Skocz do zawartości

Meguiars #16


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Carire, oba powinny być odpowiednie. #16 nie jest specjalnie wymagająca. Nie musisz czekać na pełnię księżyca i wyliczać kwart ;) Ważne żeby lakier był czysty i odtłuszczony.

Świetnie sprawdza się SRP, CL68, LP..... więc Achilles też będzie w porządku.

Ostatnio kładłem "na golasa", po odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną. Woskowałem tak jak formy do odlewów z żywic i jest świetnie.

Także do dzieła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma do FK ? Może też dołożę do kompletu :o łatwe w polerowaniu? długo się trzyma ?

 

W porównaniu do FK 1000P szestnachę poleruje się dużo ciężej. Jeden i drugi położyłem kilkanaście razy w różnych temperaturach i wilgotnościach i zasada zawsze była taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem wczoraj #16,polerowanie bez problemów,choć zymol to to nie jest,a miejscami samochód jeszcze wilgotny był.

Zapach przy aplikacji spoko ;)

Kładziony na srebrny lakier,więc bez krasnoludków,widać,że coś leży i w sumie tyle ;)

Byle trzymał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik,

ja dzisiaj własnie polozylem 1 warstwe na wolfgangu 3/4 auta a dach i maske na achillesie za 5 h nakladam 2 i zobaczymy jak sie bedzie spisywał :)

zapach spoko, aplikacja jak to w garażu więc łatwa i tak samo polerowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik,

ja dzisiaj własnie polozylem 1 warstwe na wolfgangu 3/4 auta a dach i maske na achillesie za 5 h nakladam 2 i zobaczymy jak sie bedzie spisywał :)

zapach spoko, aplikacja jak to w garażu więc łatwa i tak samo polerowanie :)

To pełne bhp :-]

Ja to pełną partyzantkę odstawiłem,byle do świąt dotrzymał ;)

Potem można naprawią mi maszynę,to się strzeli jakiś cleaner maszynowo z 2warstwy #16 i będzie haj lajf :-]

Bo co trzeba powiedzieć wydajny jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Nie wiem jak u Was ale u mnie Meqs #16 na cleanerze Dodo LPL nie kropelkuje jakoś niesamowicie:/ Ważne by lakier był zabezpieczony ale u Was tez tak jest? Auto jakis tydzien po myciu...

a8808b9103f67140med.jpg

c1934903faed3aafmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten wosk okazal sie masakra :o Po otworzeniu byla papka :wallbash: Wiec jak tu polecano sprobowalem go rozpuscic,odczekac i schowac do lodowki...faktycznie konsystencja sie nieco poprawila ale do idealu daleko :/ Otworzylem go niedawno i :wallbash: wszystko plywa w puszce :wallbash: Wyslalem zazalenie do sprzedawcy i twierdzi ze pomimo swej konsystencji nadaje sie do uzytku,ale wez pracuj czyms takim :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również zamówiłem ten wosk miesiąc temu, lubię go. Niestety przyszedł w formie papki, oczywiście odpowiedź Meguiar's "ten typ tak ma". Włożenie do lodówki niby pomaga ale nie zdążę nawoskować całego auta i już pływa... :wallbash: W temperaturze pokojowej robi się zupełnie płynny a wtedy aplikacja jest bardzo uciążliwa... Trzeba chyba będzie wrócić do Coli lub kupić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szkoda bo wosk bardzo przyjemny. Może nie tak trwały jak Coli czy FK ale robi fajną robotę :good: Mój po wymieszaniu tej całej papki (bo zaczął się oddzielać jakiś bezbarwny składnik na górze) zrobił się zupełnie płynny, typowy wosk w mleczku. Tydzień w lodówce powoduje jedynie lekkie stwardnienie. Najgorsze jest maczanie aplikatora w tej puszce, nie idzie położyć cienkiej warstwy. Będę próbował go przelać do jakiegoś opakowania z aplikatorem (np. takiego jak mają Sonaxy w mleczku) a jak to nic nie da to na śmieci.

Zresztą w US jest to samo http://www.meguiarsonline.com/forums/sh ... DUEkqI4.97

 

A to stanowisko Megs Polska

Dzień dobry,

Wosk M16 zawiera bardzo dużą ilość składników naturalnych (ma największą zawartość wosku naturalnego wosku carnauba ze wszystkich wosków), dlatego jego konsystencja może ulec zmianie. Aczkolwiek zmiana konsystencji nie wpływa w żaden sposób na jego właściwości. Można bez obaw nakładać go na lakier. Przesyłam także Panu oficjalną informację, jaką otrzymaliśmy bezpośrednio od Meguiar’s USA: „M1611 can appear like this due to the composition of the product, more natural ingredients (it is our highest content carnauba wax in the range, and the transit time included from manufacturing to placement at retail. Good news is that the product will perform perfectly when used as directed, which is light application onto an applicator pad, thin layers applied to the paint surface, and wipe off with a microfibre. Customer will come out pleased with the result!! Any more questions please let me know”.

Pozdrawiam / Best Regards

Meguiars logo 2012 email sign

Kinga Wawrowska| Dział obsługi klienta

Automotive Centre

ul. Wierzbowa 11 | 62-500 Konin | Polska

tel + 48 63 218 00 11 |

info@meguiars.pl | http://www.meguiars.pl

:zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zanim trafiłem na forum, kupiłem z rozpędu #16. Dzisiaj otworzyłem puszkę i zobaczyłem

20161116_233155.jpg20161116_233141.jpg

Czy wszystko jest w porządku z tym woskiem? Na zdjęciach wyglądał inaczej...

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Powinien być niebieski O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.