu jak sobie z problemem poradzić. A wrzuciłem temat tutaj bo chyba będzie to najodpowiedniejsze miejsce.

 

Zimą przykrywam szybę przednią, boczne kierowcy i pasażera, a także lusterka, specjalną matą, montowaną przy pomocy gumowych tasiemek (takich 'majtkowych' nieco) do kół, dzięki czemu na szybach nie ma szronu ani lodu, nie muszę niczego skrobać ani też niczym psikać. Wsiadam i jadę. No prawie. Przy dużych mrozach na wewnętrznej stronie szyby pojawia się coś na podobieństwo szronu. Więc całe zabezpieczenie i tak szlag trafia bo muszę włączać nawiew i czekać aż cholerstwo łaskawie zniknie. Nic nie widać, jechać nie mogę. Jak uniknąć tego typu przygód w tym roku? Miał ktoś z was podobne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych mrozach na wewnętrznej stronie szyby pojawia się coś na podobieństwo szronu. Więc całe zabezpieczenie i tak szlag trafia bo muszę włączać nawiew i czekać aż cholerstwo łaskawie zniknie. Nic nie widać, jechać nie mogę. Jak uniknąć tego typu przygód w tym roku? Miał ktoś z was podobne przypadki?
Nie wiem czy coś można na to poradzić :o Ja też włączam ogrzewanie i czekam. Muszę też przecierać gąbką od wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna by pokombinowac z preparatami typu "antypara" chociaz ciezko wyczuc jak zachowuja sie przy ujemnych temp - moze ktos testowal?

 

Osobiscie w lecie kiedys testowalem wiekszy worek - taki podluzny, prawie na cale podszybie "silica-gel" umieszczony wlasnie na podszybiu obok nawiewu - sprawdzal sie wysmienicie, jednak nie na dluzsza mete - jak lalo przez tydzien to juz nier wyrabial i nalezalo go osyszac w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się wilgoci wewnątrz samochodu.

Dokładnie tak.

Poza tym przy niedrożnej wentylacji wywiewnej (każdy zwraca uwagę tylko na nawiewy) dobrze jest przed dłuższym postojem na mrozie przewietrzyć auto - ilość zgromadzonej wilgoci w powietrzu obniży się do tego stopnia, że kondensacja na szybach od środka będzie miała charakter marginalny. Poza tym nie nalezy gromadzić dużej ilości błota pośniegowego na dywanikach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się wilgoci wewnątrz samochodu.
Nie mam wilgoci wewnątrz auta. Układ klimatyzacyjny sprawny/po przeglądzie a też mam ten problem. Często sprawdzam czy nie ma gdzieś wody/wietrzę auto itp. Dywaniki gumowe raz na miesiąc wyjmuję na weekend, aby wykładzina pooddychała. I tak mam problem zaparowanych szyb od wewnątrz :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina wilgoci w powietrzu normalne moim zdaniem jest, że nigdy się jej nie pozbędziesz z auta bo zawsze w zimę wniesie się trochę śniegu pod butami, trochę wilgoci na ubraniach no i to że wydychamy jednak powietrze. Jak w zeszła zimę było -30 stopni Celsjusza to miałem tę samą przypadłość - szron od wewnątrz. Pod nogi wkładałem sobie gazety na dywaniki i jak wychodziłem z samochodu to je na noc wyrzucałem a rozkładałem nowe żeby pochłaniały wilgoć jednak nic to nie dawało. W tym roku postaram się zastosować ten patent z wietrzeniem auta przed nocnym postojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw osuszacz taki na tabletki i zobacz ile wilgoci sciagnie.

Po co przepłacać? Kup żwirek silikonowy do kuwety - taki biały.

0_4e5818fec0fc1adb9952da24fca03744.jpg

Wrzucasz tego trochę to rajstopy i wkładasz pod fotel. Bardzo skuteczne i śmiesznie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wkładkę/tubę zapachową osuszająco/chłonącą. Jest już u mnie prawie rok i nie widzę śladów zużycia i nie pomaga.

