Skocz do zawartości

Meguiar's Cleaner Wax Liquid czy Paste?


qbarteq

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony o pomoc w doborze środka AIO. (Sam oczywiście nie idę na łatwiznę ale rozumiem osoby, które nie mają czasu, a może i chęci ale chcą dobrze zadbać o auto).

 

Jaka jest różnica między Meguiar's Cleaner Wax Liquid, a Paste? Chodzi o łatwość nakładania, oczyszczania powierzchni i trwałość wosku?

 

Może lepiej zastosować Autoglym Super Resin Polish, a może jeszcze jakiś inny środek? Generalnie co polecacie AIO dla zadbanych lakierów tzn. auta w miarę nowe lub nowe, myte na dwa wiadra lub myjnia bezdotykowa. Oczywiście przed położeniem AIO glinkowanie.

 

P.S. Zauważyłem, że większość sklepów nie ma w ofercie Meguiar's Cleaner Wax Paste, czyżby był wycofywany ze sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynie roznica taka, ze liquid mozna latwiej maszynowo np z DA, a pasta jest w komplecie z aplikatorem do recznej pracy.

 

PS

Przy okazji mam do sprzedania paste scignalem ja z UK dla ojca ale zaopatrzyl sie w inny srodek aio i ten zostal mi do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, właśnie poczytałem trochę o tym Zaino AIO, jeśli rzeczywiście na jedną aplikację wychodzi 30 ml, to mimo wysokiej ceny za opakowanie, jedna aplikacja nie wychodzi aż tak dużo. Szkoda, że nie ma mniejszych opakowań.

 

Czy różnica między Meguiar's Cleaner Wax Liquid, a Zaino AIO będzie widoczna, chodzi mi o wygląd, z tego co widzę Meg's jest na bazie wosku, a Zaino jest czymś na bazie sealanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zaino to sealant,owszem. Ja bym ZAIO brał w wypadku kiedy chcemy iść całkowicie w pełen system Zaino, w innym przypadku to po prostu dobre AIO, ale dość drogie w porównaniu do konurencji. Moim zdaniem SRP nie ma tutaj konkurencji, co w sumie potwierdza test Dave'a KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, SRP, często zaleca się kłaść dla lepszego efektu 2-3 krotnie, a Zaino z tego co widzę można kłaść tylko jeden raz (tak wynika z opisu) i w odróżnieniu od SRP ma też środki lekko ścierne. W tym wypadku liczy się efekt po jednokrotnym nałożeniu, a tu już nie wiem który będzie lepszy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma doswiadczenie z Meguiar's Cleaner Wax Paste? Ciekawe jak sie sprawdza szczegolnie w porownaniu do SRP. Wg opisu jest w stanie usunac nawet lekkie utlenienia i przebarwienia lakieru wiec powinien miec dosyc spore wlasciwosci czyszczace. Tylko jak to wyglada w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie, czy Meguiar's Cleaner Wax Liquid można użyć jako zwykły cleaner przed nałożeniem wosku (BH AutoBalm) czy to by była sztuka dla sztuki? :o I czy można ten wosk nakłądać za pomocą DA? Nic nie piszą o tym na opakowaniu, tylko ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Meguiar's Cleaner Wax Liquid, niestety nie ma nic na forum o tym środku. Chciałem w przyszłym tygodniu użyć tego produktu i mam pytanie jaki jest optymalny sposób aplikacji/ścierania? Czy żółtym aplikatorem nanosimy na całe auto, a następnie ścieramy/polerujemy? Brudzi plasiki itp.? Proszę o opinię stosowaczy;-) Wiem, że Łukasz jest praktykiem Megsa, może coś napisze...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nanosiłem żółtym aplikatorem na całe auto, pracowałem trochę dłużej niż nakładanie zwykłego wosku no bo to w końcu wosk+cleaner :) co do plastików to hmm niewiem czy brudzi czy nie bo zawsze jak stosuję jakikolwiek produkt to staram się plastiki omijać, ale jeżeli gdzieś po plastiku poleciałem niechcący to nie widziałem żeby je jakoś specjalnie ubrudził i nie dał się wytrzeć. Także śmiało na całe auto i dopiero przeciągnij fibrą w celu usunięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, Cleaner Wax to najsłabsze AIO w ofercie Megsa, takze jego właściwosci czyszczące lakier są stosunkowo delikatne. Jesli chodzi o aplikację, to normalnie, jak "zwykly wosk" - na aplikator (gabka lub MF), masujemy, czekamy, palec i polerowanie MF.

Plastiki niestety brudzi, ale nie jest jakos szczegolnie trudny w ich doczyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner Wax to najsłabsze AIO w ofercie Megsa
Ja bym powiedział, że to jest wosk z minimalnymi właściowściami czyszczącymi. W sumie produkt ciekawy, jednoetapowy, do regularnej pielęgnacji auta w sam raz :)

 

Bąku, Xeper, a jak z łatwością pracy i wyglądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z łatwością pracy i wyglądem?
łatwośc pracy dla mnie wzorowa. Easy on, eazy off.

Jesli chodzi o wyglad, to jestem tym (nie)szczęśliwcem, który na przygotowanym lakierze nie widzi specjalnych roznic pomiedzy woskami. Zwłaszcza na jasnych kolorach, srebrnym. Po prostu jest :good: i juz.

Natomiast na nieprzygotowanym lakierze to nawet widać właściwości czyszczące Cleaner Waxa. Ale do takich robótek wole ColorX bo efekt odświeżenia dużo lepszy.

 

Ps. trwałośc mogłaby być ciut lepsza, bo AFAIR bez wspomagaczy (QD,QW) to było ok 4-6 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temacik się ,,rozkręcił";-)

Tutaj wklejam link do starszego, ale godnego uwagi tematu o Aio i Cleaner Woskach.

Jest tam parę bardzo ciekawych wypowiedzi i szkoda aby temat zniknął;-)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 3&start=15

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2011, 13:24 ]

Xeper, a używałeś Cleaner Wax Megsa w płynie i paście? Bo ciekawie mnie jeszcze takie porównanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.