Skocz do zawartości

Szyby zimą zamarzają od wewnątrz


meewash

Rekomendowane odpowiedzi

chyba po prostu wszystko jest tak zmrożone że momentalnie zamarza ( u mnie np. jak było tak -25 to jak oddychałem to zamarzał mi plastik przed zegarami :) ) jedyna rada to chyba włączyć nawiew na maxa żeby jak najszybciej odparowywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmyj ta antypare jesli dalej jest na szybie i zobaczysz roznice. Gwarantuje. Swoja droga jak ta antypara co jest na szybie sie "przepracuje" to wtedy szyby paruja jeszcze szybciej. Ja z nia walczylem bardzodlugo,m to jest taki mega tlusty srodek i bardzo sie mazala, zuzylem prawie caly denaturat, nie mialem co pic wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No panowie, dziś w nocy był u mnie przymrozek, rano szyby były oszronione i niestety, od środka także. A przecież żadnego śniegu na butach do środka nie na wnosiłem, więc skąd wilgoć... ?

wraz ze spadkiem temperatury w kierunku zera wzrasta wilgotność pomimo takiej samej masy wody w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po tym jak wsiądziesz do auta uchyl szybę na 2 centymetry a jak ogrzewanie już zacznie dmuchać ciepłem możesz zamknąć. I tak w aucie jest zimno wiec nic to nie zmieni. Widać że żaden z was nie jeździł żukiem ani nyską - tak jest wtedy kiedy wasz oddech ląduje na zamrożonej szybie. Jak się rozgrzeje bedzie ok. A na przyszłośc radzę zainwestować we wkład filtra kabinowego z węglem aktywowanym który poza filtrowaniem idealnie pochłania wilgoć - jest higroskopijny jak rozpuszczalna kawa - a potem pomału ją oddaje przy pracy nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze emp.

Tyle, że na początku ustawiasz nadmuch na szybkę jako zimny, gdyż nagła zmiana temp przy ciepłej szybie wewnątrz i zimnej na zewnątrz wzmocni parowanie. I nie zapomnij o uchyleniu szyby, bo wilgoć nie będzie miała gdzie uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antypary, osuszacze i inne żwirki mogą pomóc jeśli ktoś ma permanentny problem z wilgocią w samochodzie (warto też przejrzeć filtry), ale czasem jest tak, że w powietrzu mamy taki poziom wilgoci, że nawet w "suchym" samochodzie osadzi się szadź.

 

Można spróbować ze ściereczką przeciw oblodzeniu szyb Nigrin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.