Miałem kupić pochłaniacz wilgoci http://www.stopwilgoci.pl/produkty/poch ... 300-g.html, ale rozeszło się po kościach. Aro_77 taki miałeś na myśli?

Wypróbuję sposób Kuflika, bo akurat mam ten żwirek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac taki zwirek? w sklepach zoologicznych?
Teraz masz w promocji w Biedronce 3,8 +0,7 gratis za 14,99 zł;-)

http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Gazetki/zwierzaki/

(na przedostatniej stronie)

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 2010, 12:19 ]

Tak "stop wilgoci" mialem na mysli :)
Rozumiem, że sprawuje się dobrze? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam stop wilgoci w domu i coś tam się zbiera - chyba ostatnio z 0,7l zebrał z jednej tabletki(tej większej) więc można spróbować.

Żwirek można też bezpośrednio wysypać na dywaniki/wykładzinę to wchłonie też z niej wodę - łatwo go potem zebrać odkurzaczem.

Ja stosowałem też gazety pod dywaniki - widać efekty na gazetach :)

Autko też przykrywam tak żeby nie skrobać szyb ale w największe nawet mrozy nie zamarzało od środka, mimo że szyby jeśli nie były zabezpieczone jakąś anty parą to parowały, więc jakaś wilgoć w środku była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dobrze jest przed dłuższym postojem na mrozie przewietrzyć auto - ilość zgromadzonej wilgoci w powietrzu obniży się do tego stopnia, że kondensacja na szybach od środka będzie miała charakter marginalny.

Robię dokładnie tak samo i nigdy nie miałem problemu z zamarzaniem szyb od środka. Wystarczy 2-3 minuty przed dojazdem do celu wyłączyć ogrzewanie i - o ile nie pada - uchylić lekko szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei inny problem, mianowicie w zimie gdy wsiadam do samochodu to szyby nie są zamarznięte, ale już po chwili, nawet nie zdążę dobrze silnika uruchomić szyby zaczynają parować i momentalnie zamarzać, nie trzeba mówić, że nic przez takie szyby nie widać... Dzieje się tak przy większych mrozach, ale nie tylko, zapewne ma tu duże znaczenie wilgotność powietrza. Samochód może nie jest super szczelny, ale też nie pływa pod nogami ;) Ktoś może wie jak wyeliminować to zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys cos podobnego. Kiedy padla mi nagrzewnica w Punto to zanim ja wymienilem psiknalem szyby anty para. Pozniej nadeszly mrozne dni i gdy nagrzewnica byla juz w wozie to moglem normalnie jezdzic, ALE szyby zanim woz sie nagrzal zamarzaly:/ Okazalo sie ze przez anty pare wlasnie. Postanowilem ja zetrzec z szyb. Uzylem denaturatu i spirytusu 90% ( nie pamietam nazwy ). Bardzo pomoglo. Szyby zamarzaja bo paruja od srodka, kiedy para sie nie osadza to nie ma tego problemu. Owszem szyby potem jeszcze troche parowaly, ale jesli mamy silnik benzynowy to wsytarczy poczekac 2-3min az sie troche zagrzeje. Pierwsze pare m mozna przejechac na otwartych szybach zeby silnik sie dogrzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też używałem antypary dotychczas, w takim razie spróbuję wyczyścić szybę na kryształ i zobaczymy co będzie. Nagrzewnicę w samochodzie mam sprawną, ale niestety silnik w moim samochodzie się tak szybko nie grzeje, a zanim się nagrzeje to widoczność jest bardzo słaba niestety...

Kamil dziękuję za rady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez anty pare na szybie zostaje wilgoc, przez to wlasnie szyba pozniej zamarza. Jesli masz garaz to mozesz tez na pare h zostawic caly samochod otwarty ze w razienjakby np na tapicerce czy dywanikach bylo troche wilgosci zeby odparowalo do otoczenia, a nie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wiem jak sobie poradzić, ale mój problem polegał na tym, że szyby zaczęły zamarzać dopiero jak wsiadłem do samochodu, a nie po postoju np. przez noc. Więc sprawa jest trochę bardziej skomplikowana ;) Czy wyczyszczenie szyb też i w tym przypadku pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.