Jump to content

Quick detailer do MEGUIARS '16'


Guest Bucz2

Recommended Posts

Zaczne od początku. Zaczynam od podstaw zabaw z detalingiem. Kupiłem samochód i chciałbym zeby jego lakier był cały czas swieży i błyszczał jak najdłużej. Proszę Was o poradę, kupiłem :

 

- CHEMICAL GUYS MAXI SUDS II - jako szampon

- MEGUIARS PROFESSIONAL PASTE WAX 16 - jako wosk

- Aplikatory glinki i scierki z mikrofibry też już mam

 

Proszę o poradę potrzebuje czegoś, chodzi mi o Quick Detailer,co do tych produktów sie nada i z zgra sie z tym zestawem. Chciałem mieć coś po myciu auta, żeby co chwile go nie woskować, a wzmocnić trwałość '16'. Czytam o QD które nie zmywają wosku, kolejne znów sie nie nadają bo go zmywają, stad te moje pytanie. Nie chciałbym co chwile nakładać wosk, bo to nie ma sensu.

 

Jaki QD będzie pasował do mojego zestawu?

Link to comment
Share on other sites

wzmocnić trwałość '16

To jest wosk, który na prawdę długo wytrzymuje:) Zamiast tego polecałbym dokupić do zestawy glinkę oraz lekko ścierny cleanaer. Dobrze położona #16 na prawdę długo będzie na aucie, a źle położona nawet wspomagana QD za długo nie pociągnie.

Link to comment
Share on other sites

Z wosku jestem zadowolony, trzyma naprawde długo, widać ze krople są. Wyglinkowałem,( zamiast clinera leciałem na szamponie mocno skoncentrowanym CG) nałożyłem '16' teraz nie chce, znów lecieć woskiem, poprostu szukam czego odpowiedniego pomiędzy te woskowania

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

Bucz2, do Tego wosku jeżeli chcesz minimalnie poprawić ochronę to praktycznie każdy QD będzie odpowiedni czy to naturalny czy syntetyczny tylko wybierz taki który ma w sobie albo carnaubę albo polimery ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapytam może wprost. Mam upatrzone 3. ( Przelepie nazwy zw sklepu ShowCarShine bo tam akurat kupuje )

- CHEMICAL GUYS PRO DETAILER 473ML - DETAILER Z CARNAUBĄ

- FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE 917ml

- POORBOY'S WORLD SPRAY & GLOSS 964ml, QUIK DETAILER, WZMOCNIENIE POŁYSKU

 

Najlepszym rozwiązaniem dla mojego zestawu jest ?

 

Nie wiem jakiem woskiem jest '16' naturalnym czy syntetycznym. A naczytałem sie tego forum i rady są takie, iż do wosku używać QD o podobnym składzie. ( jak naturalny to QD naturalny, jak syntetyczny to QD syntetyczny )

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

Bucz2, CG naturalny, FK syntetyczny, PB nie daje dodatkowej ochrony. Megs #16 to hybryda czyli naturalno/syntetyczny więc w twoim wyborze najlepiej albo CG albo FK, FK nada n pewno lepszej śliskości i trochę wzmocni odpychanie wody oraz szklistość, CG wzmocni efekt zawartej carnauby nada minimalnie lepszego mokrego połysku. Z własnego doświadczenia najbardziej widoczną różnica między nimi jest zapach i śliskość :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.